Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babátok napirendje...

8 hós babátok napirendje érdekelne? Mikor kel, mikor mennyit eszik, mikor fekszik? Minden érdekel.

Figyelt kérdés

Ilyen idős korra már elvárható, hogy ugyanakkor keljen reggel és feküdjön este?

A pontos bioritmus beállt már nektek?


2016. júl. 2. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindegyik gyerekem a hazahozatal napjàtól 19kor fürdés cici és alvàs rendszerben élt.

Nagyon hamar àtaludtàk az éjszakàt.

7ig mindig àgyban voltak. Nem vettem ki egyiket sem előbb. Persze pelus csere vagy cicizés volt,de ennyi. Megtanultàk,hogy csendben is el lehet nézelődni.

8 hónaposan mindhàrman 20-7ig aludtak(a nagy tovàbb). Vagy fél hétig attól függően kellett e koràbban kelni suli/ovi/program miatt.

A nagy most 8éves 20kor alszik,mint akit fejbevàgtak,a kicsi meg 3 hónapos és ő is.


8 hónaposan a nagy 8kor kelt,volt hogy 10kor (szép idők,ràértünk :-) ) aztàn reggeli pl teljes kiörlésű zsömi vagy kenyér(hàzilag sütött), vaj(nem margarin), csirkemell sonka 10dkg, valami zöldség, aztàn jàték,pakolàs, jövés menés , valamikor délelőtt még cicizés és ha kellett akkor gyümölcs/zöldség valami "nasi", 13kor ebéd,főzelék hússal,aztàn alvàs kb 15-16ig akkor uzsi cicizés ha kellett még akkor pl tejbegrìz, aztàn jàték fürdésig àltalàban kint(télen is,csak 2X rövidebb ideig),18:30kor fürdéshez készülődés,19kor fürdés aztàn vacsira cici,közben mese és alvàs. (9 hónaposan nem volt elég az esti cici ìgy hipp jó éjt tejpépet kapott)

A középsőnek szigorúan kelni kellett a nagy miatt,de a napirend ugyanaz maradt. Ami különbség: reggel kelés 6:30-7között,gyors cici,aztàn pakolni a nagyot oviba be,aztàn haza(közben aludt ràmkötve) ilyenkor leraktam gyors cicizés és alvàs aztàn amikor felébredt indult a nap,úgy mint a naggyal leìrtam. A délutàni séta meg a nagy begyűjtése és közös jàtszóterezés. A fürdés is pàrhuzamosan ment,kiskàd nagykàd.

A kicsi most hàrom hónapos, vele is ìgy vagyunk reggel vinni a tesókat aztàn haza akkor még szendereg és 9körül kezdjük a napot.

Este meg segìtenek a nagyok a fürdetésnél,aztàn mire a pici alszik kb negyed nyolc addigra ők is elkészülnek,közös vacsi beszélgetés mese és alvàs.


Röviden igen ha tartasz rendszert eddigre beàll a napi rutin.

2016. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kb mindig akkor aludt es ebred. Este 9-re off volt es reggel 7- fel8 fele ebredt. Ejjel max par kortyot ivott ha szomjas volt.

8 honapos koratol aludta at az ejszakat es innentol lett tapszeres is, igy ebbol 3x eszik egy nap. Reggel, delutan es este. 200-240 ml-t.

Tizorai gyumolcs sinlac-al( csak igy eszi meg a gyumit)!

Ebedre egesz sokfelet eszik mar ,200 gramm korul kb.

Delutan tapszer.

Uzsira vagy fozelek vagy tejpep

8-9 kozott furcsi es tapszer majd szunya.

Aludni akkor 2x aludt nappal. Egyet delelott ami rovidebb volt olyan 11 es del kozott, majd delutan hosszabbakat.

Valtozo volt h mikor aludt el, volt h 2-kor volt h 4- kor... Es 2-3 ora hosszakat.

Most 9 honapos mulott, enni ugyanigy eszik viszont 3x alszik ebben a melegben:)))

2016. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

6-7 között kel. Ez ma fél 8 volt, és néha 6 előtt fenn van, de olyankor bemegyek, mondom neki, hogy még korán van, cumit adok, visszafektetem és elalszik.

Reggelire tápszert kap, 150 ml-nél többet ilyenkor sosem evett még. (Tapasztalatlan tápszeres vagyok, nem tudom, ez kevés vagy sok, mert eddig szopizott, csak elválasztotta magát pár hete.)

Utána játszik, boltba megyünk, stb.

Tízóraizik, tízkor, ha nagyon korán kelt, akkor fél 10-kor. Utána lefektetem, alszik.

Kb. fél 12-kor kel, de ez is változó, volt már 11 és délután 1 is.

Fél 1 körül ebédel, főzelék, husi.

Utána játszik, kicsit sétálunk is, ha nincs nagyon meleg.

3 körül szopizik, ez is változó, attól függ, hogy fárad el. Utána alszik, kb. másfél órát.

Mikor felkel, uzsonnázik. Ilyenkor keveset eszik. Mostanában utána estig játszóterezünk.

Fél 8 körül tejpép van vacsira, aztán 8-kor fürdés, jó sokáig pancsizik, utána tápszer (ami régebben szintén szopi volt), majd alvás. Fél 9 - 9 körül alszik el általában.

2016. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!