Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet lenne "praktikus"...

Milyen nevet lenne "praktikus" adnunk a gyermekünknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Nemsokára megszületik a kisfiunk és férjem orosz, szóval azon gondolkozunk, hogy orosz vagy magyar nevet adjunk-e neki. Már megvan, hogy mik lennének azok a nevek, akár magyart adnánk, akár oroszt, csak nem vagyunk benne biztosak, hogy melyik legyen.

Jobb lenne a csak orosz vagy a csak magyar? Vagy mindkettő?


Tudom, hogy ezt nekünk kéne eldönteni, csak szeretném erről a ti véleményeteket is kikérni :)


2016. jún. 15. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Én olyat adnék, amit mindkét nyelven hasonlóan, esetleg ugyanúgy hangzik.
2016. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az Igor pl mindkét nyelben jó :)
2016. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Iván? Mindkét nyelvben szép név
2016. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva mi Viacheslav névre is gondoltunk, csak szerintem túl hosszú :))
2016. jún. 15. 16:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha magyarországon éltek, az a név nem praktikus, mivel az itteni emberek 80%-a nem tudja hogyan kell kiejteni
2016. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jobb lenne talán olyan név, amit magyarul egyszerűbb megérteni, leírni. Nekem nagy kedvencem pl a Dimitri. :)
2016. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar iskolába jár, első osztály végére le kell tudja írni a nevét. Hálás lenne egy fonetikusan írandó keresztnévért.
2016. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan lenne praktikus a gyerek és a környezet szempontjából is, ami mindkét nyelven hasonlóan hangzik és ismert.

Amit leírtál abból a V betűig tudtam követni, kiolvasni is alig sikerült, nem hogy kiejteni.

Inkább Borisz vagy Igor típusú nevekre kéne ráállni.

2016. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem magyar környezetben is teljesen jól viselhető név az Alexander.


szóval én mindenképpen olyat adnék, ami itt is, ott is elfogadható.

Itt Alex lenne, ott pedig Szása :D

2016. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!