Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázat hogyan és mikor csillapi...

Lázat hogyan és mikor csillapitsak?

Figyelt kérdés
Első eset, hogy lázas, igy jól szeretném csinálni. 7 hós. Gondolom a fogak miatt. Orra nem folyik, de hallom, hogy zörtyöl,ma leszivattam, jött is egy kicsi, de átlátszó. Reggel láza 38,5 volt, vagyis 38. Tettem kúpot. További segitség?? Mikor nézzem meg, hogy újra van-e láza? Ki mit használ, esetleg adjak neki nurofen szirupot is?
2016. jún. 21. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

orvossal még nem beszéltél erről? szerintem az a legjobb amit a kezelőorvos felír-ajánl.


lázat én akkor csillapítok amikor megviseli a gyereket. van amikor a 37,5 kiüti, van amikor 39 ugrál az ágyon. ilyenkor csak előbbinél adok, függetlenül attól, hogy csak hőemelkedés :) meg persze 39 fölött.

de mindig hűtőfürdővel érdemes kezdeni, egy kellemes meleg vízbe beülteted, minél jobban lepje el és szépen lassan, nagyon lassan hűtöd a vizet. én 2-3 percenként megnyitom a csapot pár másodpercre. a hűvös víz szépen leviszi a lázát és ugye nem terheli a szerveit mint a gyógyszer.


viszont én mindig adok éjjelre kúpot ha nem lázas épp akkor, akkor is, mert enyém mindig ha beteg éjjel 1-2 körül felugrik neki 40 körülire, ezt inkább megelőzöm. de ez olyan amit ki kell tapasztalni.



ha nem magas a láza akkor 8 óránként adhatsz neki lázcsillapítót. ha magas, akkor más hatóanyagú lázcsillapítót 4 óránként lehet váltogatni. pl. germicid- nurofen- panadol

2016. jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gyógyszert ne adj legközelebb, csak ha a levont érték 38.5 vagy az feletti, a 38 még alacsony láz, jót is tesz a szervezetének, küzd a kórokozók ellen. A fogzástól max hőemelkedése lenne. Valószínűleg megfázás. Annyi hogy sok folyadékot igyon, ételt ne erőltesd ha nem kívánja, semmi baj nem lesz ha egy étkezés kimarad.
2016. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok.Most mértem , de nincs. Akkor ha 38 (levonva), ne adjak lázcsillapitót?
2016. jún. 21. 11:20
 4/6 anonim ***** válasza:
En nem igazan azt nezem, milyen magas a laza. Ha jol van egyebkent, de 38, en akkor nem adok. A laz onmagaban nem borzalmas dolog, a kis szervezete harcol a bacik ellen, annak a jele. A multkor a fiamnak 38.6 volt, de nem latszott rajta semmi, szaladgalt es jatszott, mint maskor. Viszont olyan is volt mar, hogy 37,8nal olyan nyomott es rosszkedvu volt, hogy akkor meg adtam.
2016. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát amúgy tök jól érzi magát..nem látszott akkor sem..mondjuk éjjel sirt, onnan vettem észre
2016. jún. 21. 13:47
 6/6 A kérdező kommentje:
Estére újra láza lett..és többször kakált, viszont idáig mindig csak 1x szokott..és az esti méreg zöld szinű volt.. Adtam neki nurofent reggel és délben is. Lehet a fogzástól mindez az egész??
2016. jún. 21. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!