Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónap körüli fiad mennyire...

16 hónap körüli fiad mennyire eleven, zsivány? Nem sok néha?

Figyelt kérdés
Az enyém rettentően sok figyelmet igényel, nagyon okos, de rettentően aktív, kötekedő. Olykor muszáj vagyok a kezére csapni, mert a szép szó nem használ sokadjára sem. (Pl kiakarja ütni szándékosan a kezemből a meleg leveses tányért, vagy a hasam rugdosná-kismama vagyok-, vagy mert fáradt, elkezd csak úgy ütni minket) Nagyon bánt ez a dolog, de nem akarom, hogy elszaladjon a ló, s a hamarosan megszülető testvért is püfölje....
2016. jún. 27. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Most elébe szaladok a sok bezzeganyának, aki elmondja majd, hogy a fiad egy agresszív állat lesz a kézre csapástól. Nem lesz az. Viszont tapasztalatból mondom, hogy ez nem old meg semmit, egyáltalán nem hatja meg őket. Hogy püfölni fogja-e a kistesót, nem azon múlik, 16 hónaposan párszor rácsaptál-e a kezére.

Az enyém verte a kicsit, szóval tudom, miről beszélek.

2016. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan azt tudom mondani, amit az első.

Nálunk 18 hónap van köztük, a kicsi lassan 1 éves, észre sem veszi, ha csak úg yfejbevágják játékkal, mászik tovább - már a fellökés, ráfekvés a sláger.

ÉS! Én is rácsaptam és rá is csapok a kezére és a fenekére is. Már érti és nem fáj neki, de nagyon megsértődik érte. A dolgokon viszont nem változtat sem a szép szó, sem az empátia nyitogatás, sem a jutalmazás, sem a büntetés. Eltelik lassan egy év és egyre inkább partnerei egymásnak a hülyeségben, idegen helyen, idegen gyerekek közt óvja védi, itthon püföli. A kisebb viszont ezerszer szívósabb már most, mint a bátyja. Rá kiabál, visszaveszi a játékot és szerintem pár hónap. lerendezik egymás között. De a nagyobbnak mindig is lesznek újabb ötletei, amikkel engem fog kiborítani és hát ilyenek a gyerekek :)

Fogja püfölni szerintem a tiéd is a tesóját, de igyekezni kell túlélni vele ameddig meg nem tudja magát védeni, kis korkülönbség hátránya, hogy a nagyobb sem érti még, hogy az ott baj, az fáj és azt fóőleg nem, hogy a másik nem egy támadási felület az anyja felé. Kiválóan kihasználják, igyekezz nem reagálni nagyon hevesen, amikro majd belenyúl a szemébe, azonnal azzal fog heccelni utána, ha heves dühös reakciókat lát. Ezt én elrontottam pl. azért tanácsolom.

2016. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és azt még akartam írni, hogy van egy kis barátj a anagyobb fiamnak. Soha nem csaptak ak ezére, sem fenekére, mindig nevetve rendezik le a gyerekes támadásokat, sokkal többet eltűrnek neki és ő konkrétan veri és harapdossa a szüleit, ha az jut eszébe. Alvás közben belenyomja a szemükbe a kezét, hátukba harap, pedig sosem bántották. Az én fiamnak más rossz szokásai vannak, a harmadiknak megint más, az unokanővérének meg rengeteg más, pedig kisgyerekgondozó az anyja.
2016. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!