Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket bántottak, amiért nem...

Titeket bántottak, amiért nem mentetek vissza még dolgozni a gyerek mellől? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A munkám rugalmas, otthonról is végezhető volt. Imádtam, tanultam érte nagyon sokat. Vissza terveztem menni a gyerek 6 hetes korában. Aztán terhesség végén megszüntették a helyet (közigazgatás). Csedem, Gyedem van. A gyerek 4 hónapos. Nincs vele gond.


A családom és baráti kör kérdezgeti, miért nem megyek már vissza dolgozni. Hiába mondom, hogy szeretnék majd dolgozni, de új munkahelyet keresni még nincs idegzetem. Meg új helyen valószìnűleg 40 órás munka lenne, bölcsibe még nem akarom adni, és a férjemre se ráhagyni teljes egészében (nem a férjem miatt). Majd fél éves kortól nézelődöm és egy éves vagy két éves korában visszamegyek. A férjem rugalmasan dolgozik, de szeretnék a babával itthon maradni még.


Tudom, hogy féltenek, hogy kopik az agyam, de elegem van az állandó kérdezgetésből. Nem értik meg, amit itt is leírtam.:(


Mit tegyek? Szerintetek igazuk van?


2016. jún. 27. 08:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

A 3 éves otthonülést én is soknak tartom, de azt tényleg nem értem, hogy 4 hónapos mellől miért kergetnének vissza.

Magyarországról van szó egyébként?


Az agy valóban "kopik", de pár hét alatt visszaáll az ember. Én másfél éves korában mentem vissza, de átnyálazva több tanulmányt is, az egy éves kor lett volna a vízválasztó, addig biztos nem.

2016. jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Sztem alapbol extrem vallalas volt azt mondani h 6 hetes koraban ujra elkezdesz dolgozni (meg ha reszmunkaidoben is). En inkabb ezen akadtam volna fenn a rokonsag helyeben,nem azon h miert nem mesz vissza. Ertesd meg veluk h mielott megszunt a munkahelyed gondoltal A-t,de most valtozott a szitu es most B-t szeretnel. Az a normalis ha otthon vagy legalabb 1-2evig.ha anyagi oka nincs h visszamenj dolgozni hamarabb.
2016. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2: nyilván mindig lehet több pénzt keresni, szóval van anyagi oka. a 6 hét ment volna, sajnos tudom, mert gondoltam rá akkoriban, mikor a gyerek egész napokat aludt (ahogy még most is sokat alszik), mennyi hasznos dolgot tudtam volna elvégezni itthon. Sajnos ember tervez. Nem részmunkaidőben mentem volna vissza, hanem itthonról dolgoztam volna.


Magyarország igen. Itt szokás megszüntetni helyeket jogutód nélkül mostanában.:)

2016. jún. 27. 08:23
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

van a kedves családi , baráti körben csecsemő?? jézusom, egy 4 hónapos mellől ne kergessék már az anyukát :(( Én az elsővel 13 hónapos korában mentem vissza dolgozni, multihoz. Gyorsan visszarázódtam, bár a gyerkőcöt nézve biztosan maradhattam volna még otthon vele, de sajnos kellett a pénz. Szerencsére nem volt gond a beszokással.

A másodikkal is leghamarabb egy éves kora körül mennék vissza, szerintem fontos az, hogy legalább már totyogós legyen, mert a bölcsiben legyakják szegényt a nagyobbak

2016. jún. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen, azt nem értik, hogy AZ egy másik helyzet volt, egy jó és rugalmas munkahely, ahol szerettek, és vártak vissza. Egy munka, amit imádtam. Most ÚJ helyet kellene keresnem, ahol ezek közül egyik sem biztos ugyebár.


De nem, ők csak azt látják, hogy "de hát azt mondtad, hogy visszamész".:/

2016. jún. 27. 08:28
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

De akkor nem azt akarják hogy menj vissza hanem inkább csak érdeklődnek hogy a terveid ellenére mért nem tudtál visszamenni nem?

Az én anyósom meg arról győzköd folyton hogy a gyerek 3 éves koráig maradjak itthon, mert szerinte a bölcsi nem jó hely a gyerekeknek, és kiakadt mikor megtudta hogy úgy terveztem hogy a gyerek 2 év 3 hónapos korában vissza fogok menni...

2016. jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6: de tudják, mi történt a munkahelyemmel (egyrészt olvasnak híreket, másrészt többször mondtam is). csak nem tudják valahogy megérteni, hogy nem vissza akartam menni a gyerek mellől, hanem ODA akartam visszamenni. nem minden áron bárhová:)
2016. jún. 27. 08:43
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
A család alatt kit értesz? A nukleális családodat (férj, te, gyerek) vagy másokat is? Amíg a férjednek nincs ezzel gondja, addig semmi közük hozzá.
2016. jún. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom milyen családban élsz,de egy négy hónapos mellől nem megyünk vissza dolgozni! Én ezt így tartom normálisnak. 1,5-2 évesen majd esetleg.

Szerintem a többséget pont ezért bántanák,ha g hetes,4 hónapos baba mellől ő dolgozni szeretne.A bölcsi se veszi be csak 20 hetes kortól...

2016. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Bölcsődébe hathónapos kor alatt nem vesznek fel gyereket, és nem véletlenül, ilyenkor még otthon a legjobb a babának az anyjával.


Nagyon nem mindegy, hogy otthonról tudtál volna dolgozni, és melletted a gyerek, ahogy eredetileg tervezted, vagy le kell passzolnod bölcsődébe, és csak este láthatod. Ezt azért beláthatnák a rokonok és a barátok.


Az agyadat ne féltsék a rokonok, ha van időd, most is olvashatsz szakkönyveket. :-)

2016. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!