Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékokat és pontosan...

Milyen játékokat és pontosan milyen kortól ajánlotok újszülött babának?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még semmit nem fog tudni konkrétan "csinálni" a játokokkal, de sokszor mikor csak úgy nézelődik jó lenne, ha lenne valami fejlesztő játék, kép vagy akármi... vagy még felesleges? Mikortól kell?
2010. ápr. 12. 06:58
 1/10 anonim ***** válasza:
A játszószőnyeg mindig jó, bár tény, hogy egy újszülöttnek minden új, ezért az első 1 hónapban az is elég, ha szokja a környezetét.
2010. ápr. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a pelenkázó és a kiságy fölé és köré a falra rajzszöggel szúrkáltam fel piros, zöld, sárga, kék színű pillangókat, az alapszíneket, mert még csak azokat látja. Csillogósak is, ezeket nézegette, mai napig imádja. Szerintem vagy valami figurát vagy képet vegyél neki, amit tud nézegetni, és ez még a szemét is fejleszti.
2010. ápr. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első hónapban nem nagyon kell semmi. Utána jöhetnek a ez élénk színű dolgok, a babák szeretik a kedves arcokat. (pl. citromsárga mosolygós napocska) A zenélő-forgót is elnézegetik már 1-2 hónaposan. Utána jöhet a játszószőnyeg, amivel szinten nem tud még játszani, de jó, ha ott van, és véletlenül csak megüti a játékokat, amik lelógnak, és mozognak. Ez a lányomnál kb. 2 hónaposan volt. Utána meg jönnek a csörgők. .. Ja, nekünk a falon micimackó és társai dekorfigurák vannak, azokat nagyon szerette nézegetni.
2010. ápr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk a falon a kiságy mellett színes falmatrica van cicákkal. Azokkal szokott "beszélgetni". Nagyon szereti őket nézegetni még pelenkázás közben is, már az elejétől fogva. Lehet kapni BauMax-ban és ilyen helyeken, de mi a Vateráról rendeltük, ott is sok szép van.
2010. ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

állítólag a kontrasztokat szeretik nézegetni. Ha egy papírra rajzolsz fekete csíkokat, meg egy egyszerű mosolygó arcot, az tetszeni fog neki.

Az én kisfiam ugyan le se tojta ezeket, de ő nem nagyon nézelődött, inkább csak sírt állandóan a hasa miatt, de hátha a te babádnak bejön :)

2010. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is van falimatrica a kiságynál meg a pelenkázónál. Lelógó meg csillogó dolgok még nincsenek, de szerintem akkor az lesz a következő, meg a játszószőnyeg!

Lehet, hogy nagyon korai, de szoktam neki mesélni is, néha nagyon figyel, meresztgeti a szemeit... bár lehet, hogy csak azon gondolkozik, hogy "ez meg mit gagyog itt érthetetlen nyelven?!"


Köszi az eddigieket és várom a további ötleteket is! :-)

2010. ápr. 12. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam 2 hónapos. Az ágya fölötti forgó zenélőt most kezdi élvezni. Eddig nem foglalkozott vele, mert mindig oldalra fordította a fejét, és így nem látta, hogy mi van pont a feje fölött.

A párnája mellett, a kiságy rácsánál az elejétől fogva van egy kisebb kék egérke. Na azt imádja nézni, és gagyogni neki. Ha kicsit arrébb rakjuk, akkor fordítja a fejét utána. Próbálj ki egy állandó figurát az arca mellé rakni a kiságyba, előbb utóbb felfigyel rá, és ameddig meg nem unja, nagyon jót fog vele "vitatkozni".

A falon szintén megtalálható a 100 holdas pagony összes tagja. Azokat is nagyon szeretjük. Ha büfizünk és sétálgatunk a szobában, akkor mindig úgy kell tartanom, hogy azt a falat lássa, ahol Micimackóék vannak.

A játszószőnyegre kb egy hete rakom le. És szerintem most még én jobban élvezem mint ő. A kezével véletlenül csapkodja még a játékokat, és ez nekem nagyon tetszik. Ő meg még nem igazán tudja mit csinál, de így fog rájönni, hogy tudja használni a kezeit.

2010. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a fejlődésneurológián mondták, hogy a kontrasztokat nagyon szeretik és mint olyan pl egy sakktábla (fekete fehér négyzetek miatt) rendkívül izgi a számukra.

Szerintem számára egyébként most a legizgalmasabbak az arcok. Hajolj hozzá közel -(persze ne sokáig) és énekelgess neki.

2010. ápr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
csikos, csillogo kiskendok egymas melle rakva a kisagyban, az nagyon jo - egyebkent is, minden ami csikos azt nagyon szeretik nezegetni a babak, es amin megcsillan a feny, nem szikrazik, csak erdekes, es lehet hurkapalcikakbol racsot ragasztani, arra damillal fellogatni szines kis figurakat, halakat, holdakat, pillangokat, azt az agya fole tenni - nagyon fogja szeretni
2010. ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
de meg az is jo, ha kis properrelt keszitesz/veszel szines papirbol, es azt fellogatni, hogy barmi legaram jon, azok forognak
2010. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!