Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 6 hónapos babátok?...

Miket tud 6 hónapos babátok? Nem csak mozgásfejlődésre gondolok.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem pont ma fél éves a Picikém. Forog hátról hasra folyamatosan, a másik irányba is tud, de úgy inkább üvölt és megvárja, hogy átfordítsam. Emelgeti a fenekét, pakolja át egyik kezéből a másikba a játékokat. Egyfolytában valami hangot ad ki, főleg sikítozni szeret, meg hangosan gőgicsélni. Mindent megrág ami a keze ügyébe kerül, szereti a zörgős dolgokat. Cuppant és prüszköl, és rengeteget vigyorog. Imádja, ha észrevesz a tükörben és a hajamat tépi. Hirtelen most ennyi jutott eszembe.
2010. ápr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam holnap lesz 6,5 hós. 8700 gramm, 70-72 cm körül van.

Mozgásfejlődésben: 5 hós kora óta kúszik, most már a mászást gyakorolja, meg a "fejenállást", és kutyázik. :) Négykézlábazásból popóját feltolja az ég felé, lábaival tapos, mintha elrajtolni akarna. Időnként még a fejét is leteszi a földre, mintha bukfencelni akarna. Nem tudom, mit akar ezzel, de elég röhejes, ahogy csinálja. :) Szeret ücsörögni az ölemben, és hanyatt fekvésből állandóan fel akarna ülni, de egyedül még nem megy neki, így nem erőltetem az ültetést.


Szociálisan pedig szeret pisze-piszét játszani velem, odadugja hozzám a kis arcocskáját, meg a száját, mintha puszit akarna adni. Nyomogatja a zenélős játékainak gombjait, és bármilyen zenét hall, hason fekve a két lábát odaveri a talajhoz, "topog". Hangosan kacag, ha játszunk, és ha éppen nem figyelünk rá, akkor nevetgélve "köhécsel", amivel magára vonja a figyelmet. A kutyákat nagyon szereti, hangosan kacag nekik. Enni jól eszik, imádja az édesebb ízeket, így majdnem minden kajába vagy paradicsomlevet (házi), vagy sárgarépát kell tennem. Evés közben ahogy nyel, elégedetten mormog, és szinte le sem nyelte a falatot, már nyitja a száját a következő falatra. Pelenkázás közben igazi sajtkukac, állandóan fordulna hasra, így a légzésfigyelő egységét szoktam a kezébe adni, azon ki-be kapcsolgatja az éjszakai fényt. Így legalább nyugton van addig. :) Így most hirtelen ennyi jutott eszembe. Nálatok mi a helyzet? B.

2010. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

5 és fél hós a lányom. 7500 gramm 70 centi. Csak anyatejes. 3 hós kora óta átfordul mindkét irányba (hasról hátra és fordítva is) kúszik mostmár, emeli a popóját de még nem tud 4kézlábra emelkedni:)

Cuppog, mamama bababa ezeket "mondja" egy két hete kb.Nevet,vigyorog mindenen, mind a 4 végtagjával csapkod ha meglát engem vagy a tesóját.Majd "elrepül" :))

Fújja a nyálát, buborékokat csinál.

Mostmár nem elsöpri magától, hanem megkaparintja a játékokat. Kedvence a telefon és a távirányító:) (mint szinte minden babának).

2010. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok és szia B!Kedves B tőled már sok választ kaptam és így utólag is köszike a megnyugtató szavaidat!Mi is most múltunk 6 hónaposak és forgunk minden irányba már úgy 5,5 hónapos korunk óta.Kúszni 6 hónaposan kezdtünk és ezt már szinte teljesen szupin csináljuk.Kisebb fennakadást jelentett ugyanis, hogy a habtapin és a parkettán túl is van élet-a szőnyeg.szóval már nincs akadály.Szépen ülünk egyedül, de saját maga még nem tud felülni, segítség kell, ezért ezt nem is erőltetem.Mindent megeszünk, szerencsére ezzel nem volt gond.

Pont 6 hónaposak voltunk, amikor először mondta hogy mamm,emmm,ba,brűűű.Különben mindig köszörüli a torkát és eeee és mondja hogy he-he-he.Amikor pedig a szájában van valami azonnal gagyarászik.

Szereti a zenélős játékokat a tükörképét,van egy csörgője amivel tuti biztosan el tud szórakozni legalább egy fl órát.szeret kukucst játszani és leveszi magáról a pelenkát ha ráterítjük. A pelenkázón néha magára húz valamit és akkor is ezzel szórakozik.Most tanítom, hogy este ő kapcsolja fel az éjjeli fényt.Plusz tanuljuk a pá-pát és a puszidobást.

Kb ennyi

2010. ápr. 13. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Kislányom jövő héten lesz 6 hós. Úgy 3 hete kezdett forogni. Hátról hasra remekül megy neki, visszafele nem mindig meri/akarja, ilyenkor sír és várja, hogy segítsünk neki. Ülni még egyedül nem tud, de szereti amikor az ölemben ülhet.

Nagyon szereti a zenélő játékokat, ezeket, ha sikerül megszólaltatnia, akkor "táncol" rá. Kedvence még a kis könyvei. A játékokat ügyesen megfogja, egyik kezéből a másikba rakja. A napokban vettük elő a szoba hintát (160 fokban dönthető), nagyon tetszik neki ez is.

Ő is sokat mosolyog, és ha csikizzük akkor kacag. Szeret sikongatni és morogni. Most a Brüüü... -t gyakorolja.

Tud simogatni (simi-simi), bár maróka a vége sokszor. Ő szokta a villanykapcsolót felkapcsolni és figyeli, hogy hol lesz világos.

2010. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lánykám most lesz a héten 6 és fél hós. 7230 gr és 70 cm.

Én nem tudom, hogy ez jó e de ő már mászik, ül és négy foga is van. Szerintem egy kicsit megelőzi a korát. Remélem ebből később nem lesz baja...

Azért nagyon örülünk, hogy ilyen kis ügyes. Állandóan mosolyog. Főleg annak akit megismer és sokszor lát. De azért az idegeneket is kedveli (inkább a nőket, a pasiktól egy kicsit tartózkodó- igazi nő =) )

Egész nap tudna játszani, sokat van a földön habtapin. Nem is szeret az ágyában lenni. Oda csak aludni jár..

Eszeget már ezt-azt, de kisebb nagyobb sikerrel. Mindíg az érdekelné amit mi eszünk. Olyankor aranyosan csámcsog meg nyitogatja a száját. (de persze csak akkor kap a miénkből ha van benne olyan amit ő is ehet, pl: alma, répa és ha nem fűszeres)

2010. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lányom 6,5 hónapos, forog hátáról hasára, vissza nem annyira szeret, de tud. szép egyenes háttal ül, de magától nem ül fel. nem kúszik még, de rengeteget beszélget, hammammamm, mama, papa, baba, brűű, ezeket "énekli" is. ügyesen fog, pakol egész nap. Sokmindent eszik már, és néha egyedül iszik a csőrös poharából. Szeret a szabadban lenni, hintázni. Éjjel szépen alszik, napközben viszont max 30perceket 2x-3x.
2010. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!