Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok uralkodni magamon,...

Nem tudok uralkodni magamon, mindig ideges leszek a babámra. Valaki jár/ járt hasonló cipőben? Milyen módszer vált be?

Figyelt kérdés
Most 7 hónapos a babám. rengetegszer van olyan,h látszólag ok nélkül szenved, sír. Minden igényét megpróbálom kielégíteni, de csak folytatja (nem fogzik, nem fáj a hasa, az teljesen más sírás szokott lenni). Néha már odáig jutok, h nem érdekel bármi baja van is. Borzasztó ezeket leírni, de akkor is ezt érzem. Nagyon ideges tudok rá lenni, sokat veszekszek vele (hiába tudom,h semmi értelme és még rosszabbat is teszek vele) végtelenül szégyellem magam, de képtelen vagyok uralkodni magamon. Minden nap úgy kelek,h na ma nyugodt leszek, de képtelen vagyok rá. Más anyák olyan higgadtak nem értem, h csinálják...

2016. jún. 29. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az en kisfiam is nagyon nyugtalan baba volt kicsi koraban, plusz meg 8 honapos koraig szinte 2 orankent kelt ejszaka, szoval faradt is voltam. Akkoriban megsem boritott ki annyira mint most (1,5 eves). Mikor latom rajta, hogy hiaba mondom ne csinalja meg azert is foldhoz vagja ami eppen kezeben van (ez egy pl. volt). Neha en is ugy erzem szar anya vagyok mert rakialltok (amivel csak rontok a helyzeten, mert erre o is elkezd mergeben csapkodni), vagy egyszeruen hamarabb kihoz a sodrombol mint az apjat. De normalis, hogy neki sokkal tobb turelme van hozza, mivel napi 2 orat van van vele, aztan mar fektessuk le a fiamat.Mikor mar nagyon erzem, hogy elfogy a turelem, egyszeruen elmenyek 2-3 orara kiszelloztetni a fejem. Lehet seta, bevasarlas, vagy csak kolbaszolok a varosban, ilyenkor par napra feltoltodok. ha egyszer van lehetoseg ra, heti legalabb egy alkalommal szanj par orat magadra, hidd el segiteni fog. :) Addig is sok sok kitartast neked!
2016. jún. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az enyém 8 hónapos. Alapjában véve rendes kis baba, de néha ő is csak nyűglődik, unatkozik. Ha leülök játszani vele, akkor jobban elvan, de nem lehet egész nap a szőnyegen ücsörögni. Séta is bejön neki, ha nap közben nagyon nyűgös, kiviszem. Főleg most, hogy ilyen jó idő van. Nem is pont sétálunk, hanem viszek plédet néha, és a parkban leterítem, mászik, játszik, nézegeti a füvet, stb.

Szerezz társaságot, más babásokat, megálltok a játszótérnél, mikor más is van ott, aztán simán kialakul a beszélgetés. Vagy keress baba-mama klubot.

És néha tölts időt a gyerek nélkül, pár alkalommal menj el valahova. Én sportolni járok, általában ez a baba nélküli programom, de vásárolni, sétálgatni, bármit lehet.

Ne szégyenkezz, szerintem mindenki időnként besokall a babázástól. :)

2016. jún. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Magnezium es idő magadra,a gyerek nélkül:)
2016. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Nekem sokat segített ,hogy mantraztam magamnak: el fog múlni, el fog múlni (mármint ez az időszak). Meg, hogy nem irányíthatom az irányíthatatlant es el kell fogadnom a megvaltoztathatatlant. (Végülis nem tudod megvaltoztatni a babad es irányítani sem. Talán ha elfogadobb vagy vele es a helyzettel, akkor ő is nyugodtabb lesz. )

Ezen kivul valóban próbálj meg pihenni, kikapcsolódni ha van ra lehetőséged.

Ne vádold magad, mindneki türelmetlen neha. Nagyon nehez mentálisan otthon egy nyugos babával. Egyebkent sem kell tökéletes anyanak lenned, csak elég jo anyanak. Abban biztos vagyok (mar csak azert is mert ki írtad ezt a kérdést ide, hogy jo anya vagy!).

