Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha úgy gondolom, jobb...

Baj, ha úgy gondolom, jobb lenne a babával visszaköltözni anyáékhoz? Mit csináljak, ha félek?

Figyelt kérdés

A barátommal ősszel születik meg a babánk.

Nemrég lettem 20 éves és elég tapasztalatlan vagyok a babás témákban, nincs sem a családban, sem a baráti körünkben pici, szóval nem igazán tudom, hogy mit hogyan kellene majd körülötte. Ráadásul császáros leszek, gondolom így nem lesz egyszerűbb a dolog.

Ezért arra gondoltam, hogy az első pár hétre visszaköltözhetnénk anyukámékhoz. 18 éves korom óta külön élek, de az emeletem náluk megmaradt (nagy ház, külön bejárat van hozzá, szóval nem az lenne, hogy egy szobában mi hárman, a másikban ők és ennyi).

Ráadásul ő nem dolgozik, így tudna segíteni egész nap. Már beszéltem vele erről és szerinte jó ötlet, meg mondta is, hogy amúgy is szeretett volna egy baba- és gyerekszobát hozzájuk is. De a mamám (anya anyukája) szerint ez felesleges, meg anya nem lesz egész életemben mellettem, hogy segítsen... És hogy ő is felnevelt egyedül 4 gyereket, pedig neki pluszban a háztartással is kellett foglalkoznia, nem csak egy babára figyelni.


2016. jún. 18. 14:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennek az eldötntése a párodra és rád meg a szüleidre tartozik (mert ugye hozzájuk költöznétek) a mamára nem.
2016. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Én odaköltöznék az első pár hétre minimum. Én is 20 éves vagyok amúgy, és Augusztusban szülök. De én anyukámmal élek, nekünk a párom költözik ide. De nekünk is külön emeletünk van azért. Az igaz, hogy nem lesz mindig ott anyukád, hogy segítsen, de amíg ott van, miért ne segíthetne?

31hkm (20N)

2016. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Én nem mennék. Nem olyan baromi nehéz ám ellátni egy babát, mire hazamész a kórházból, simán menni fog. Ugyan én 27 évesen szültem, de én se voltam előtte baba közelében, azt se tudtam, hogy kell megfogni, elképzelésem se volt, mit fogok kezdeni a gyerekekkel. Ennek ellenére a kórházban baromi hamar belejöttem, megmutatták, hogy csináljam, és csináltam, mire hazaértem, simán boldogultam. Császáros voltam én is, de ez egyáltalán nem volt gond. Hidd el, fog az menni. Szerintem kicsit (nagyon) gyerekes gondolat hazarohanni anyuhoz, csak mert egy ismeretlen feladat előtt allsz. Anya leszel, viselkedj felnőttként, ne szaladgálj haza anyuhoz, hogy segítsen ellátni a gyerekedet.
2016. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Úgy gondolom,hogy ha elég felnőtt vagy a szüléshez,akkor a babád ellátásához is.inkább ha ennyire félsz,kérd meg anyukádat hogy hogy az első 2-3 napban ő menjen hozzátok.sok minden magától (anyai ösztönből) fog jönni,mit hogy kell csinálni.emellett más világ volt amikor anyukádnak picije volt és minden baba más,nem biztos hogy ami akkor bevált,most is be fog.őszintén szólva nekünk anyagiak miatt kellett vissza költözni anyuékhoz,mi is teljesen külön vagyunk,nem igen járkálnak fel hozzánk,jó kapcsolatban vannak a párommal,mégis rontott a mi kapcsolatunkon.9év után se igazán tudja itt otthon érezni magát.nem a miénk,nekünk kell alkalmazkodni.saját tapasztalatból mondom,ha lehetőségetek van szülőktől külön lenni,fel ne add nekünk nagy vágyunk külön menni,de azóta se sikerült össze hozni,mindig beüt valami🙁 természetes hogy kicsit félsz a babázástól,de ne aggódj,bele jössz és úgyis sok mindent neked kell kitapasztalni
2016. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
30 elmúltam szülésnél, de jól jött anyám és anyós, hogy az első hetekben jöttek. Nem is a baba ellátása miatt, inkább az egyéb teendőkben tudtak segíteni. Felesleges hősködni, ha segítséged van, vedd igénybe, legalább a gyermekágyas időszakban.
2016. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés, hogy menjünk-e. :)

Ez már eldöntődött. Én is könnyebben belerázódok majd a dolgokba, ha valaki van mellettem és segít. Mert oké, a párom ott lesz, de neki is kb. annyi a tapasztalata a babákkal, mint nekem.

Nálunk ez nem fog rontani a kapcsolatunkon, ebben biztos vagyok. Mindig is tiszteletben tartották a privát szférámat. Az a ház volt 18 évig az otthonom, nem kell alkalmazkodnom, nem vendég vagyok ott.

Meg teljesen külön leszünk, ráadásul a barátomat nagyon szeretik, sosem volt velük konfliktusom/konfliktusunk.

Szóval nem vagyunk egy veszekedős, sértődős család, kamaszkoromban sem voltak hatalmas vitáink, sőt, egyre sem emlékszem.

Nekem anya inkább olyan, mint egy nagyon jó barátnő. Sosem veszekedtem vele, vagy titkoltam előle bármit is.

2016. jún. 18. 15:05
 7/23 anonim ***** válasza:
61%
"Baj, ha úgy gondolom, jobb lenne a babával visszaköltözni anyáékhoz?" Ezt volt a kérdésed. Igen, szerintem baj. 3# és 4# válaszolókkal egyetértek, tökmindegy hány éves valaki, az első baba mindenkinek első baba, senki nem tudja hogy kell fogni, fürdetni, stb. Hazaszaladni anyuci szoknyájához éretlenségre vall, ami nem baj, hiszen majdnem te is gyerek vagy még. A baba születésétől váltok CSALÁDDÁ, innentől te, a párod és baba vagytok egy család, mindenki más rokon. Természetesen vegyél igénybe segítséget az elején, menjen hozzátok anyukád NAPPAL megmutatni a fogásokat, aztán menjen szépen haza. Te meg nőj fel a feladathoz, ahogy mindenki más is felnő. Nagyidnak igaza van.
2016. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
mi a kérdésed? ha eldöntött, hogy odaköltöztök, akkor mit vársz tőlünk. nálunk mindketten tapasztalatlanok voltunk, mégis megoldottuk. anyád tapasztalatai pl. tök elavultak, vegyél inkább egy szakkönyvet!
2016. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Miért, a szakkönyv megeteti, segít elaltatni, vagy vigyáz rá, ha esetleg elalszom?
2016. jún. 18. 16:56
 10/23 anonim ***** válasza:
55%
Igen, elaltatni, megetetni segít, mert leírja hogy kell. Aludni meg a gyerek pár hetes kora után is fogsz, vagy hol húzod meg a határt, hogy mikor tudod önállóan ellátni a gyerekedet? Légzésfigyelő, bébiőr, ha nyekken a gyerek úgyis ébredsz. Anya leszel, nőj fel...
2016. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!