Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak szopizva alszik?

Miért csak szopizva alszik?

Figyelt kérdés
3hetes a kisfiam,3 napja csak cicin alszik. Sokszor sírva fakad,keresi de előtte fél órával evett,utána sír mert fáj a pocija.Éjjel is csak szopizva alszik el,ahogy beteszem az ágyába felkel sír,és addig nem nyugszik meg amig nem kapja meg. Már zombi vagyok lassan.
2016. jún. 18. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

9 hónapig a pocakodban volt, szuksege van a kozelsegedre. Meg pici a gyomra és keveset tud egyszerre enni. Majd megszokod. :) Az én fiam 1 éves és éjszaka még mindig cicin alszik el. Mivel még csak 3 hetes a babád, ilyenkor még nagyon kimerítő. De ha igény szerint szoptatod, sokáig fogod tudni szoptatni, ami a babának nagyon jó. Nekem első baba, és hat kicsit el is kapttam. A cicin mindig megnyugodott és igy mindig azt kapta, ha sirt. Mivel ezt szokta meg, igy meg mai napig is ezt kéri. Probalkozz csak ringatással és dúdolással néhány éjszaka, következetes legyél. Olvass utána, nagyon sok helyen lehet olvasni nyugtatási technikákról.


1 éves gyerek zombi anyukája

2016. jún. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gyakori. lanyomnal se valt be se a ringatas se a tili toli se semmi, a cumit se fogadta el, 3 hetes koratol ugy 5-6 honapos koraig cicin altattam aztan egy este nemi siras aran atszoktattam a cumira. de ilyesmihez a tied pici még
2016. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert ez az altatás legtermészetesebb módja. Érzi a közelséged, a testmeleged, hallja a szívedet. Az anyatejben oxitocin is van, ami álmosít.

Tudom, hogy sokan ellenzik, az első gyereket én is próbáltam leszoktatni, de több órás sírás lett belőle. Aztán hagytam. Igazából nekem is nagyon kényelmes volt, ha éjjel sírt valamiért, simán magam mellé fektettem, és aludtunk együtt reggelig. Persze volt olyan (természetesen gyermektelen) rokon, akinek járt a szája, hogy jaj, hát az ismerősöm gyereke még 5 évesen is így aludt el. Hülyeség. Nekem kb. 1 évesen mindkét gyerekem magától leszokott róla.

Szerintem ennek inkább örülj, sokkal egyszerűbb,mint órákig ringatni. Állítólag vannak olyan csodababák, akiket letesznek a kiságyba, és simán egyedül elalszanak, de őszintén egy 3 hetes gyereknél szerintem ez csak legenda.

2016. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azt en is alairom hogy a ringatasnal jobb viszont a kornyezetemben akik cicin altattak (plane kozos agyban) egyik gyereke sem valasztotta el magat egy evesen, sokan 2-2 eves korukig szoptattak es meg azutan is a szuloi agyban aludt. persze akt ez a gondolat nem zavar nyugodtan altassa cicin. en nem tudok ugy aludni ha alszik mellettem a babam, orankent felebredek - sokszor eszre se veszem mert csak a tudatalattim ebred fel - de igy nem lesz pihenteteo egybe fuggo alvasom. en az alvastreninre szavazok es nalunk be is valt, de mint irtam egy 3 hetesnel biztos hogy nem csinalnam.
2016. jún. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen szokásról nehéz leszoktatni a babát. Kényelmesebb ez, mint sétálni a 10 kilóssal a szobában. Bármilyen altatási technikát is választasz, számolj ezzel.

Az enyém cumizott és a hason aludt emellett a hátát kellett simogatni de ez se olyan kényelmes mint amilyennek tűnik, amikor a legalsó szintre került a kiságy elég kényelmetlen lett.

2016. jún. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj cumit adni. Egyebkent tenyleg nagyon picike még, légy turelemmel. Hétről hétre változnak. Azt írod faj a hasa, biztos ezért sír es ezért kell neki a cici nyugtatasnak. Várj 1-2 hetet, ilyen picit nem lehet még ezzel elkapatni. Csak a közelséged kell neki, raersz az elkapatas miatt aggódni majd 5-6 hónaposan amikor mar okosodik.
2016. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, a cicin alvás nem jelentette azt nálunk automatikusan, hogy velem alszik. A kiságy mellett volt az ágy, amin szoptattam, cicin elaludt, és amikor már elég mélyen aludt, simán áttettem a saját ágyába. Csak akkor aludt velem, ha beteg volt vagy jött a foga.

Szerintem simán le lehet róla szoktatni, ha már 1-2 évesen zavar, de sok baba eleve a hozzátáplálás kezdetekor elválasztja magát. Én ezen 3 hetes babával nem aggódnék. Csináld, ahogy a baba jól érzi magát.

2016. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!