Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos fiam nem akar...

16 hónapos fiam nem akar enni, azt hiszem kikészülök, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Szóval a történet röviden, adott egy 16 hónapos kisfiú, aki csak amióta megszületett cicin él. 6 hós kora körül kezdtem a hozzátáplálást, de már akkor láttam, nehéz dolgom lesz vele, mert az almát semmilyen formában nem fogadta el, bár mást sem. Egy ideig hanyagoltam a dolgot, mondván, még biztos nem érett erre a dologra. Újrakezdtem, de ugyanez volt a helyzet.

Később az üv. bébiételekből már hajlandó volt enni, de abból is csak egy-két fajtát, és mennyiségre sem sokat, max a felét egyszerre. Aztán ez a korszak is véget ért. Próbáltam és egyfolytában próbálok a mai napig abból adni neki amit én főzök, kisebb nagyobb sikerrel, van amit eszik, de sosem mennyiséget. Egy-két leves jön nála szóba, de az is csak akkor ha pürésítem a hozzávalóit. A napokban most őjra kezdte, hogy nem eszik, de semmit az égegyadtavilágon....Egyszerűen nem tudom mi tévő legyek, hogy végre egyen, legalább pár kanál joghurtot vagy akármit.

Az orvos azt mondja, hogy csökkentsem le a szopik számát napi 3-ra,és majd megéhezik. Ismerem a fiam, addig veri magát a földhöz és sír amíg cicit nem kap. Hogyan tehetném ezt meg vele? Halasszam éhen?...bár így sem vagyok már túl messze tőle...:(

A másik érdekes dolog amit nem tudok hova tenni, hogy bizonyos ételeket a szájába vesz, de nem hajlandó lenyelni, képes hosszú percekig a szájában tartani, mire kiköpi...

Légyszíves segítsetek mit tehetnék, bármi tanácsnak örülnék, vagy hova lehet ilyen problémával fordulni?

Aki bántó jelleggel akar írni, kérem hanyagolja, bánt engem eléggé ez a helyzet...Köszönöm!


2016. júl. 8. 08:23
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Hogy mennyire fel tudtok háborodni dolgokon....:)

ad 1. kínáltam DÉLBEN étellel a gyerekem de nem kellett neki

2. nem tejet adtam cumisüvegben hanem tejitalt, tudjátok...amit egy éves kortól lehet neki adni.

Hogy miért?

Azért mert ha a készétel nem kell neki, és cicit sem kap, akkor hagyjam őt étlen szomjan?

Ennyi erővel a sivatagba is kitehetném, hisz enni úgysem eszik, cicit ott sem kap, de még innivalót sem, mert minek az neki ugyebár...nem tudom kinek kell szakemberhez fordulnia...nekem biztos nem, inkább annak, aki hagyná napokon keresztül vergődni a gyerekét, mert állítólag hisztizik...Na annak kell szakemberhez fordulnia, vmi szív specilaistához, mert az egy lelketlen szívtelen nőszemély. És még ezek nevezik magukat anyáknak!

Vicc az egész!

Na csók a családnak, inkább értelmesebb fórumokon keresem azokat akik segíteni is tudnak, nem pedig fröcsög a szájuk a rossz indulattól....Tisztelet a kivétel, akiknek köszi!

2016. júl. 8. 14:46
 22/24 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj meg,de te tettél fel ide kérdést.Én nem fröcsögtem,normálisan válaszoltam,és kicsit ellentmondásos amiket írsz.A kérdésedben ki vagy készülve,most meg nagy mellénnyel,leereszkedő stílusban írsz.Hát akkor nem kell kikészülni,lehet szoptatni továbbra is,meg hagyni,hogy egy 16 hónapos parancsoljon.Mit vársz fél naptól??? Hogy feladja? Fél nap alatt nem fogja ez biztos,ám ha félsz tőle,hogy hisztizni fog szoptasd,és ne egyen semmit.Ha felőled ez rendben van...De akkor mit panaszkodsz??? Mert valszeg tudod hogy ez marhára nincs rendben,csak nem bírsz tenni ellene.
2016. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Jól van, szerinted mi mindannyian kiraktuk a gyerekeinket a sivatagban. Hát kosz.

Mindegy, nem vagy még készen arra, h TE leallj a szoptatással, igy mondhatunk bármit.

Egy anyuka, akinek nem haltak éhen a gyerekei 😉

2016. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

de mégis milyen éheztetésről beszélsz???

reggel szopott a gyereked, majd megkínáltad szilárddal, nem kellett neki 11kor erre a szájába nyomkodtál tejitalt.


szerinted ez a normális? nem az, hogy ha egy 1,5 éves nem kér ebédet 112kor akkor adsz neki délben? majd 1kor?

de elárulom neked, hogy nem fog éhenhalni akkor se, ha egy nap csak 3x szoptatnád meg!

de ha így haladsz, akkor valóban éhezni fog, mert el jön az az idő, nem is olyan soká, hogy már nem lakik jól tejjel. na majd akkor lehet verni a fejed az asztalba, hogy milyen butaságokat tettél

2016. júl. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!