Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hó körüli babák napirendje...

10 hó körüli babák napirendje érdekelne. Leírnád?

Figyelt kérdés
Miket játszotok?
2013. okt. 28. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Az enyém most lesz 11 hónapos, de a napirendje nem változott.


Reggel 6-7 között ébred, kap 180 mili tápit és játszik fél órát az ágyában, amíg a párommal elkészülünk. Ő elmegy dolgozni én meg a babával zenét hallgatunk és játszunk.

9-10 körül kap tízórainak vmilyen gyümit, kb 10.30-tól délig alszik, addig én megfőzöm az ebédet, rendet rakok, teregetek.

Délben megjön a férjem, megkajálunk és szusszanunk, és 2-kor férjem elmegy dolgozni. Ha a kicsi felébred, akkor vagy velünk, vagy utánunk ebédel és játszunk.

Van, h későn ébred, olyankor délután nem alszik, de ha álmos és még nincs 4 óra, akkor leteszem aludni és legkésőbb 4.30-kor keltem, különben éjszaka nem alszik rendesen.

4.30-5 körül kap uzsit kis szendvics formájában, utána kimegyünk sétálni egészen 6-6.30-ig. Ekkor megjön a párom, megkajál, a baba kinézi a falatot a szájából én meg leviszem a kutyát sétálni, addig ők hancúroznak.

Attól függően, h délután aludt-e, vagy sem, 7.30-8.30 között fürdés van és 210 ml tápi, 8-9 körül alvás. Éjfél körül ébred, kap 180 mili higított tápit (6 helyett 4 kanál por) és alszik reggelig.


Játékok annyira nem érdeklik, most a könyvek keltették fel a figyelmét, azokat adja a kezembe, hogy mutogassak neki, ő meg lapozgat. Kukucsos játék elnyűhetetlen, meg a csikizès, ijesztegetés. A plüss állatainak a hangját utánozzuk, majom, malac, kutya, oroszlán, cica, stb. Meg tanítgatom neki a dolgok neveit, amire rámutat, vagy a testrészeit (a fülét már mutatja). Neki fontos, hogy legyen zenehallgatás, ha zenét akar hallgatni, akkor mutat a tvre és elkezd "táncolni", ha bekapcsolom, akkor iszonyú boldog. Klasszikust is hallgatunk meg rádiót is.

Van formabedobósa, de csak dobálja a kockákat, nem köti le. Most akarunk venni neki egy fp tanulóasztalt meg szintén fp járássegítő játék babakocsit.

2013. okt. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2013. okt. 28. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!