Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos fiam nem akar...

16 hónapos fiam nem akar enni, azt hiszem kikészülök, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Szóval a történet röviden, adott egy 16 hónapos kisfiú, aki csak amióta megszületett cicin él. 6 hós kora körül kezdtem a hozzátáplálást, de már akkor láttam, nehéz dolgom lesz vele, mert az almát semmilyen formában nem fogadta el, bár mást sem. Egy ideig hanyagoltam a dolgot, mondván, még biztos nem érett erre a dologra. Újrakezdtem, de ugyanez volt a helyzet.

Később az üv. bébiételekből már hajlandó volt enni, de abból is csak egy-két fajtát, és mennyiségre sem sokat, max a felét egyszerre. Aztán ez a korszak is véget ért. Próbáltam és egyfolytában próbálok a mai napig abból adni neki amit én főzök, kisebb nagyobb sikerrel, van amit eszik, de sosem mennyiséget. Egy-két leves jön nála szóba, de az is csak akkor ha pürésítem a hozzávalóit. A napokban most őjra kezdte, hogy nem eszik, de semmit az égegyadtavilágon....Egyszerűen nem tudom mi tévő legyek, hogy végre egyen, legalább pár kanál joghurtot vagy akármit.

Az orvos azt mondja, hogy csökkentsem le a szopik számát napi 3-ra,és majd megéhezik. Ismerem a fiam, addig veri magát a földhöz és sír amíg cicit nem kap. Hogyan tehetném ezt meg vele? Halasszam éhen?...bár így sem vagyok már túl messze tőle...:(

A másik érdekes dolog amit nem tudok hova tenni, hogy bizonyos ételeket a szájába vesz, de nem hajlandó lenyelni, képes hosszú percekig a szájában tartani, mire kiköpi...

Légyszíves segítsetek mit tehetnék, bármi tanácsnak örülnék, vagy hova lehet ilyen problémával fordulni?

Aki bántó jelleggel akar írni, kérem hanyagolja, bánt engem eléggé ez a helyzet...Köszönöm!


2016. júl. 8. 08:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvan nélküled úgy fél napot, akkor próbáljatok ki, hogy reggel megszoptatod, és elmész otthonról, apukára, vagy nagymamára hagyod a gyerkőcöt, és majd ők megkínálják, mert akkor nem lesz ott második lehetőségnek a cici.
2016. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom...ne haragudj,de soha nem értettem az ilyen kérdéseket,hogy panaszkodik a kérdező,de azért a gyerekkel nem mer szembeszállni.

A kisfiadnak a cici meg az anyatej most a minden.Ez ízlik a legjobban,ezt akarja.Nem tudom,hányszor szopik,de napi 3 BŐVEN elégnek kell lennie.Mit csodálkozol ha ennél több,hogy nem akar enni.Ilyenkor már csak reggel este szopnak általában (esetleg éjjel) szerintem az a gond,hogy át estél a ló túloldalára.Szoptattál,e mellett a hozzátáplálással meg nem haladtatok,mert engedtél az akaratának.

Én azt tenném,hogy reggel meg este cici,és ennyi.Napközben kaja.Nem fogod megúszni hiszti nélkül,arra készülj fel.Bár ha ennyire szarul viseli,lehet érdemes lenne teljesen elválasztani.Olyan gyerek még nem halt éhen aki előtt étel volt,ebben biztos lehetsz.

2016. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg legyél te a szülő és te húzd meg a határokat. Napi két cicizés, reggel és este elég lesz, napközben pedig ha nagyon éhes, meg fogja enni, amivel kínálod. Gyerek, van annyi esze, hogy nem fog éhenhalni, de azt már tudja, h hisztivel eléri nálad a dolgokat. Ne hagyd, később csak rosszabb lesz.

Egyébként lehet, h a folyamatos, teljes leválasztás is érdemes lenne.

Tessék a sarkadra állni és elviselni az esetleges hisztiket, amíg hozzá nem szokik az új rendszerhez.

