Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat egy másfél éves...

Okozhat egy másfél éves gyermeknél drasztikus viselkedés változást ez?

Figyelt kérdés
Lányom másfél éves, és két hónapja bölcsibe járunk, visszamentem dolgozni. A jelenlegi azóta már a harmadik betegsége, harmadik alkalommal van itthon már egy hete. Ezen utolsó alkalommal nem tudtam Én itthon maradni vele, ezért be volt osztva az egész hét, hol a szüleimmel, hol az unokahúgommal, hol a férjemmel volt. Tegnap óta elég furán viselkedik, olyan, mintha megorrolt volna rám, teljesen elutasító velem, csak hisztizik, bármit csinálok. Lehet a két dolognak köze egymáshoz?
2010. ápr. 12. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajna ő ezt a sok új dolgot nem érti,és ezért cselekszik így.

Kérj gyorsan megfelelö helyröl igazi tanácsot,hogyan kell vele viselkednetek.

2010. ápr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
szia!sajnos tipikus viselkedési forma jelent meg a lányodnál,azért amiért bölcsibe írattad.szakemberként rengeteg ilyen és hasonló helyzetet láttam.sírt a beszoktatásnál?nehezen vált el tőled?-látatlanban arra gondolok,hogy nem,és ha így van,akkor ez most jön ki nála,és a tudatába most került be,hogy anya ott hagyta.nem tudom,hogy tipusú a lányod,de lehet,hogy több tórődést igényel,vagy vele való foglalkozást,és ez sajnos a bölcsibe nem megoldható,mivel 12-14en vannak egy csoportban a gyerekek.ha nagyon megviseli,esetleg vidd családi napközibe,sokkal jobb a gyerek számára,mint a bölcsi.melyik megyébe-városba laktok?
2010. ápr. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, puffog rád. Szeresd, bújj össze vele esténként, mondd el neki, hogy dolgoznod kell és ezért vigyáz rá más, mindig mondd el előző este, hogy holnap ki fog rá vigyázni, hogy legyen ideje felkészülni. Kérdezd meg, hogy mi az, amit a legjobban szeret pl. mamával csinálni, tervezzetek valami érdekeset másnapra. Érezze, hogy nem a feje fölött döntötök róla, lehessen részese a dolgok alakításának. De ne érezd magad rosszul a duzzogása miatt, ha most rájön, hogy érzelmileg tud zsarolni, később nehéz dolgod lesz. Most alakítod ki benne a rugalmas alkalmazkodás képességét, ami hosszú időre kihat majd az életetekre.
2010. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Második válaszoló, jól gondolod, a beszoktatásnál nem volt gond, tök simán vette, 2 hét alatt beszokott, a második héten már ott aludt ebéd után, és reggelente egyátalán nem sír, mikor otthagyom, sőt, integet nekem, és mosolyog. Ami még feltűnt, hogy mióta bölcsis, veszettül ragaszkodik egy plüss lóhoz, vinni is kell magunkkal mindenhova, mert el nem engedi semmi pénzért. Ez most valami pótlék lehet neki a biztonságérzet miatt? Pedig minden nap elmondom neki, hogy másnap mi lesz, kivel lesz és hol, de olyan, mintha nem is figyelne rám. És reggelente nincs is gond, jól elvagyunk, csak délutánonként és esténként borul ki pár napja, és egyértelműen elutasít engem, néha még apát is, pedig nagyon apás. Tényleg lehet, hogy ennyi idő után jön ki rajta, hogy elváltunk egymástól?
2010. ápr. 13. 12:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, szombathelyiek vagyunk, és amúgy a kisasszony nagyon kis virgonc, nyitott, barátságos, közeledik mindenkihez, nem félős, megszokta, hogy sokan vagyunk körülötte pici kora óta, nagyon bírja a gyerekeket, és nem az az állandóan anya nyakán lógok típus. Ezért is furcsállom a jelenlegi helyzetet.
2010. ápr. 13. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!