Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthoni medencébe be lehet...

Otthoni medencébe be lehet vinni fél órára 2 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Árnyékban van csak a családtagok használják, otthon imád fürödni, ezért gondoltam, hogy élvezné. Babaúszás csak egy hónap múlva lehetséges, de nagyon meleg van már most is kint.

2016. jún. 22. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fel ora szerintem sok (vagyis a mienknek sok lett volna akkoriban, pedig szereti a vizet), de picit bele lehet, ha megfelelo a fertotlenites a medenceben es ha a baba nem allergias. A babauszasra kerdezz ra jobban a dokinal, mert az uj ajanlas szerint csak a Rota befejezesevel (4 honaposan) ajanlott elkezdeni.
2016. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha hullámosodna a bőre tenyerén talpán, akkor már vedd ki.a fél ora vizbenlét szerintem már határ es ugye nincs már magzatmáz ami védené a bőrét, ami csak 8 éves korra alalul ki a megfelelő védőfunkciokhoz
2016. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána járok a babaúszásnak is jobban. Akkor előbb csak 10 percre megyünk be (ha egyáltalán tényleg tetszik majd neki :))
2016. jún. 22. 14:04
 4/10 Snorri ***** válasza:
100%
Szerintem még nagyon pici. Mennyire klóros a vize? Mert ugye, ahol babaúszás van, ott meghatározzák, hogy mennyi lehet, milyen kell legyen a víz minősége. Nem csak arról van szó, hogy ki megy bele, hanem hogy mennyire árt a bőrének. Még nagyon érzékeny. A másik a hőmérséklet, és a fertőzések. Még nagyon könnyen elkaphat bármit. Én biztosan nem tenném bele a két hónapos babát.
2016. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy a 3 hónapos oltás után mehet a baba természetes vizbe (pl. Balaton) és otthoni medencébe. Strandra meg csak majd jövőre.

11 hetes kisbaba anyukája

2016. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Klóros, de nem annyira, mint az uszodai víz, ahol a babaúszás van. Elég érzékeny bőre van, ezt előre tényleg nem tudhatom, hogy nem lenne e baja tőle.. Van kismedence is amit vettem, igaz, hogy ülni nem tud benne, de lehet abban mártóztatom még csak meg.
2016. jún. 22. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:

fél óra nagyon sok, azalatt teljesen lehűl a kis teste. 2-3 percre esetleg, de én kivárnám a 3 hónapos kort, nem véletlenül akkortól van csak babaúszás is.

nekem a 6 éves fiam volt most a kerti medencébe ami napon van, tehát egész jól melegszik már a víz, de most takaró alatt nézi a mesét annyira átfagyott :D pedig ő aktívan úszik a vízbe, nálunk a pici aki most fog születni csak jövőre megy majd be

2016. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem vinném bele.
2016. jún. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
fél óra nagyon sok szerintem. én maximum pár percre vinném be, de csak ha nem túl hideg és klóros a víz. inkább vennék babamedencét, és abban fürdetném minimális vízben. abba olyan kevés is elég, hogy akár üveges vizet is önthetsz bele, attól biztosan nem lesz baja a bőrének.
2016. jún. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem erőltetem egyelőre, úgy döntöttem :) Kismedencébe teszek majd vizet, ha nagyon melegünk lesz. Belegondolva hülye kérdés volt, tényleg kicsi még hozzá.
2016. jún. 23. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!