2016. júl. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a tobbiek irjak, vagy a masik veglet, hagyjad szopizni, majd eszik ha ehes lesz. Ehen halni nem fog.
2016. júl. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Tegnap a 3 éves fiam azért hisztizett, mert a hűtőből kivett csokit nem ehette meg uzsonna helyett...


Na? Szerinted mit csináltam? Gondolod, hagytam, hogy csoki legyen az uzsonna?

Még most kezdj el következetes lenni, és határozott, mert most még "megteheted". HA most minden hisztinek engedsz, akkor el sem képzelem, milyen lesz 2-3 évesen a gyereked.


Ne adj neki cicit, ennyi!!! Amúgy ebben a korban már más tápanyagra is szükségük van, mint az anyatej, ha csak azt kap, az nem táplálja eléggé, mert már kevés neki. Szóval mindenképpen adj más ételt. Hidd el, nem hal éhen, ha van előtte kaja.

2016. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
Nekem elkezdett fogynia tejem, már csak max 40 g volt reggel, gondoltam majd kap mellé tejitalt. Abból ali volt hajlandó meginni valamennyit, mig cicit nem kapott. Mondjuk utána se vitte tulzásba. Most mar egyáltalán nem szopizik, és rendes adag tejitalt iszik. Szóval egyetértek az előttem szólókkal. Amíg van cici, nem kell neki más.... Nehéz, de lehet, hogy máshogy nem lehet.
2016. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Azért egy 16 hóst és egy 3 évest összehasonlítani...

Az én fiam a tápszeréhez ragaszkodott így, és ő bizony képes lett volna éhen/szomjan halni, kórházba is kerültünk.

2016. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%
Milyen magas és hány kiló? Szerintem ne stresszelj ezen, éhen halni nem fog a kaja mellett. A tejed is elapad előbb-utóbb, megoldja az idő. Az tényleg jó megoldás lenne, hogy reggel szopi, napközben elhúzol, este megint szopi, és hozzászokik. Kakaót adsz neki? Mi azzal váltottuk ki a reggeli szopit és nagyon működött.
2016. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%
Bocsi 7-es de ezt nem hiszem hogy ott volt a gyerek előtt a kaja és nem evett emiatt kórházba került.Ha van valami fogyatéka,esetleg,de egy egészséges gyerek igenis enni fog,és nem hal éhen.
2016. júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy következetesnek kell lennem és nagyon kemény és nehéz dolgom lesz, mert másképp úgysem fog menni, csak ha "drasztikus" leszek. Viszont egyenlőre reménytelennek tűnik az, hogy csak reggel meg este kapjon cicit. Ez egyenlő az éhenhalással. Hiába teszek elé kaját, ha az etetőszékben sem marad meg, és biztos láttátok, hogy írtam, amit a szájába vesz, nem nyeli le. Nem tudom, lehet ha éhes lenne lenyelné...egy próbát megérne, de számomra nehezemre esik a gyereket éheztetnem. És nem csak erről van szó, a cici (biztos tudjátok) nem csak kaja..., szóval ezt is vonjam meg tőle?

Örülök, hogy egyesek olyan magabiztosak és azt mondják, ne adjak és kész, de ez azért nem így megy egyről kettőre egy ilyen korú gyereknél.

Az orvos is azt mondja egyébként, hogy beszéljem meg vele, hogy nincs cici, elég értelem ahhoz....hát nem tudom. Én megbeszélném vele, de kétlem, hogy megérti...

Legalább a tápszert elfogadná, nem lenne bajom, mert a lányom tápszeres volt, de tudtam, ha abból megissza az adagját, akkor sem hal éhen ha mást nem eszik. Viszont az anyatejjel más a helyzet, sosem mértem mennyit szopizik, így bizonytalan a mennyiség is amit kiszív.

Szóval köszönöm lányok, látom sokan értetlenül álltok az esetem előtt, néha jómagam is, majd megoldja az idő, örökké nem fog szopni, amíg van tejem addig talán nincs gond. Nyilván nem a végtelenségig akarom szoptatni.

Szeretnék megoldást találni a gondomra, rajta is leszek, és előbb utóbb sikerülni fog, vagy így vagy úgy.

2016. júl. 8. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!