Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék? Ma este...

Rossz anya lennék? Ma este elszakadt nálam a cérna és nagyon kiakadtam. Órákig nem bírtam abbahagyni sírást, addig a babával sem foglalkoztam. Már kicsit haragudtam is rá. Most pedig nagyon bánt a lelkiismeretem!

Figyelt kérdés
5hetes a kislányom,és első perctől egyedül vagyok vele segítség nélkül. Nem gondoltam hogy ilyen nehéz lesz. Nagyon hasfájós,és sokat ordít. Állandóan ölben kell tartani,és folyton a cicin lóg. Nem tudok tőle csinálni semmit,még enni sem vagy a tejet lefejni,így sokszor átázom. Mindennel elvagyok úszva,lassan már úgy nézek ki mint egy csöves. A derekam és a hátam nagyon fáj. A párom 12órázik és fél 8 után ér haza,addig teljesen egyedül vagyok vele. Ha csak addig rakom le még vécézek ordít vagy csak enni szeretnék ordít. Teljesen kész vagyok,nagyon nehezen alszik el. Éjjel 3-4szer felkel,és órákig tart még vissza alszik. Addig ringatom,járkálok vele. Nem alszom már hetek óta 4 óránál többet,olyan vagyok mint egy zambi. Sokszor elkap a sírás,mert nagyon kimerült vagyok. A párom nagyon lazán fogja fel,szerinte egy gyerek ezzel jár,és hogy másnak sincs segítsége. Ő megérti hogy milyen rossz nekem,de ő inkább leül gépezni minthogy megfogná hogy végre tudnák enni.
2010. ápr. 14. 23:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

próbálj meg higgadtan beszélni a párpddal arról, h igenis segítsen! elhiszem, h ő is fáradt, de könyörgöm... ő is az egyik szülő... vegyen már részt, legalább amíg összeszeded kicsit magad.

kitartást!

és: NEM vagy rossz anya ettől még...

2010. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya, csak fáradt anya. Most még sokat sír a kicsi, de 3 hónapos kora után már mosolyog és egy cukor falat lesz. Várd ki türelmesen, addig pedig próbálj pihenni.
2010. ápr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom hidd el az első pár hét a legnehezebb sokkal jobb lesz késöbb.

Vegyél egy mély levegöt és próbálj megnyugodni.

Ha pár percre lerakod amíg eszel vagy a dolgodat végzed nem lesz a kicsinek baja.

A párodnak meg kár magyarázni mert úgyse érti meg, mikor megjönn add a kicsit a kezébe és vegyél egy nyugtató fürdöt. Ha van egy megbízható rokon, barát hívd át néhanapján kicsit segíteni. Kitartás javúlni fog a helyzet.

2010. ápr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Teljesen megertem, hogy kiborultal.

A kislanyom 8 hetes.Az tulzas, hogy nagyon hasfajos, de szokott siras lenni miatta.

En is teljesen egyeul vagyok, mert az en paros is sokat dolgozik.

Reggel 9kor elmegy es csak ejjel 12-1 korul van, hogy kesobb jon haza.

Probald meg, ha alszik a baba vegyel egy forro zuhanyt es esetleg addig paologtass illo olajat a frudoben.

Hallgass relaxacios zenet es probalj kicsit nyujtani.

Tudom eloszor ugy hangzik, hogy ezzel az alvastol veszed el az idot, de hidd el pihentetobben tudsz majd aludni.

En is ezt csinalom.

8 hete nem aludtam 5 oranal tobbet egy nap.

Kitrtas es ne add fel.Hidd el egyre konnyebb lesz.

Boldog babazast kivanok.

Ui: remelem a ferjed kicsit tobbet fog segiteni, ha eppen otthon van.

2010. ápr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

szerintem ezen a ponton mind átesunk, esetleg valaki nem vallja be, van, aki tobbszor is...nem vagy rossz anya, csak kimerult, és ettol ideges, kétségbeesett. sajnos nekem is volt pár ilyen kiborulásom, annak ellenére, hogy imádom a fiamat...az elso honapok voltak a legnehezebbek, és legalább fél év kellett, hogy rutinos legyek, az otthonlétet pedig leginkább egy év után élveztem teljesen, mikor már nem csak a hasfájásrol-pelenkákrol-mosás-vasalásrol, hozzátáplálásrol szolt...

ido kell, míg az ember beletanul az uj helyzetbe, emellett mindig adodnak váratlan dolgok is. ido kell, míg osszehangolodsz a babával. és persze, tombolnak a hormonok is...nem baj az, ha néha tehetetlennek és idegesnek érzed magad, de vigyázz, ez egy ordogi kor: érzi a baba is, és o is lehet ettol nyugosebb, tapasztalom a mai napig. beszélj a férjeddel, hogy probáljon besegíteni, legalább hétvégén, szokjon hozzá is a gyerkoc és tudjon nála is megnyugodni. (mert késobb már nehezebb, szintén tapasztaltam, éjjelente csak én kelek 2 éve)

és még egy, lehet, ez most a legkisebb gondod, de a pároddal probáljatok mindent megbeszélni, hogyha segítségre van szugséged, vagy hogy orá esetleg kevesebb energiád van most épp, nehogy a kapcsolat rovására menjen..

