Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónaposnak mennyit érdemes...

16 hónaposnak mennyit érdemes mondani arról, hogy nemsoká itt a testvére?

Figyelt kérdés
Tudja, hogy baba van a hasamban, szokta simogatni.
2016. jún. 23. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kb ennyit.

Az enyèmet mèg 2 évesen sem èrdekelte ennyire sem

2016. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megmutatni a dolgait , ha már vettetek , együtt vásárolni a picinek, h mit fog csinálni a cumival stb. Az enyém nagyon várta a kistesót
2016. jún. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindent érdemes elmondani, természetesen a szaftos részleteket kivéve, és persze egyszerűen, egy ekkorka kisgyermek szintjén.

A kicsi fiam 13 hónapos volt, amikor a kishúga megfogant. Ahogy a kezemben tartottam a pozitív tesztet, azonnal elmondtuk Neki.

16 hónapos korára már rendesen látszódott a pocakom /a 2. terhességem szinte azonnal látszódott, nagyon hamar elkezdett gömbölyödni a pocakom/, nem is tudtuk volna titkolni, de nem is akartuk. Boldogok voltunk, a fiunkat is szerettük volna belevonni minél jobban. Rengeteget ölelgette, puszilgatta, simogatta a pocakom, a kishugi a fiam érintéseire reagált a legjobban, ha a fiam a hasamra tette a kicsi kezét, a kislányom biztosa kidugta a talpacskájat vagy a popóját...egy csoda volt. Szval aki úgy dönt, hogy nem avatja bele a nagyot a témába, az egy csodát hagy ki.

2016. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Mi sokat meséltünk arról a fiamnak, hogy Ő lesz a nagy és okos bátyus, aki majd rengeteg okosságot fog tanítani a huginak.

Átbeszéltük, hogy anya be fog majd menni pár napra a kórházba, hogy világra hozza a kistesóját. Könyveket is olvasgattunk ebben a témában.

Megbeszéltük, hogy majd segíthet pelusozni, fürdetni a kisbabát.

Együtt álmodoztunk arról, hogy milyen lesz a tesó. Persze 16 hónaposan még nem beszélt a fiam, inkább én meséltem Neki, de 20 hónaposan elkezdett szavakat mondani, rohamosan beindult a beszéde, és onnantól kezdve szépen meg lehett Vele beszélni azt, hogy mi vár ránk.

2016. jún. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az én lányom 17 hónapos volt, mikor megtudtuk hogy jön a kistesó. én vettem neki könyveket (Franklin és a kistesó, Franklin és a kisbaba) ami arról szól, hogy ha megszületik a kisbaba, kevesebb idő jut majd rá - ezt magyarázza el persze kedvesen....ha egyébként szövegértésben már ügyes a gyereked, akkor szerintem érdemes erre helyezni a hangsúlyt, és ilyen könyvekből már nyugodtan olvashatsz neki.

plusz vettünk egy babát neki, 30 cm-est tehát elég nagy babát, hozzá baba fürdőkádat, ruhákat, pelust (az egész volt használtan 3000 ft...), hogy játékból azzal szoktunk foglalkozni - megfürdetjük tisztába tesszük - nyilván nem azért mert ő ilyeneket fog csinálni, hanem hogy lássa hogy mivel jár egy kistesó...szerintem így készülhettek rá...ha érti mit mondasz, szereti a könyveket, akkor biztos hogy ezekből fel is fog információt.

2016. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem megérti már, én mondjuk 20 hónaposan kezdtem neki mondani,de teljesen jól megérti már, sokszor magától rohan oda a hasamhoz megsimizni :-)
2016. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt te tudod, mennyit érdemes. Az enyémet nem érdekelte, ugyan úgy ugrált a hasamon a 40. héten is, akkor volt ő 17 hónapos és a kistesóján is. Mondjuk az mostmár visszavág, gyorsan megnőtt és inkább most érti meg a nagyobb 2,5 évesen, hogy a tesója az van és kész.
2016. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!