Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12-13 hónapostól már elvárható...

12-13 hónapostól már elvárható lenne, ha kérdezzük hol van anya és ő rámutat vagy odanéz?

Figyelt kérdés
2016. júl. 6. 21:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Fiam 14 hónapos. Most mar tudja melyikünk anya es apa de egy évesen még nem tudta. (Vagy tudta de nem mutatta meg). Miert aggodsz emiatt?
2016. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ez is babafüggő teljesen. Ez így kicsit kevés info. Ha egyébként úgy látjátok, hogy minden rendben van a kicsivel, (szerintem le lehet azért szűrni valamit ennyi idősen már, hogy kb. mennyire értelmes/érdeklődő/ hogyan fejlődik stb.) akkor ez önmagában biztos nem gond.
2016. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
ennyit talán igen,de hagyd még 1,5 évtől kezdenek nyitni ,megnyílni a világ felé
2016. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nemigazán tudom. A védőnő ültette a bogarat a fülembe. Egyébként vannak pici gondjai, mozgással stb, látja szakember. Szerinte jól fejlődik. A védőnő szerint, már tudnia kellene annyit, hogy ha megkérdezzük hol a lámpa, akkor rámutat. Hát nemhogy a lámpára nem, de igazából magára a "hol" szóra sem figyel fel. Szerintem értelmes, tudja a dolgokat. Pl remekül mutat a távirányítóval a tv fele. Félre értés ne essék nem nevelünk tv függő gyereket, de 5 tagú a kis családunk :) Plusz a tv-n a youtubon szoktam neki babazene alaphangot adni, imádja. Tudja, hogy a 3 nagy kockát egymásra kell rakni, vagy tudja , hogy a golyópálya tetjére kell rátenni a golyót, hogy leguruljon.Szerintem ezek jók, nem?
2016. júl. 6. 22:11
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha eleget beszéltetek hozzá ennyit hogy odanéz hogy ott van anya ennyit már igen kellene.A védőnő mit mond?
2016. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem néz oda. Ha meghallja a hangom örül, vagy ha a tesók hangját meghhalja akkor is. De ha a tesók nevét mondom, hogy hol van. Semmi. Mintha nem is kérdeznék.
2016. júl. 6. 22:15
 7/19 anonim ***** válasza:
13%
Hát nem tudom ez kevésnek tűnik de ha a szemei értelmesek ,és ha beszélsz tud figyelni akkor nincsen probléma.Amit írtál hogy a mozgása ne megfelelő akkor érdemes lenne komolyabb szakembert felkeresni hátha ő tudna segíteni ebben.Én annyit tudok mondani hogy a lányom ,egy gyerekem van tehát inne tudok meríteni.Pár hónaposa magánhangzókat gügyögött ,ha viccelődtünk mosolygott,meg akart kapni dolgokat szinte mindenre figyelt amit mondtunk 1 évesen ha mondtuk neki hogy vegye fel a papucsot felvette.Ha kértünk tárgyakat hozta.alap szinten otthoni témában mindent megértett .nagyon aktív gyerek volt.Ezért sokszor amikor láttam a rendelőben egykorú gyerekeket én soknál értelmesebbnek találtam őt.Természetessen ezek a gyerekek is normálisak voltak de lassan érőek.Nemrégen mikor voltunk orvosnák egy kettőre emlékezetem és teljesen rendeben vannak .Lehet csak lassabban fejlődik.Végül is 3 éves korig rengeteget változhat minden sőt napról napra is.
2016. júl. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem elvárható, igen.

A fiam ennyi idősen már stabilan mutatott dolgokra, ha kérdeztük, (persze ilyen alapdolgokra, hogy labda, lámpa, és bennünket, a szüleit név szerint hívott, keresett, tehát ha pl nem látott engem, akkor kiabált, hogy "A".

Stabilan én voltam "A", az apja meg valamiért "Gaga" :)

2016. júl. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, rajta van a státuszlapon, hogy kéne, de az enyém sem csinálta. Én is megijedtem, de a védőnő mondta is, hogy ez egy tisztára idióta kérdőív, anyukám meg azzal nyugtatott, hogy az öcsém még 10 évesen se mutogatott semmire, amire nem volt kedve. :) Az, hogy más baba csinálja, egy dolog, nem egyforma dolgok érdeklik őket. Ahogy írtam a fiam 1 évesen nem mutogatott semmire, később sem hozta mindenben a státuszlap által előírt feladatokat, most mégis 6 évesen eléggé rendben van, csak hogy egy példát mondjak, két nyelven ír-olvas.

1 éves korában még engem is lehetett ijesztgetni a státuszlappal, később már nem, igaz, nekem a védőnőm sem vette olyan véresen komolyan ezeket a dolgokat.

2016. júl. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
13-14 honaposan kiabál hogy ada(apa), aja(anya) deje (gyere). De pl nem minden tárgyra mutat. Ha megkérdem hol a lámpa, nem mutat ra. De van amit ismer. Pl a cumi szót ismeri, vagy a kutyus szót. Iszi szót is vagy a nézd csak kifejezést. A kérsz meg? kérdést is ismeri. A simi-simit is meg az adj egy cupit. Sztm ez teljesen attól függ hogy mit "gyakoroltatok". Ha most ra lennék kattanva a lámpára es gyakorolnank 2-3 napig hogy melyik a lámpa akkor biztosan ramutatna. De ezt csak te tudhatod, hogy egyebkent amiket sokat hasznaltok, gyakoroltok azokat ismeri-e, felismeri-e? Ezt mi látatlanban nem tudhatjuk.
2016. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!