2010. ápr. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen nehezebb periódusok is,ez bárkivel előfordul,nem vagy egyedül vele... :) Esetleg nem próbáltad még,hogy cumit adsz neki!? Az néha csodákra képes,és olyan jól megnyugtatja a babát. :)
2010. ápr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%
Ha psziho vagy, a gyereked is egy ideggörcs lesz, ugyhogy nyugtatsd le magad a ti érdeketekben! Az eleje ilyen, ritkán álomszerű. Ez a valóság. A gyereked még nagyon kicsi. Egyre könnyebb lesz, nyugalom! Ha alszik, te is aludj mindig napközben. Ugy fejtem minden szopi után, hogy odatettem a nagy ágyra, mellé ültem, nézte, ahogy fejek. Nem kell rögtön betenni a kiságyba. Igy orditani sem fog, hisz mellette ülsz. Gondolkozz, hogy old meg a dolgokat!
2010. ápr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy rossz anya, mert ha az lennél, akkor nem írod ki a kérdést, és nincs lelkifurdalásod. Nahgyon nehéz az elején, nagyon fárasztó. Én a kórházban is csak az utolsó napon hoztam ki magamhoz a babát, addig csak etetésre adták oda, mert aludtam. Rosszul éreztem magam miatta, de már rájöttem, hogy sokat segített. Tudom, hogy nehéz, de mikor ránézel, jusson eszedbe, hogy mennyire szereted, mennyire akartátok, és hogy milyen édes. És az ia igaz, hogy a baba tudja, ha nem vgay nyugodt, akkor ő sem az.
2010. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ez volt az első ilyen kiakadásom. Mindég tudom magam türtőztetni,de sajnos most nem sikerült. Imádom a kislányom,és nem előtte bőgtem. A párom segít abban amihez kedve van,de sokat kell neki mondani. Éjjel egyszer sem kel fel a gyerekhez,mert úgy alszik hogy még egy atomtámadásra sem ébredne fel. Az a baj hogy a baba nem csak sír hanem úgy ordít,hogy közben már fuldoklik is. Teljesen bevörösödik és leizzad,megfeszül így nem tudom megtenni hogy addig is magára hagyom még eszek pár falatot. Még valaki azt hinné hogy bántom.
2010. ápr. 15. 00:22
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya:-) Ez a legnehezebb időszak:-) Szerintem is mindenki átmegy ezen. Így vissza gondolva nálunk is ez volt. A gyerek üvöltőt órákon át, és ilyenkor torna, has simi:-( Éjjel alig alvás(mondjuk sajna ez megmaradt), se fürdés, se házimunka, se evés:-( A császárhelye fájt:-(...Aztán eltelt egy hét aztán még egy hét és így tovább, egyszer csak egyszerűbb lett, belerázódtunk:-)Hirtelen figyelt:-) aztán megismert, utána, érdekelte a játék... ma meg kúszik, mászik pakol, kacag és és ha rád nézz, látszik, hogy szeret:-)Ezek mind erőt adnak arra, hogy tovább lépj:-)A pároddal viszont tényleg beszélj, mert ez nem állapot, hogy nem segít:-( Legalább néha megfoghatná, hogy legyen 5 perc magadra. Nálunk is be lett vezetve, mert el lett volna a férjem mint a befőtt,ha hagyom:-) Minden nap megkapja a fiát20-30 percre:-) Nekik is össze kell szokni:-)

Szóval csak azt tudom mondani, hogy fel a fejjel:-)Azt mondják a 6hét a fordító:-)mert elkezd figyelni tárgyakat:-)A hasfájást meg kinövi:-(Mi is sokat szenvedtünk vele, volt minden szélcső-görcsoldó, a doki azt mondta ha végre rendes ételt ehet(babafőzelék)meg szűnik a hasfájás:-)Ma már más a sírás éjszakázás oka:-( Fogzás, mozgás fejlődés:-( magától alszik el, mégis óránként kelünk:-(De ez is véget ér egyszer:-)és ezen is csak mosolygok majd:-)

Jó egészséget és kitartás

2010. ápr. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!