Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisbabám leesett az...

8 hónapos kisbabám leesett az ágyról, vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Keso reggel tortent, 43cm magas ágyról esett.azonnal sir Beutotte a buksijat be pirosodott kekult picit neki de mar enyhul. Azonnal viszes ruhat tettem neki ra. Eszik iszik mosolyog babycompozik hintazott beszelget. Aludt egy orat mint maskor eves utan. Adtam neki nurofen babybol 3ml. Most annyi van hogy kicsit higgadtabb mint maskor. Nem nyugos nem siros de nem uvoltozik csapkod mint szokott de nem is baggyadt. Igazabol csak teljesen normalisan viselkedik de megis picit aggaszt hogy halkabb nyugodtabb mint maskor meg h pup nem lett enyhul a folt. Olvastam.olyat h valakinek befele nott a pukli...ezert aggodom...szerintetek vigyem dokihoz vagy felesleges kitenni ennek a torturanak?

2016. júl. 19. 14:48
 1/6 A kérdező kommentje:
A homloman van a folt es jarolapra esett..tudom felelotlen voltam de nem birtam mar elkapni...aggodom.
2016. júl. 19. 14:50
 2/6 anonim ***** válasza:

A hivatalos álláspont az, hogy egy éves kora előtt minden ilyennel érdemes orvoshoz vinni.


A nemhivatalot az, hogy az enyém is leesett ennyi idősen, de mivel csak 20 másodpercet sírt és utána nem volt más tünet, ezért nem vittem.

2016. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk a járólap kicsit más, a mi ágyunk alacsonyabb, és vastag szőnyeg+parkettára esett.


Szerintem nyugodtabb leszel, ha elviszed orvoshoz.

2016. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A homloman van a folt es jarolapra esett..tudom felelotlen voltam de nem birtam mar elkapni...aggodom.
2016. júl. 19. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne hibáztasd magad, ilyen bármikor, bárkivel előfordul, lesznek később még cifrább dolgok is, amikor elindul.

Szerintem inkább hívj fel egy orvost, vagy a védőnődet és mond el, mi történt, biztos, hogy feltesz pár kérdést és meg tudja mondani, hogy azért be kell-e vinned, vagy sem, már a magad megnyugtatására is.

Ha van étvágya, nem bágyadt, nem hányt, akkor szerintem nincs nagy vész.

2016. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem vittem 6 hónaposan, a másodikkal 1 hónaposan mentem, mert a nagyobb letépte a falipelenkázóval együtt és lezuhant. Mondták, nincs semmi baja, de megröntgenezik, ha bevittem, mert kötelező. Ezek után azon szorongtam (meg a radiológus is tett egy lórúgást erre), hogy a röntennel okoztam neki bajt "hiszen az se fiatalnak, se öregnek nem egészséges".

Ezek után maradt az, hogy ha sír, majd megnyugtatható, nem ájult, nem vérzik, nem hány később, akkor nem viszem őket sehova.

A fej/homlokmegütés az enyémeknél többször is bevérzéssel párosult, a házidoki mondta, hogy ilyenkor a vér lemegy a szemüreghez, fekete mokesz várható, de általában ez is ártalmatlan még.

Ennyi tapasztalatom van, az enyémek sajnos esnek kelnek, gurulnak lépcsőn, fán, kerítésen, kanapén, egymást verik fejbe, de többször eddig a röntgenig nem jutottunk e szerencsére.

2016. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!