Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Milyen érzés nem...

Anyukák! Milyen érzés nem dolgozni, hanem a babával lenni otthon évekig?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az első pár hónap borzalmas, sokat olvastam már a témában, nincs idő magunkra, szalad a ház, a gyerek ordít egész nap, kialvatlanság, veszekedés a párunkkal. Igyekszem is rá lelkileg felkészülni.

És most nem is igazán ez a kérdésem tárgya. A kérdés inkább rólatok szól.


Jó érzés azért, hogy az ember nem a stresszes irodában van felnőttek között, hanem szabadabb a napirendje? Vagy inkább fura, hogy napközben is mehet az ember a Rossmannba, akár egy egyetemista? Mikorra szoktátok meg ezt a fajta életet? Pont megszoktátok, mire vissza kellett menni megint dolgozni?:)


Meséljetek, milyen évekig otthon a gyerekkel!


2016. júl. 19. 14:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Amennyire szép, pont annyira nehéz.
2016. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%

Ha nincsenek anyagi gondok és van hivatástudat ami segít a kiégéseken vagy depin akármin túlleni es lelkiismeretesen tudatosan hasznosan türelmesenfoglalkozik az anya a gyermek(ek)kel, ugy én a háztartásbelieket is megérteném.


Magamra vinatkoztatva ha lenne elég pénz hogy nem kellene dolgozni akkor tuti hogy "lufival a kezemben" örömmel rohangálnék baba mama klubbokba vagy gyerekuszásra gyerektornára gyerekmoziba es mókázvy fagyiznánk es nem karikás szemmel mosolyognék amikor pá pát intünk mert ő bölcsi én meg munka..

2016. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Szoval anyai elhivatottságra gondoltam.anélkül joval nehezebb es kevésbé boldogabb a gyermekkel natur.
2016. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Azért az eleje se borzalmas, csak új helyzet. Általában a gyerek sem ordít egész nap, mi még csak nem is veszekedtünk, a férjem igazi anyalelkű apa. Én nagyon szerettem otthon lenni. Mi sokat mászkáltunk a gyerekekkel, sorbajártuk naponta a környék játszótereit. Ők elfáradtam és én is mozogtam eleget. Na, most az hiányzik a legjobban. Jó volt otthon.
2016. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én már másodjára vagyok itthon, az első lányommal is 2 évet voltam, utána dolgoztam egy évet és most újból 2 évig itthon. Teljesen más és át kell állni, ez igaz, de csodálatos érzés, amikor újra visszamentem dolgozni, sokszor visszasírtam azt a két évet.

Ugye a munkám napi 8 óra, nagyon szeretem (irodai meló), teljesen más közeg, más a téma a kollégákkal, komolyabb szakmai dolgokról beszélgetünk nap mint nap, nem a mit főzzek, hogy szedem ki a foltot a téma :) De utána csodálatos érzés rohanni a bölcsibe, oviba és újra a kicsivel lenni.

Amikor megszületett a második babám, már jóval könnyebben vettem, hiszen tudtam, hogy mi vár rám. Nem akartam annyira görcsösen teljesíteni és minden téren megfelelni. Hiszen otthon az anyaság az 24 óra, nincs nagyon szünet. Ha éjjel kelni kell ötször, nincs mese, ha nappal rohanni kell az orvoshoz, patikába, hatszor átöltözni, hisztirohamokat kezelni, közben puccba vágni a lakást, azért az nem 8 órából áll... Én azt mondanám, hogy pont az első két év a legnehezebb a gyerekekkel, hiszen még nem beszélnek, neked kell mindent kitalálni, mi lehet a baj, mire van szükség, mi fáj, hol fáj, akkor tanul járni, szaladni, egy percre sem lankadhat a figyelmed, ezért is annyira fárasztó. Persze később sem lehet nagyon ellazáskodni, de amikor már 3-4-5 éves egy gyerek, önállóbb és már egymással játszanak a játszótéren, nem kell minden lépését figyelned.

Nekem másodjára már nem volt annyira fontos, hogy csilivili legyen a lakás, míg az elsőnél naponta főztem a kicsinek, kb. gasztroblogokat böngésztem, hogy egészséges, változatos és ízletes legyen minden fogás (nagy ínyenc is lett), addig a másodiknál már simán megvettem a bébi ételt és nem tököltem fél napokat a konyhában :) muszáj magunkra is időt hagyni, mert nagyon bele lehet fásulni, ez tény, viszont szerintem a legcsodálatosabb időszak, semmire nem cserélném el. Magamat is jobban megismertem a gyerekek által, én is sokat fejlődtem, tanultam, szóval kell, hogy legyen egy ilyen korszaka is az életednek, mert megismételhetetlen. Jó esetben 70-80 évig él egy ember, ez a 2 év semmiség belőle és bizony fárasztó, felelősségteljes, de egész életedben emlékezni fogsz rá és visszasírod majd.

2016. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Kinek milyen. Megtapasztaltam mindkét verziót.


