Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkát használó...

Mosható pelenkát használó anyucik, tapasztaltatok ilyet ti is?

Figyelt kérdés
Szokott bebüdösödni nálatok is a babán a pelus? Nem úgy gondolom, hogy egész éjszakát volt rajta. A fiam eléggé víztorny, sokat iszik, sokat pisil, gyakran kell cserélni pelust neki, de sokszor érzem 2 óra után, hogy "MÁV WC" szaga van a gyereknek, berohad a pelus? Sensitiv folyékony mosóporral mosom, ahogy kell és rá van írva. Nem sajnálom belőle a pelenkafertőtlenítőt sem, és ecettel öblítem. Idáig nem volt ilyen, ezt csak mostanában kezdte 2-3 hete. Én csinálok valamit rosszul? Nem váltottam mosószert- egyiket sem. Ti hogy csináljátok?
2010. ápr. 16. 14:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
*vagy pelenkafertőtlenítőnek írod, bocs. Legtöbbször ezek is váltanak ki bizonyos rossz illatokat.
2010. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ezt csak azért nem tudom elképzelni, mert a kezdetektől használom ezt a módszert, és sosem volt ilyen szaga neki. Lehet, hogy tényleg a fiam pisije lett büdösebb?

Amúgy mielőtt nem használtam ecetet, akkor amíg mosásra várt, akkor kezdett "berohadni" a pelus, amióta ecettel öblítek, azóta a várakozóknak semmi bajuk. Átöblítem mindig, miután levettem a gyerekről és egy lavorban gyűjtöm: 2 naponta mosom őket, úgy van mindig elég.

2010. ápr. 16. 15:15
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Én is mosható pelust használok, és szintén előjött ez a probléma. Sajnos eléggé általános, úgy hallottam. :(

A megoldás is eléggé változó, attól függően, hogy mi okozza a problémát. Nálam az volt a baj, hogy túl sok mosószert használtam, és ezzel párhuzamosan a mosógépem túl kevés vízzel öblített. A megoldás az lett, hogy kb. negyede annyi mosószerrel mosok, mint amennyi a mosószeres dobozon fel van tüntetve, fél kanál pelenkafertőtlenítőt használok minden mosáshoz. Ezen kívül, ha lejár a mosás, még 3X rányomom az öblítőprogramot, ami a lehető legtöbb vízhasználatra van beállítva. Azóta nincs ilyen problémánk. Itt egy fórum, ami direkt ezekről a problémákról szól, sok ötletet meríthetsz belőle:


[link]

2010. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)

(végre valaki aki érti miről beszélek:)


Nekünk régifajta mosógépünk van, amíg az működik, nem ruházunk újba- az a fajta, ami összerázza az egész házat, amikor centrizik:) hajdu talán a márkája:) kipróbálom, hogy kevésbé pakolom meg és ugyanúgy rendes adag mosásra állítom. Köszi a linket, bevallom, nem gondoltam, hogy ez ennyire általános probléma, és eszembe sem jutott, hogy googlezzak, pedig szeretem:D De az is tény, hogy most nem nagyon van időm googlezni- nyelvvizsgára készülök manó mellett máj 8án megyek:S szóval köszi még egyszer!!

2010. ápr. 16. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!