Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti babaúszás után megfürdetite...

Ti babaúszás után megfürdetitek otthon a babát?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 21:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem az volt a kérdés, hogy konkrétan egy 3 hónapos babát megfürdetsz e, de tök lényegtelen...


Üdv.

2016. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nincs is ehhez mit hozzátenni, 7-essel maximálisan egyetértek.

Nekem is az volt furcsa a kommentekben, hogy ha valaki OTT lezuhanyoztatja, akkor este még megy a fürdetés ezerrel.


Egyébként meg aki OTT nem zuhanyoztatja le a saját gyerekét, az nagyon buta. Az gondolom saját maga sem zuhanyozik le amikor strandon, vagy fürdőben van "hisz egész nap, v. órák óta vízben volt, minek?". Ja!


Csak ezek arra nem gondolnak, hogy a tisztasági morál, mint olyan nem létezik náluk.

Normális ember lezuhanyozik a strandon/fürdőkben tusfürdővel (de legjobb igazi szappannal), még mielőtt hazamenne! Papucsban áll a zuhany alá.

Ugyanis amit te ott a strandon, fürdőkben összeszedhetsz, az nem semmi!

A kiázott bőrre kerül többek között - ha még betegségekről amik fertőznek nem is beszélünk - más húgya, mocska, amit jó lenne lezuhanyozni!

A futószemölcsöket is így lehet a legjobban elkerülni, ha utána azonnal lezuhanyoztok!


Szóval meg vagyok döbbenve, hogy a magyar ember mennyire tudatlan és igénytelen! Magára, és a gyerekére is!


Nekem volt egy olyan barátom, akivel sokszor voltunk ilyen helyeken, és én mindig is bementem a női zuhanyozóba, és ez a nem normális pedig INKÁBB a női tusoló előtt megvárt (nem ment be a férfibe!!), ahelyett, hogy ő is bement volna, és letusolta volna magáról a sok sz.rt........


Ezt pl. sosem értettem, ha már van annyi ideje, hogy megvárjon és ácsorogjon, akkor mi a francért nem megy ő is be?! Ennyire se volt igénye, hanem úgy klórosan, büdösen, futó szemölcsöket és más betegségeket összeszedve inkább nem tusolt le, nem szánta rá azt a néhány percet!

Még képzeljétek papucsot se vett fel se a strandon, se a fürdőkbe, hanem úgy mezítláb közlekedett a gyógyfürdőkben is, ahol mindenki papucsban közlekedik!


Iszonyat elhanyagolt volt szegény szerencsétlen, mind a ruházatát tekintve, mind a "tisztaságát" elnézve.


Ez a szegény szerencsétlen rengetegszer úgy jelent meg, hogy hol pecsétes pólóban, hol sok kis apró szakadással a ruházatában, hol pedig össze-vissza színek voltak rajta, öltözködni se tudott. Meg 20-30 évvel ezelőtti divatjamúlt fazonokban..


Nem csoda, ha nem bírtam sokáig cérnával :))) Sok vita is volt belőle, próbáltam kicsit csiszolgatni, de hiába.. Ami sz.r az sz.r!

2016. jún. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

11 Te meg azt nem érted meg, hogy amit írt a 7-es, annak a lényege az volt, hogy minek kétszer fürdetni egy gyereket akinek amúgy sincs kifejlődve rendesen az immunrendszere és a bőrét védő savköpenynek se tesz jót, az állandó fürdetgetés, és ha amúgy nem lesz koszos, akkor egy gyereket minek fürdetni egy nap kétszer?

Ez volt a lényege a 7-es válaszának, nem a "3 hónap", csak ezt egyesek nem értik meg.

Ez ugyanúgy vonatkozik bármelyik gyerekre, de akár felnőttre is, mert annak se tesz jót a bőrének, ha állandóan letusolja magáról a saját bőre védekezőrendszerét.

Hozzátette még teljesen jóindulatúan és előrelátóan azt IS, hogy ha mondjuk játékként igényli a fürdetést a gyerek, az még oké. Hát mondjuk az sem oké egészségügyi szempontból, de mindegy. De még ezt is hozzátette!


Tehát nem tudom miért kell másokba belekötni amikor nagyon jókat írt, vagy úgy tenni, mintha nem éretted volna meg a lényeget?

2016. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ki kötekedett aranyom?

Nem én voltam az, aki mindenféle háttérinfó nélkül "nagyon ráérős" és "pótcselekvéses" jelzővel illette a máskat... az alapvető probléma inkább itt kezdődött részemről. A gyerekét annyiszor fürdeti mindenki, ahányszor akarja.

Na léptem, felesleges duma.

Pá.

2016. jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!