Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rendben van?

Szerintetek rendben van?

Figyelt kérdés

A fiam 10 hónapos. Már lassan egy hónapja mászik és egy hete fel ált a kis ágyban. Van egy anyuka akivel egynapon szültem neki is fia van felvettük a kapcsolatot és ő feszt arról áradozik,hogy jaj az ő fia már ha feláll elengedi a butrot és tesz egy két lépést.

Vajon az én fiam van lemaradva vagy direkt cukkol.

Másik hogy az ő fia át alussza az éjszakát este 10kor leteszi reggel 8ig. Az én fiam is 10 fele fekszik fürdés megissza a tejet és alszik de éjszaka van hogy 2x felkel egyik kelés az evés. Próbáltam már hogy ne adják neki tejet hanem teát éjszaka vissza is alszik de forgolódik és 20 percre rá üvölt. S reggel 6-7 között kel.



2016. júl. 9. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs lemaradva a fiad, de az sem elkepzelhetetlen, hogy az o fia par pillanatra kapaszkodo nelkul is meg bir allni a laban. :-)


Az en fiam 9 hosan allt fel es 13 honaposan indult el kapaszkodas nelkul.


Az ejszakai ebredes szinten egyeni.

A fiam szornyen rossz alvo, mondhatni meg most sem kepes ataludni az ejszakat. (3 eves) valami nyugje mindig akad.

2016. júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És azzal mi a helyzet hogy nem tud a hasáról a hátára fordulni? Hasról hátra megy.
2016. júl. 9. 16:15
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat határol a hasára megy
2016. júl. 9. 16:16
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy csak cukkolás lenne.

Én is tartom a kapcsolatot egy anyukával, akivel egy napon szültünk(fiú mindkét gyermek).

Az ő fia már 6 hónaposan mászott, és próbált felállni(rakott fel videót face-re). Kicsit rosszul esett, mert az én fiam még csak hátról hasra fordult akkor, és dévény-tornázott.

Aztán 7 hónaposan már mászott, rá 1 hétre felállt(ezt már dévényes nélkül). 11 hónaposan járt, 1 évesen szaladt. Baromi hamar van ez is, de attól igaz.

Cserébe párszor még mindig megriad éjszaka(13,5 hónapos).

Az fiam és az unokatesója között 1 hónap a különbség(az unokatesó az idősebb). Le volt maradva a fiamhoz képest, de sosem tettem szóvá az anyjának, mert attól még bőven időben voltak, hogy az én fiam hamar ment.

Szóval a felállás tökre időben van nálatok, a forgás nagyon nem okés. Mit mondd a védőnő rá?

2016. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyszer kétszer sikerult.

Olyan villám gyorsan fordul hátról hasra hogy alig teszem le az ágyba de vissza nem tud hasró a hátára. A gyerekorvos azt monta ügyesen fejlődik. 5 hónaposan fordult a hasára

2016. júl. 9. 16:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha pedig leteszem a hasára egyből négykézláb s már indul is négykézláb
2016. júl. 9. 16:51
 7/12 anonim ***** válasza:

az hogy nem indul el, teljesen normális 10 hónaposan. az hogy nem forog csak egyik irányba, az viszont gáz, nem mondta a védőnő? ennek 7 hónap azt hiszem a határa, ha addig nem tud forogni a baba mindkét irányba, akkor elvileg el kellett volna küldeni egy vizsgálatra - semmi nagy ügy csak hogy megnézzék hogy az izomtónusok rendben vannak e, van e bármi szervi probléma ami késlelteti a mozgásfejlődést..mindenképpen beszélnék erről a védőnővel.


az hogy éjjel kel enni, egy fiú babánál 10 hónaposan viszonylag normális, simán lehet hogy éhes..én megpróbálnék neki cumit adni, illetve vizet (tea is jó csak cukor nélkül) ha a vizet nem fogadja el valószínű nem éhes és nem is szomjas - ez esetben valószínű visszaalvási nehézségei vannak, és abban kellene neki segíteni hogy tudja magát visszaaltatni - erre jók a különböző alvástréningek.

ha éhes, persze kapjon éjjel tejet, de az esetek nagy részében általában csak arról van szó, hogy megszokta az éjszakai portyát illetve nem tud magától visszaaludni...de h ilyenkor tejet adsz nem is fogja megtanulni, ráadásul mikor már kezdenétek a fogápolást (amit nem árt tulajdonképpen a hozzátáplálással megkezdeni tehát valószínű már meg is kezdtétek) akkor is gond lesz, hogy éjjel még fogyaszt tápszert.

2016. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem indul el az nem baj. Masik anyuka pedig nem cukk szerintem csak elmondta. Az, hogy csak egy irányba forog nagyobb baj, anno a nagy lányomat 12 hetesen elvittem devenyre mert nem volt hajlando hason megmaradni, egy alkalom utan megfordult mindket irányba.


javaslom próbáld ki, nekunk nagyon bevalt

2016. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-ad vagyok sz en lanyom 1 eves koraig korgo gyomorral kelt 2-3x...
2016. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeteket de a doki azt monta semmi baja nem kell már egyből itt a frászt ültetni belém.

Azért nem fordul hasról hátra mert neki már érdekesebb a négykézláb menés. Ha csak simán hasalna és nem menne átfordulna.

A sógorőmmel is beszéltem és az övé sem fordult hasról hátra és egészséges 3 éves kislány és ugy szaladt egy évesen mint a huzat.

Szep napot

2016. júl. 10. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!