Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik kanállal?...

Miért nem eszik kanállal? Hogyan tanítsam meg?

Figyelt kérdés

Sziaszok!

Kisfiam 2 hónap múlva lesz 2 éves.

Okos, tündéri kisgyerek, 2-3 szavas mondatokat mond, mident megért, 10ig számol, 5 színt magabiztosan megkülönböztet, több mondókát, gyerekdalt magától önállóan elmond/elénekel, gyurmázik, ceruzát szépen fogja, bár még csak firkál vele, viszont kanállal önállóan enni egyáltalán nem tud.

(Hogy miket csinál csak azért írtam le, hogy lássátok, hogy sem az értelmével, sem a kézügyességével nincs semmi probléma)


Ha eszik, akkor mindig adok neki is kiskanalat, viszont ahogy már a szájába kellene betenni, fejrefordítja a kanalat, minden leborul róla és átvált a kézzel evésre (még a levesnél is, kiszedegeti belőle inkább a zöldséget, husit, mint hogy próbálkozzon kanállal.)


Fogom a kezét, mondom neki, hogy nem fordítjuk ki, mutatom, hogy "nézd, anya így eszik", de nem érdekli, nem megy neki...


Hogyan taníthanám meg rá, hiszen a kortársai (legalábbis a környezetemben biztosan) már magabiztosan esznek kanállal, még levest is?


Villával sem megy neki, azt meg úgy akarja használni, mint a kanalat, nem szúrja rá az ételt.


Szóval eszik ő önállóan, csak mindent kézzel. :/


Ötlet, tipp? Ki hogy csinálta? Vagy még nincs elkésve?


Köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 2. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy el van késve, mert minden gyerek a maga ütemében fejlődik. Úgyhogy én hagynám, hogy amikor elkezdi érdekelni, hogy úgy egyen mint mi, majd akkor megtanulja. Egyébként láttam már egyévest szépen kanállal enni, szóval nem lehetetlen. Csak sok gyakorlás és sok koszos ruha az ára. Nekem az jött be, hogy hagytam hibázni, hadd locsolja magára időnként a kaját, hadd lapátolja a szája mellé, idővel rájött, hogyan kell. 14 hónapos kisfiam van.
2016. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is két éves, de még ő sem eszik kanállal. Mondjuk az enyém egy kicsit lusta is :) inkább nekem kell etetni. Nem tudom mi lesz, hamarosan bölcsibe megy..
2016. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is etetem, mert pl levesből ha kicsipegeti a borsót, az nem sok minden, így etetem mellé kanállal.

Bár nekem nem megy bölcsibe, de pont ezen gondolkoztam, hogy ha menne, akkor mi lenne vele...

Köszönöm egyes neked is a választ, pont ez az, hogy én is láttam már 1 évest kanalazni... :O

2016. júl. 2. 12:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kisebbikem két éves múlt, bölcsis, pár hete lett kicsit ügyesebb e téren. Védőnő, gondozónők azt mondták, mikor rákérdeztem, hogy nincs lemaradva. Mondjuk az sem mindegy, mit hajlandó enni :) A testvére már másfél kanalazott, két évesen már babavillával is szépen evett, ő türelmetlenebb.
2016. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi 4es!

Megnyugtató volt olvasni!

Akkor igyekszem nem idegeskedni miatta :)

Várok még tapasztalatokat!

2016. júl. 2. 12:51
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam a 2. szülinapja előtt 1 hónappal kikapta a kezemből a kanalat és úgy evett mintha már évek óta gyakorolná. Előtte hiába próbálkoztam, vagy nem volt kedve, vagy ugyan ilyen esetlenül próbálgatta. A védőnő már piszkált, mert szerinte már 1 évesen is kanállal kellett volna ennie egyedül. Hagytam a témát, vártam hogy történjen valami és meg is történt.

A lányom most 21 hónapos, közeleg a 2. szülinap és neki sem megy a kanalas evés, szintén felfordítja, vagy nem a szájába rakja a kanalat hanem beledugja a kanálba a nyelvét, pedig ha én etetem gyönyörűen nyitja a száját és csukja. Villával szépen eszik. Ja, és 2 hónap múlva megy bölcsibe, félek hogy ott majd simán a kezébe adják a kanalat és éhen fog halni.

Szerintem ne aggódj, én már rájöttem, minél jobban erőltetünk valamit, vagy minél jobban próbálkozunk annál inkább nem sikerül. Adj neki időt, szerintem pár hónap és megérik rá.

2016. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

off. a fiam 1 éves korátol eszik egyedul. 18 honaposan már rendesen ecett kanállal, villával. most 2 éves, már a kést is használja.


ha el is van késve, ugyan mit számit? semmit. ne idegeskedj ezen, o majd pár honap mulva fog szépen enni kanállal, villával.

2016. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!