Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ősztől lesz bölcsis a kislányo...

Ősztől lesz bölcsis a kislányom. A mostohatesó is elmehet majd érte?

Figyelt kérdés

2 éves lesz a lányom, bölcsibe megy szeptembertől.

Alkalmanként elmehet majd érte a "mostohatesója" is? Semmi kapcsolat nincs köztük (jogilag, vérszerint), az ő édesapja az én új párom, de nem vagyunk házasok.

Írni kell majd valami papírt a bölcsibe, hogy elengedjék vele a gyereket vagy elég, ha a beszoktatáskor többször eljön ő is és megismerik a gondozók?

Amúgy a "tesó" 20 éves.


2016. jún. 25. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd a gondozókat. Általában elég, ha egyszer együtt mentek, és szólsz, hogy időnként ő viszi a gyereket, de lehet, hogy íratnak egy papírt ezzel kapcsolatban.
2016. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a felvételi lapon névvel, személyi igazolvány számmal és lakcímmel együtt szerepeltetni kellett azokat, akik elvihetik a gyereket, és természetesen nem rokoni kapcsolat alapján megy a dolog (az én anyám nem vihetné el a fiamat, mivel évek óta nem is beszélünk).
2016. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ondozónő vagyok. nálunk ki kell tölteni egy papírt, hogy ki viheti el a gyereket. akit ráír arra anyuka/apuka, azzal hazaengedjük.

ha valaki nincs rajta és úgy jön a gyerekért, akkor felhívom a szülőt és megkérdezem. egyébként annyi kikötés van törvényesen, hogy 16 éves kor fölött legyen aki jön a gyerekért, más nincs, teljesen mindegy, hogy valakije-e vagy csak a szomszéd, ha te őt küldöd akkor ő viszi haza :)

2016. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

oh még annyit szerettem volna, írni, hogy általában egy ember szoktathatja be a kicsit, nem biztos, hogy örülni fognak neki, hogy viszed a mostohatesót is.

nem nagyon tudok olyanról, hogy ketten bent lehetnek, kicsi a hely, a már beszokókat felzaklatja, szóval ezzel tervezz :)

2016. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az mehet érte, akinek te megengeded, és akiről a bölcsi felé nyilatkozol. Nem rokonság kérdése. Mehet érte bárki, bébiszitter, szomszéd néni, akárki, ha a szülők a bölcsi felé ezt már az általuk kért módon jelezték. De ezt úgyis el fogják mondani, ha máskor nem, hát beszoktatáskor biztosan, de szerintem már korábban is.

Az én fiamért például hetente kétszer az egyik barátnőm járt a bölcsibe, később az oviba is, mert olyankor tanfolyamon voltam, ami ötig tartott.

2016. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!