Amikor hirtelen eltűnnek a barátnők, mintha fertőző beteg lennél, és a párodon kívül nincs kihez szólni hetekig, az valami borzalom. Aztán persze lesznek új ismerősök, főleg a játszótérről. De az első nagy csalódásokat sose heverem ki.

A kicsi gyerekkel töltött idő szellemileg nem tud sokáig lefoglalni egy átlagos felnőttet, kell mellé valami. A vége felé egyre jobban éreztem, hogy nekem ki kell szakadni otthonról, vissza akarok menni dolgozni. Valahová... és akkor kisgyerekes anyaként állást keresni, és látni, hogy sehová se kellesz: ez odavert annyira, hogy depressziós lettem. Mit érdekelt engem, hogy otthon is mennyit csinálok, meg szükség van rám, egyszerűen pénzt akartam keresni, főleg mikor már csak a gyes-járt.


Aztán a második csemetét már kertes házban élve vártuk, ott meg ugye nem lehet unatkozni. A nagyobb gyerek is adott bővel elfoglaltságot, és haszontalannak sem éreztem magam, zöldséget termeltem a kertben, befőttet csináltam. Határozottan jobban viseltem az otthon létet, mint az első gyerekkel panelban.

De azért jó volt visszamenni dolgozni.

2016. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%

nekem nyugodt a babám, tényleg olyan mint ha hosszú szabadságon lennék: napközben döglünk a nyugágyon vagy kertészkedem vagy hűsölünk játszunk bent. délután játszótér, vásárlás, barátnőzés mikor mi...

de ha 4 gyerekem lenne, vagy egy fokkal hisztisebb egykém, biztos nem így gondolnám...de így most azt mondom szuper otthon lenni :) életem legszebb időszaka.

2016. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Akármilyen közhely, de rohanó világban élünk. Sokan ezt nem képesek feldolgozni, hogy hirtelen az életnek egy új szakasza jön. Van, aki ezt monotonnak, unalmasnak éli meg, van, aki meg egy új kihívásnak. A 9 hónap is arról szól, hogy szép lassan át kell állni, lelassítani, mindennek időt hagyni, türelmesnek lenni. Furcsa, hogy aki jön-megy, eljár szórakozni, dolgozik, utazgat, hirtelen jön egy pici apróság és onnantól rá irányul minden figyelem, körülötte forog minden egyes óra. Meg kell érteni, hogy most más lesz a fontos, nem mindig tiptop külső, hanem az, hogy ez a kiszolgáltatott kis emberke megkapja azt, amire szüksége van. Én sem lettem igénytelen, nem hanyagoltam el magam, de nyilván fontosabb volt, hogy este én is pihenjek, mint sportoljak, vagy a körmömet festegessem. Előbb álltam neki kivasalni a kis ruhákat, minthogy a hajamat, vagy a sminkemet készítsem el, mert akkor az volt számomra a fontosabb a rangsorban. Ez teljesen természetes. Aztán, ahogy cseperedik, önállósodik a kicsi, úgy térsz vissza magadhoz, úgy lesz több időd magadra is. Ez egy nagy tanulás és önismeret.
2016. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: még azzal kiegészíteném nem mindegy ki honnan jön el...az én munkahelyem egy rakás fos volt...menekültem onnan és a férjemmel úgy döntöttünk hogy akkor most van ideje a gyereknek, mert a jövedelmem jó volt ott az ellátásokhoz, az ő munkahelye is jó egyszóval most volt optimális...de ha valaki épp karrierje csúcsán van és onnan eljön szülni és mondjuk 600 e Ftokat keresett és ahhoz képest a gyedből kell tengődnie ami ugye maximalizálva van, az jobban siet vissza dolgozni
2016. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

Oszinte leszek. Amikor dolgoztam es minden reggel a jeghideg kozlekedesi eszkozon ulve a sok ember kozt hulla faradtan vonatoztam be a munkahelyemre, diadalittasan arrol almodoztam, hogy "milyen jooo lesz nekem otthon ha gyerekkel leszek, akkor kelek es fekszek amikor akarok, azt csinalok amit akarok, az iranyitas az en kezembe lesz es nem a fonok fog ugraltatni, nem kell elviselni a tomeget a sok munkatarsat stb"

En kis naiv ezzel amitottam magam. Aztan amikor megszuletett a lanyom uveges szemmel sirva bambultam kifele a hajnali kodos reggeleket, karomon a baba aki 15 oraja ordit, haat mindenemet odaadtam volna, ha a munkahelyemre kene csak koncentralnom.

Most 9 hos a lanyom, o kelt, o fektet, az egesz napomat o hatarozza meg. Ki vagyok egve, szet vagyok hullva, evek ota nem voltam kikapcsolodni, a Rossmannba is a ferjem megy helyettem.

Van aki imad otthon lenni a gyerekkel, en nem .

Azaz nem mindig.

A magany, a mesecsatorna, a jatekbaba es a habszonyeg a nappaliban mind kikeszit, nem valo hosszu tavon egy ertelmes felnott embernek.

En azt varom mikor lesz olyan nagy, hogy mar elvezzem is az itthon letet.

2016. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!