Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós lesz a babám 10...

Hasfájós lesz a babám 10 hetesen? Eddig nem volt vele ilyen gond.

Figyelt kérdés

Két napja sikítva ébred fel és ma olyan vigasztalhatatlanul sírt utána 50 percig, hogy a szívem szakadt meg. Nagy nehezen egy-két puki kijött, próbáltam tornáztatni, átpelenkázni, a szélcsövet is és nem segített. Eddig rengeteg szél jött ki belőle és normális volt a kaka is, de ma még nem sikerült neki egyszer sem. Nem jellemző rá az ok nélküli sírás, mosolygós, jó kedvű baba volt, már egész fixen beállt a napirendünk is.


Előtte volt 3-4 nap, amikor sírt amikor etetni akartam, mert fájt a pocakja evés közben. Az étvágya már helyrejött, most viszont nem tudom mihez kezdhetnék, de nagyon szenved tőle.


Lehetséges, hogy 2 hónaposan kezdődjön? Azt hallottam, hogy akinek hasfájós a baba, többnyire ők is kinövik 3 hós korra.


Mivel tudnék neki segíteni? Szeretgetés, ölben ringatás, altatás sem jött be.



2016. júl. 14. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Kap valamit anyatejen kívül? Szoptatás alatt nekem akkor is volt ilyen, ha olyan ettem amitől szelesebb lett a gyerek, bár nálunk volt hasfájás az első perctől.
2016. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az unokahúgomnál 6 hósan kezdődött a hasfájás..nem törvényszerű hogy csak az első 8 hétben lehet...

ettől független, 2 nap változás alapján én nem ítélkeznék elhamarkodottan, az hogy 2 napja így ébred lehet egy átmeneti pocakfájás, vagy csak a front, vagy fogzás vagy ezer bármi más, nem kell egyből azt gondolni hogy most akkor ez 1 éves koráig így lesz..

én magam is hajlamos vagyok rágörcsölni, ha csak egy nap eltérés is van az alvásában már ezerrel guglizok mitől lehet, de aztán az esetek 99%-ban egy héten belül helyre áll a rend..a saját étkezésedre figyelj és ha tápszeres, adjál neki sok folydékot mert ilyen meleg időban az nagyon fontos, hogy laza legyen a széklete

2016. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kikyo1997 ***** válasza:
43%

Szia az espumisan csepet probáld ki álitolag sok kis babán segitet szerencsére az én kis lányom nem volt has fájos és nem is az most 5honapos most a fogaival nyüglödünk picit ki jötek már neki de még mindig csak ugy rágja a játékait meg a kezeit

Jobulást a kis csöpségnek :)

Remélem tudok segiteni (a hejes irásomat ne nézd egy régi telorol vagyok és hát ojan lasu mint a dög) :)

2016. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors válaszokat! Anyatejes + tápszeres pótlás van, mert a kórházban nem indult meg rendesen a tejcsi, tápszerrel engedtek ki. Azóta hiába lenne elég tej, nem sikerült még visszaszoktatni rá, hogy csak a cici elég legyen neki.


Étkezésemen nem változtattam, eddig is ettem ezeket az ételeket, amiket az elmúlt két-három napban.


Megpróbálok neki több vizet adni étkezések között, lehet tényleg az a baj, hogy kicsit szorulása lett.


Espumisan-t még nem próbáltam, ma veszek egyet.


Tudom, hogy minden "csak" átmeneti, eddig mindennel úgy voltam, hogy majd elmúlik. Viszont még egy ilyen nap amikor tehetetlenül néznem kell azt, hogy szenved.. azt el se akarom képzelni.

2016. júl. 14. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:

ha elég volna a tejed nem kéne neki pótlás..olyan nincs hogy elég a tej de kéri a pótlást :)

ugyanúgy voltam mint te, tápszerrel engedtek ki, akkor 10 ml tejem volt/szopi. Neki álltam ezerrel szaporítani: 7-5-3-1 fejés napi kétszer háromszor, szénhidrát zabálás, more milk kapszula, rengeteg folyadék. És mindig mértem mennyit szopik és csak annyi tápszert kevertem be, amennyi a kiszámított "fejadagjához" kb. még szükséges volt...

tehát 10 hetesen volt kb 5000 gramm, akkor azt mondják a napi hízáshoz 500-600 milit egyen, ő 8szor szopizott egy nap, az étkezésenként kb 70 mili..ha 20 milit szopizott csak 50 mili tápszert kevertem be...és mindig szopival indítottunk.

így egyre több lett a tej egyre kevesebb a tápszer....2 hónapos korára átálltunk csak anyatejre...1 éves koráig szopizott...a hasfájása is a vegyes táplálás megszűnésével javult jelentősen...

szóval ha van elég tejed, akkor hagyd el a tápszert, tedd sűrűbben cicire ahányszor csak kéri. most az a legfontosabb hogy erre átálljatok aztán ráérsz 2-3 órás napirendet kialakítani az étkezésekben 5-6 hós korában ha már tényleg nem fáj a hasa

2016. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár az én fiam eleve hasfájós volt, nagyon nem volt mindegy, hogy milyen sűrűn etettem. Kb 2-2,5 órát bírt ébren lenni kb ennyi idősen és néha megetettem, hogy ne aludjon el éhesen. Nála ez hiba volt, sokkal jobban fájt a hasa. Működik azóta kiderült laktózérzékeny, úgy is maradt, ugye mint írtam eleve hasfájós volt, de ilyenkor elmaradtak a pukik amikor sűrűn etettem, a hasa meg jobban fájt.
2016. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*működik helyett mondjuk akart lenni, a telefon kijavitotta, bocsi.
2016. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!