Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a lassan egy éves baba...

Ha a lassan egy éves baba keze, tenyere meleg akkor nem fázhat ugye? Hiába hűvös a lába mondjuk ami szabadon van.

Figyelt kérdés

Éjjel kitakarózik és már megpróbálom ráhagyni a dolgot csak olyan nehéz elhinni hogy nem fázik. Tök hűvös a lába ilyenkor. Hálózsákot nem bírja.

Nem akarom ráerőszakolni a takarót, lehet hogy igaza van és úgy melege lenne. (Én speciel megfagynék úgy ahogy ő alszik.) 24 fokban egy kis napozó dresszben vagy miben:) takaró nélkül?!


2016. jún. 5. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Nekem három gyerekemből kettő is egy-egy kályha. :)

Nem szabad ahhoz viszonyítani, hogy Te miben érzed jól magad, teljesen más az ő hőháztartásuk.

Az egyik lányom konktétan letépte magáról a ruhát kicsit nagyobb korában (egy-másfél évesen), a harisnyát télen a 20 fokban és egy szál kombidresszben volt. Hiába csatoltam rá a kombidresszt a harisnyára, az alól is megtanulta levenni, pedig a lakás egy részén kő van.

Nem lett ettől betegesebb. Mindenhol mindenki szörnyülködött, és rám néztek csúnyán, hogy miért nem öltöztetem fel, de ez van. Ő ilyen. Most már hetek óta egy szál bugyiban alszik (4 éves).


A babáknak az orrát kell megtapintani, és ha az hideg, akkor fázik, a végtagok vérkeringése nem annyira jó, így ez nem mérvadó, lehet hidegebb a lába, attól a teste még nem hűl ki. A tenyere ugyanígy.


Lehet hogy a Te kicsid is ilyen. :)

2016. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha azt nem is írtam, de két hálózsákot is elszakított kicsinek és kibújt belőle. :D
2016. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Ja*
2016. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi az hogy az orrát? Tarkóját!
2016. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

A tarkója csak akkor ér valamit, ha melege van, akkor valóban ott izzad, viszont a tarkója sosem hűl ki, ellentétben az orrával, ami igen.

A csecsemős nővér mondta ezt az első szülésemkor, eddig 3 gyereket felneveltem így, de nyugodtan le lehet húzni...

2016. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen a tarkót én is úgy vettem észre hogy hiába nézem. Néha nagyon meleg de akkor már melege van. Általában az is hűvöskés, se nem meleg se nem hideg. (De inkább hideg ha választanom kellene.) De pl hason alszik, a tarkója is viszonylag szabadon van.

És az orr szerinted ha nem hideg akkor tök mindegy hogy a lábai nem melegek? (És nem jéghidegek persze csak én tuti betakarnám magam ha ilyen hőmérsékletűek lennének.)

2016. jún. 5. 09:45
 7/10 A kérdező kommentje:
(Én pozitívan értékeltelek.)
2016. jún. 5. 09:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyilván vannak fokozatok.

Nem mindegy, hogy hűvös vagy "jégcsap", de ha csak simán hűvös, akkor nem gond. A kis testük attól még "fűt".

2016. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
fázhat csak a lába is. 24 fokban szerintem alul öltözteted, mondjuk ha nem fázna akkor nem lenne hideg a lába. nyilván a keze azért meleg mert az nem fázik..l. adj rá hosszú nadrágot és zokni
2016. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az neki tul sok.
2016. jún. 5. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!