Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel baba?

Kis korkülönbséggel baba?

Figyelt kérdés

Na ezt a kérdést már láttam, de arról nem volt szó, hogy a magzat esetleges elvetélése a 2éves kis gyerek mellett mennyi esélye van?

Mert ugye emelés/terhelés nem tesz jót a magzatnak.

Szeretnénk kis korkülönbséget, csak ettől tartok.

Írnátok tapasztalatokat?


2016. júl. 19. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha te egy egészséges nő vagy, a terhességed is az, nem a 2 éves kisgyermek emelgetésétől lesz bajod! Illetve rosszul fogalmaztam! Nem lehet semmi baj h felemeled!!
2016. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kollégám feleségének ősszel lesz 3 éves a fia, 11 hónappal fiatalabb a lánya, és 20 hetes terhes...


Egy egészséges terhesség nem fog elmenni nagy tesó miatt.


Bátyám és nővérem közt 2 év 3 hónap van. Nővérem és köztem szintén. Mindhárman egészségesek vagyunk.

2016. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rokon családban 3 baba van. 4 éves, 2,5 éves, fél éves. Gondolhatod, mennyit cipekedett a 3. terhességekor az anyuka. Egy egészséges terhességnél nem lesz baj. :)
2016. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30 hetes terhes vagyok, a lányom júniusban múlt 2 éves...Köszönjük jól vagyunk, pedig fel kell azért még emelnem! :) Nálunk a minimum különbség 2 év volt :)
2016. júl. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23 hós a fiam és 11hetes kismama vagyok és semmi baj nem történt eddig és ezután sem fog. 0-24 be egyedül vagyok szóval mindent én oldok meg segítség nélkül. Nem lesz baj nálatok sem nyugi..
2016. júl. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23 hónap van a gyerekeim között, szerencsére nem volt semmi komplikáció a második terhességmnél. De készülj fel, hogy elég nehéz, amíg kicsik:/
2016. júl. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

19 hónap van a két gyerekem között.

Ahogy már mások is írták, egy egészséges terhesség alatt nyugodtan lehet emelni, persze, óvatosabban, lassabban.

A fiam mindig is nagyobb volt a társainál, így 1 és 1.5 évesen (tehát a terhesség alatt) sem volt már pehely súlyú, ha jól emlékszem 14-16 kiló volt, és elég sokat kellett emelgetni mert egyébként még azért picike volt, nem úgy volt hogy reggel kivettem az ágyból, este beraktam és ennyi.

Sokan azt hiszik, hogy a terhesség betegség, pedig nem, mindent lehet csinálni csak óvatosabban. Én mindkét terhességem alatt pakoltam a tüzifát, természetesen a nagyokat meghagytam a férjemnek, de ugyan úgy toltam a talicskát, nyírtam füvet.

2016. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi 5-en vagyunk testvérek a két öcsém közt 1 év 2 hét van mondjuk köztem és az idősebbik öcsém közt 9 év van és én tudtam már segíteni.
2016. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat ! :)
2016. júl. 20. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!