2016. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben én is jártam a lányommal régen, én mindig az alváskor borultam ki, onnantól, hogy beindult nála a mozgásfejlődés 4-5 hónapos kora körül, kb 2 éves koráig iszonyatosan megszenvedtünk mind a ketten. Amikor jött az alávásidő, és ő is álmos volt, akkor letettem a kiságyba ráztam a fenekét (hason aludt)és 1 órát üvöltött(nem tudom miért) mire elaludt ezt ismételtük napont kb 3-szor, 4-szer, közben a kiságyba hajolva, rettenetesen fájt a derekam.Szörnyű volt. Most tudom hogy lehet rosszabb is, mert a kistesó sem egyszerű este, vele más téren van gond, de nyári szünet van és egész nyáron itthon van a 6 éves lányom, unatkozik, nekem közben a kicsivel többet kell foglalkoznom, a 6 éves pedig extra eleven, magamra soha nincs időm, a férjem sokáig dolgozik, és hétvégén is a munkahelyén van. Segítség (nagymama) nem nagyon van. Azért második gyerekkel már edzettebb vagyok idegileg, és próbálok, csak a nap végén kiborulni, akkor is általában a nagyobbik, "teszi be a kaput". Amúgy hidd el mások sem bírják jobban, akiknek elevenebb gyerekeik vannak, néha csak nyilvános helyen visszafogják magukat ameddig képesek...:)
2016. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Szegény baba😕 veszekedsz vele,később földhöz vágod???? Ez semmi ezek utan csak még rosszabb lesz nem lehet majd leállitani csak a csinytevésen fog járni az esze akkor majd dilihazba fogsz kikötni!? A hideg kirázott ahogy olvastalak! Kérj segitséget pihend ki magad legyél picit a babád nélkül hátha...
2016. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

A módszer az, hogy magaddal jöjj rendbe. Ha feszült vagy, a gyerek is az. Nem csak azért sírhat, mert éhes, vagy fáradt, lehet, hogy rajtad érzi a feszültséget.


Próbáld megfogalmazni, mik azok a dolgok, amik frusztálnak, (a gyereken kívül) és mi lehet rá a megoldás.

És a legrosszabb, amit tehetsz, hogy más anyákhoz viszonyítod magad, vagy elhiszed másnak, ha azt mondja, hogy te rosszabbul csinálod.

Más gyereke is lehet sírós, más anyukának is van rossz napja, és más anyuka is érezte azt, hogy gyereknevelésben kudarcot vallott. Vonj be segítséget, pihenj egy kicsit, és mozdulj ki a gyerek mellől. Add lejjebb az elvárásaidat, sőt, a gyerekkel szemben ne legyenek elvárásaid. Szeresd úgy, ahogy van (sírósan), egyszer majd úgyis abbahagyja.

2016. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem vagy türelmes típus, nem szégyen az, de fejleszteni kell. Nem azt, hogy légy birkatürelmű, mert az egy adottság, de legyél magaddal jóban. Ne csak a gyerekkel foglalkozz, olvass, szépítkezz, bármi, amit élvezel. Hagyd néha a férjedre a gyereket, amíg window shoppingolsz vagy elmész kiszedetni a szemöldököd vagy bármi.


A kérdésedben azt írod, nem érted, hogy lehetnek mások higgadtak. Nos, én higgadt vagyok, mert csinálom ezeket a dolgokat. Jól vagyok magammal, a férjemmel és a gyerekünkkel is. Mondjuk engem nem lehet könnyen kihozni a sodromból, de akkor is fontos az, amiket leírtam.

2016. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

"Nagyon ideges tudok rá lenni, sokat veszekszek vele"


Hét hónapos!


Keress fel orvost, szedj vitamint, menj futni...

2016. jún. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan egyszeru, hogy keressen fel egy orvost es annyi. Vagy szedjen vitamint.

Kedves kerdezo, velem is pont ez van. Egyszeruen nem tudok magamon uralkodni. A gyerek kovetel, ordit, rosszalkodik. Segitsegem nincs, a csalad magasrol tesz ram.

A ferjem allandoan dolgozik, o koszoni szepen, de faradt. (Mert en nem?! -.-)

Nos, igenis van olyan, hogy az ember annyira kibukik, a faradsagtol, a sok tehertol, ingerultsegtol, hogy nem tud uralkodni magan.

Ha gondolod irhatsz privit, en ugyanebben a szomoru cipoben jarok.

Minden reggel elhatarozom, hogy nem fogok orditani vele, turok es turok, aztan o csak csinalja a fesztivalt, csak orditozik es kesz. Elszakad a cerna.

Kozben fozzel meg, takarits, menj boltba, moss teregess es azert jol is nezz ki.

Mar nem birom en sem idegileg.

Sokat sirok, kiakadok, azt kivanom neha bar ne is szultem volna.

Az a nagy helyzet, hogy magamnak szultem egy gyereket.

Amugy en is irigylem azokat akik nyugodtak tudnak maradni....

2016. jún. 30. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!