Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom féltékeny rám, mint...

Joza kérdése:

Anyósom féltékeny rám, mint anyára, vagy egyszerűen ki nem állhat?

Figyelt kérdés
Anyósommal feszültségben töltjük az időt, mert a hét hónapos kisfiammal úgy szeretne együtt lenni, hogy engem kizárnak az együttlétből. A gyakorlatban: a gyermekem ha háttal van akár az ölében, és meghallja, hogy a közelben vagyok, keres, figyel. Anyósom erőltetett mosollyal, sokat mondó hangnemben mondja: igen, ott van anyád... Úgy közlekedik vele, hogy eltakarja a gyerek szemét, ha a fejét felém fordítja. Ellenben készséggel odafut vele a párom előző házasságából származó lányához, majd meséli, hogy a fiam isteníti a lányt. (Mosolyog szegény fiam, de hogy istenítené, az túlzás.) Nyilván felülemelkedek és hagyok nekik időt egymásra, gondoltam, így is volt. Az utolsó látogatásakor hagytam őket játszani, majd odamentem és együtt gyömöszkéltük, amit a kicsi persze élvezett. Ennek is csúnya vége lett. A párom mondja, hogy mit csináltál anyámmal, mesélte, hogy nincs kedve hozzánk menni, mert ragyog a lakás, pedig ő segíteni akar, de nincs mit, illetve láb alatt érzi magát, mert én le sem szakadok a gyerekről. Passz. Mit gondoltok? Mert én azt, hogy legyen külön idejük is, de elvárhatónak tartom, hogy a nagymama az anyukával és az unokával közös játékot is élvezze. Hm?

2016. jún. 29. 14:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
8%
Na, mondjuk ezt nem hiszem, hogy ilyeneket mond! csak hiszti,amit itt irkálsz.
2016. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Hát akkor tényleg, csak a féltékenység :) majd ha picit nagyobb lesz, akár elviheti egy fél napra és akkor csak őt nézi majd a kisfiad! :)
2016. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nálunk ezt a saját anyám csinálja...szóval én lennék a helyedben!
2016. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

A páromnak van két nagyobbacska lánya. Évek óta hallgatom, ahogy ugyanazzal a hangsúllyal, ahogy az én fiamnak mondja, hogy igen, ott az anyád, mondogatta a gyerekeknek, hogy mi van anyátok így engedett el, anyátok így úgy, gyertek inkább, költözzetek hozzám. Én bevallom félek, rettegek (itt a túlzás részemről, de nem tehetek róla), hogy a kisfiammal is ezt fogja tenni.


Az, hogy szeretne figyelmet az unokától, ok, DE elfordítani a gyerek fejét és eltakarni az arcát, hogy ne nézzen, az felháborít. Az anyja vagyok, mindenhol engem keres. Szórakoztassa úgy, hogy szeressen vele lenni.

2016. jún. 29. 15:48
 15/21 anonim ***** válasza:
próbáld meg lebeszélni a Nagyit, hogy ne fordítsa a gyerek fejét el, és hasonlók, de te se akarj csak magadnak a gyereket :)
2016. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%
szerintem rosszul közelíted meg ezt. anyósod magát alázza meg ezzel, nem téged. téged a gyerek úgyis jobban szeret nála, amikor ott van, hagyd őket kettesben és kész. hazamegy és éltek tovább. tök cikin viselkedik, te meg normális vagy, ezt a gyerek is tudni fogja (később), nyugi.
2016. jún. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Havi max. egy találkozás.
2016. jún. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

Hát én totál értem mi a gondod kérdező. Nekem semmi bajom az anyósommal de hogy még szoptatás közben is beront kopogás nélkül és nézi ahogy szoptatom a gyerekem, na azért az már felháborító. Johogy nem már ő akarja szoptatni baffffki bocsi az offért

Szerintem egyáltalán nem nyerő ez a tulajdonság hogy ki akarja sajátítani a gyereket mikor együtt vannak. Nehogy már ne nézhessen rád, mit képzel? Megszűnsz ha megjelenik vagy mi?

Személyes vélemémyem csak... annyira kitolódik a gyerekvállalás, hogy az idősebbek már meg vannak őrülve hogy végre legyen unoka. (Esetben már volt 2 a kisfiad előtt, szóval nem értem) Sokszor azt is hiszik hogy annyi joguk van mint a szülőknek. Nem értem miért kell elvenni a szülőtől az élményt? Ők is megélhették, átélhették, ez mindenkinek jár, mindenki megérdemli. Nem sok pillanat van mikor az ember középpontban lehet, hogy "főszerepet" kap, kb férjhez menetel és az anyaság. Ilyenkor hagyjuk már hogy mindenki megélje a saját csodáját, a picinek te vagy a mindene és elszomorítom a mamát hogy az is maradsz, ha tetszik ha nem. Ez neked jár! Anyukám rengeteget segít, de érzi mikor "sok". Anyósomék matricaként tapadtak mikor megszületett a fiam, de közöltem velük hogy jóból is megárt a sok. Ki voltak ők is éhezve az unokára, de egyszerűen már az agyamra megy az "ette is meg a mama, mindjárt átvesz a mama anyától, DERE ide mamához" szövegekkel! Sok-sok-sok

Próbáld meg elmagyarázni hogy ne legyen már az hogy elfordítja a gyerek fejét, integess neki nyugodtan ha "összefuttok", vagy közösen játszatok, énekeljetek vagy valami. De szerintem kicsit vaskalapos, azért viselkedik ilyen akaratosan..

2016. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Utolsónak( különösen): erre az unokára aztán nem volt kiéhezve anyósom. A páromat erkölcstelen módon hagyta el a felesége, és sebzett lett. A babát nem terveztük. (Igen, van ilyen manapság is.)A terhességemnek rajtam kívül senki nem örült. A párom nem akarta megtartani a kicsit, mire én anyaotthonok után kezdtem kutatni szülők és munka hiányában. Lehetséges, hogy ezért is ragaszkodom olyan nagyon hozzá, és fog el undor, amikor engem zárnak ki, mert soha nem fogom elfelejteni, hogy a tű fokán kellett átmennem érte. Ő az én kicsikém és együtt leszünk egymás kölcsönös gyönyörűségére. Ámen :)
2016. jún. 29. 21:21
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

2. Vagyok

Bocsi tegnap mar nem neztem mert egesz nap siras volt a Picimnel.


Na szoval az elso lányomnal de megcsinálta anyósom, gyere norika nézzük meg a fenyőfát a kert végébe ne nezd anyát nem kell az most neked.. Jaj majd itt leszel allandoan stb ...zavart nagyon szoltam a férjemnek nem akart veszekedni...

Panaszkodtam anyunak azt mondta igyál egy kávét beszélgessek apósommal a ferjemmel...

Igy lett, 3. Alkalom utan mar nem volt neki erdekes mert látta h pont remekül elvagyok nem idegesít..


3 eves a gyerek es mar egy eve nem négy vele sehova mert mama mindig azt mondod nem engedsz majd haza...



A kicsinel mar nem csinalja es nem is beszel hulyesegeket

2016. jún. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!