Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkát használó...

Mosható pelenkát használó anyucik, tapasztaltatok ilyet ti is?

Figyelt kérdés
Szokott bebüdösödni nálatok is a babán a pelus? Nem úgy gondolom, hogy egész éjszakát volt rajta. A fiam eléggé víztorny, sokat iszik, sokat pisil, gyakran kell cserélni pelust neki, de sokszor érzem 2 óra után, hogy "MÁV WC" szaga van a gyereknek, berohad a pelus? Sensitiv folyékony mosóporral mosom, ahogy kell és rá van írva. Nem sajnálom belőle a pelenkafertőtlenítőt sem, és ecettel öblítem. Idáig nem volt ilyen, ezt csak mostanában kezdte 2-3 hete. Én csinálok valamit rosszul? Nem váltottam mosószert- egyiket sem. Ti hogy csináljátok?
2010. ápr. 16. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

mennyi idős a babád?

mi nem moshatót használunk.6 hónapos a fiam,most vettem észre hogy már "szagos" a pisi.bizony én is érzem néha a büdit pedig sűrűn,rendszeresen cserélem a pelust.lehet nállatok is ez a "probléma".

2010. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Próbáld a pelenkákat 90 fokon mosni, akkor biztosan nem lesz szaga.
2010. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem igazán ajánlott nekik a 90 fok. Nem a hagyományos régifajta pelusok ezek:) kényesebb, modernebbek. Az a fura, hogy idáig nem volt, ezt csak most kezdte.
2010. ápr. 16. 14:57
 4/14 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ez a kétfajta van, belinkeltem inkább, mert kissé olyan érzésem van, hogy pl. a második válaszadó nincs képben a mosható pelenkákat illetően egyáltalán.

2010. ápr. 16. 15:00
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
pici mosószer a vízbe, hagyd állni vagy fél napot és utána főzd ki.Vagy ha gyorsabban kell akkor a főzővízhez pici mosószer, és úgy forralni. Ha textilből van, bírnia kell még a 100 fokot is! a mi anyáink is így mosták....
2010. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: 14.5 hónapos a kisfiam. Amióta jár, azóta kisebb pakkot kap, nem egy bambino nagybetétet egy "cseh pelenkával" pluszban- na az a hagyományos régifajta. Így nagyon gyakran cserélem alatta a pelust, kb 1.5- 2 óránként simán. Ha elmegyünk a játszótérre, akkor csak eldobható 5össel tudok menni vele, mire hazaérünk csupa pisi:) de annak semmi szaga!

Amúgy 60 fokban mosom a pelusokat, ahogy kell, és most, hogy már jó idő van, nyitott erkélyajtó mellett tud száradni.

2010. ápr. 16. 15:03
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
ha ennyire problémát okoz, használj eldobhatót:)
2010. ápr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, harmadik válaszíró, de szerintem te sem ismered sajna:) azért köszi, hogy vetted a fáradságot és írtál:)
2010. ápr. 16. 15:04
 9/14 A kérdező kommentje:
Na oké, akkor most nagy levegő és kérem olyanok írjanak, akik képben vannak a kérdésemet illetően! nem véletlenül használok moshatót, nem véletlenül választottam ezt a megoldást a babámnak, nem váltok eldobhatóra!
2010. ápr. 16. 15:05
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
szívesen, de az is lehet ,- most gondolkodtam- hogy az öblítőtől vagy az ecettől , vagy ezek kombinációjától van épp ez a szag....
2010. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!