Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A két hónapos kislányom még...

Timi 0408 kérdése:

A két hónapos kislányom még nem tartja a fejét és nem szeret hason lenni sem! Kezdjünk el aggódni? Vigyük szakemberhez vagy még kialakulhat?

Figyelt kérdés
Próbálom minél többször hasra tenni de pár perc után sírás a vége! Pár napja csináljuk ezt a "hasalást" és már minimálisan megemeli a fejét.
2016. jún. 17. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Igen, mutassátok meg inkább szakembernek. Nem volt gond a szülés körül?
2016. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
nem tudom nekem 3-4 hónaposan kezdte tartani a fejét de senki nem mondta hogy ez gondot jelentene...egyébként az én lányom is utált hason lenni, napi kétszer negyed órát raktuk úgy de azt is végig üvöltötte...későn kezdett ülni, de ezen felül semmi féle lemaradást nem mutat, most meg 2 éves és már minden készségben 3 évesnek felel meg (szakember szerint) én nem aggüdnék míg a védőnő nem szól...de persze legyen minél többet hason
2016. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idosen az en babam is utalt hason lenni, sot a baratnome meg mindig (o harom honapos). Az enyem mar 4.5 honapos, nem reg kezdett el atfordulni, es akkor szerette meg a hasonlevest. Addig nagyon utalta. Viszont a fejet mar 2 hetesen tartotta, de mondta a vedono, hogy az nagyon ritka, es nagyon eros baba volt. Tehat errol nem tudok nyilatkozni :/
2016. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam nemhogy pár perc után, azonnal úgy sírt, mint akit nyúznak, ha megpróbáltam hasaltatni. Fejemelésről szó se volt, üvöltött bele a plédbe, olyan taknya-nyála egybe sírással... Nagyon aggódtam, már kerestem Dévényest is. Persze próbálkoztunk, próbálkoztunk. Három hónapos kora körül egyszercsak elkezdett nem üvölteni egyből, aztán bírta 1-1 percig, majd egyre tovább és egyre szebben emelte ki magát. Most öt hónapos lesz, gyönyörűen kiemeli az egész törzsét két tenyérre támaszkodva, fordul hasról hátra és vissza, és nagyon ügyesen próbál mászni, rúgja magát a kis lábával, kezével. Persze nem halad, de a mozdulat benne van. :)


Nem minden baba szeret hason, az enyém extrém módon utálta, most is ha elfárad hason és épp nem jut eszébe hogy kell visszafordulni, bizony még ma is sírás a vége.


Nem azt mondom, hogy ne mutasd meg szakembernek, mert lehet valóban kis izomfeszesség is emögött, de simán az is, mint nálunk, hogy egyszerűen MÉG utálja és kész, majd ha eljött az ideje, csinálni fogja.

2016. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 honapos volt mikor nem volt hajlando hason lenni. Azt javasolta a tornász neni, hogy egy törölközőt csavarják ossze es tegyem a karjai ala, hogy kénytelen legyen tartani magat.


Pár alkalom utan megszerette, a forgast pedig ugy gyakoroltattak vele, hogy pledbe csavarták, es fentről lefelé leguritottak.4 honaposan megis fordult oda-vissza

2016. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is utált ekkor hason lenni és hogy is tartaná rendesen a fejét, ha nem is gyakorolja? Mikor oltáson voltunk az orvos ülésbe húzta se tartotta meg a fejét, azt mondta tornáztassam de nem paráztatott. 3 hónapos korában már nagyon szépen ment. Már azóta 8,5 hónapos, mászik, ül, áll. Szóval nincs lemaradva, pedig azt hittem főleg a fejtartás miatt.
2016. jún. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! 1-es! Nem tudom mit értesz gondnak a szülés körül!? Császáros voltam mert nem akart még jönni a 41. héten! Hiába megrepesztették a burkot és kaptam oxitocine-t nem voltak fájásaim! Belekakilt a magzatvízbe így az orvosunkkal a császár mellett döntöttünk! Úgy gondoltam,hogy tornázunk kicsit hason és ha 3 hónaposan még mindig azt mondja a gyerekorvos,hogy mutassuk meg akkor elviszem! Egyébként elég dagi is! Lehet azért lusti egy kicsit! 2 hónapos és 5,25 kg. Nyaka nem nagyon van! Legalább is a "tokától" nem látszik! :-)
2016. jún. 18. 10:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Viszont annyi minden mást csinál amit pedig még nem kéne neki csak 3 hónaposan meg még később! Értem ezt a hangos nevetésre,különbséget tesz a hozzátartozók között,ha meglátja a cumisüveget tudja,hogy neki készül a kajcsi és elkezd mosolyogni és hasonló dolgok.
2016. jún. 18. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!