Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vállalhatatlan a...

Mennyire vállalhatatlan a Zselyke Eperke név?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 16:52
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:

Én 16 vagyok és Eperke.

Tudom, hogy sok embernek ez egy abszurd név de nekem és a környezetemben teljesen megszokott. Sosem gúnyoltak sőt a suliban Pörkinek becéznek aminek már semmi köze a gyümölcshöz. A szüleim is aggódtak, hogy a kinézetem nem lesz “eperkés” ezért a második keresztnevem egy egyszerű Anna de végül nem volt rá szükség. Nemzetközi suliba járok és a tanárok (akik szinte sohasem magyarok) ki tudják mondani a nevem vagy ha túl nehéz akkor mondom nekik, hogy Strawberry és onnantól kezdve arra hallgatok. A húgom Boróka, Anna második névvel, még csak 3 de hívjuk: Borinak, Borikának, Borcsának. Mindkét esetben a név névvé vált. Még sohasem kaptam negatív visszajelzést személyesen (határnál mindig elmodják milyen szép név) ennek ellenére az interneten szinte mindenhol negatív kritikákat olvastam. Szerintem az az egy hátránya van egy ilyen névnek, hogy nem mindig jó a híre. Még sosem találkoztam másik Eperkével emiatt mindig sokkal inkább a sajátomnak éreztem. Ez is motivál, hogy ne legyek valami vén banya ha megöregedem hanem inkább egy kedves, aranyos nagymama. Ha mégis nem lesz jó később az Eperke egyszerűen majd csak az Annát használom. Én imádom a nevemet és ajánlom a virág és gyümölcsneveket mert szerintem nagyon szépek és sok köztük ami régi magyar (pl az Eperke is).

Szerintem talán a kettő együtt már egy kicsit sok.

2018. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
Köszi mindenkinek, nem azért, de én is Eperke vagyok, de amúgy a két név együtt tényleg nem jó
2023. júl. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
Utsó vagyok, 32-esnek van igaza
2023. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!