Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gazdagabb apukák jobban...

A gazdagabb apukák jobban szeretik a gyerekeiket szerintetek?

Figyelt kérdés

A jobb kerületekben sok apuka tologatja egyedül a babakocsit, látjuk őket a gyerekükkel cukrászdában, a Margitszigeten, biciklizni kettesben a gyerekkel, stb.

Külső, nem magas GDP-jű kerületekben viszont főként anyukákat látunk a gyerekükkel.


Nálunk az SZTK-ban be lehet menni ultrahangra az apának is, de mindig csak nőket látok ott (én nem vagyok terhes, nem azért járok). Viszont a magánkórházba sosem érkeztek egyedül a nők, mindig a párjukkal, napközben is. A családi szobákban is ott voltak az apukák velünk a szülés után.


Szerintetek a jobban élő apukáknak több idejük van a gyerekre, vagy jobban akarnak vele foglalkozni? Ti mit tapasztaltok?


2016. jún. 15. 10:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Akinek nincs jól fizető állása többet dolgozik (időben), és nem ér rá. Apámat sosem láttam, 3 munkahelye volt, hogy megéljünk. A férjem más kategória, szellemi munka, vezető beosztás, heti 4-5 napot dolgozik, nyolc órában, rugalmasan. Egyfolytában a gyerekekkel tud lenni, és akar is lenni. Nem rosszabb vagy jobb apa, csak mások a lehetőségei.
2016. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem szeretik kevésbé a szegényebbek sem a gyerekeiket, csak kevesebb az idejük, és esetleg megterhelőbb a munkájuk. Így a szabadidejükben sincs annyi energiájuk a kicsire.
2016. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem szeretik jobban, csak valószínűleg olyan beosztásban dolgoznak, ami mellett megengedhetik, hogy ha kedvük szottyan ultrahangra mennek, vagy spontán kivesznek egy szabadnapot.
2016. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Megtehetik, ezért látod őket.


Nálunk a környéken boldog az az apuka, akinek egyáltalán van munkahelye és 100.000 Ft körüli fizetése, így nem ér gyereket tologatni munkaidőben...

2016. jún. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A pénznek és a szeretetnek semmi közük egymàshoz.

Ha bele akarsz látni valamit max az lehet hogy a 'szegényebb' családban az apa folyton dolgozik hogy meg tudja adni a csalàdjànak amit szeretne, a 'gazdagabb' pedig lehet hogy alapból jómódú és a munkàja is olyan hogy könnyebben elszabadulhat vizsgálatokra és ràér tologatni a gyereket mert nem délutànos éppen egy gyàrban...

2016. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

nekem vállalkozó a férjem. első gyerek jött velem minden vizsgálatra, ezt szó szerint értsd, még a vérvételekre is. aztán persze fél éjszaka dolgozott. másodiknál mondtam, hogy eszébe ne jusson velem jönni, csak az uh-okra jöhet :) ha nincs kedve dolgozni, akkor legyen a naggyal. így is van, míg én megyek vizsgálatra addig ők mennek a szigetre biciklizni :)

első gyereknél mindent magánba csináltattunk, most inkább a nagyra költjük azt a pénzt.

nem gondolom, hogy jobban szereti a gyerekét mint bárki más, egyszerűen csak maga gazdálkodik az idejével sokszor és így osztja be. mondjuk azt hozzátenném, hogy most 2 hete nem is látta a gyerek, mert határidő van és elcsúsztak. ezt nyilván más nem látja, pedig ez is hozzátartozik.

ugye aki gyárban dolgozik, az nem megy biciklizni a gyerekével és nem megy anyukával uh-ra, de minden nap 5kor otthon van és megfürdeti a gyerekét :) nálunk meg ilyen nincs...

2016. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

több idejük is van, vállalkozók, maguk osztják be az idejük. ez válasz arra mit keresnek a magánklinikákon: ráérnek - meg ott nem úgy van hogy csak szerdán délelőtt rendel a doki hanem akkor mész oda amikorra megbeszélitek - ami eleve jó apukának.

Mi magánrendelésre járunk, a férjem minden UHn ott van, mivel eleve este 8-ra kérek időpontot...magánrendelés így megtehetjük. ha sztkra kellene járnom nem tudna jönni a férjem mert ott délelőtt van rendelés és délelőtt dolgozik. szerintem ennyi a nagy titok. nem hinném hogy aki gazdagabb, jobban szereti a gyerekét...biztos a gazdagok között is van nagyon felelősségteljes, szerető apuka meg van ott is apának nem nevezhető biológiai szülő, mint az alsóbb rétegek között. nem jövedelem függő.

2016. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
6-os: Miért ne menne biciklizni a gyerekével az, aki gyárban dolgozik?
2016. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Csak mert folyton azt olvasom, hogy a gazdag szulok elhanyagoljak a gyerekeiket, mert sokat dolgoznak. De szerintem is rosszabb beosztasban dolgoznak a nem gazdagok.


A maganklinikam egyebkent egy nap rendelt a dokink, persze barkihez bemehettem volna, de ha hozza akartunk, az csak a szerda volt.

2016. jún. 15. 11:11
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Na megint van egy "pontozóbizotság". (nem mintha érdekelne) Furcsa, hogy gyakorlatilag mindenki ugyanazt a választ írta, mégis mennyire eltérően "hasznosak" a válaszok.
2016. jún. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!