Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokon mossam a babaruhákat?

Hány fokon mossam a babaruhákat?

Figyelt kérdés
A héten akarok mindent kimosni és kivasalni.33 hetes kismama
2008. szept. 29. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 60 fokon mosom, Gabi mosóporral és öblítővel. nem érzékeny a bőre, úgyhogy mostmár (6hónapos) össze mosm néha a mi cucainkkal is és nem ragszkodom annyira a Gabihoz sem, viszont akkor mindig 2x alaposan öblítem a ruhákat (van ilyen program a gépemen), hogy a mosópor biztos kijöjjön a ruhákból! Boldog babavárást!
2008. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 70 fokon mosom.
2008. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is 60 fokon szoktam.
2008. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindíg a miénkel együtt szoktam mosni, 40 fokon. Bioponnal, és sensitiv öblítővel.

Egyik gyerekemnek sincs semmi baja tőle.

2008. szept. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden kisruhát azon a hőfokon mosok ami rá van írva. Általában a body-k és egyéb testtel érintkező rucik magasabb 60-80 fokon moshatók, pelenka 90, de a felsőbb ruházat csak 30-40-főleg a plüss!

A megfelelő mosószer a lényeg, és hogy a mosóprogramba hosszú legyen az öblítési idő..az első alkalomra vettem persil-t, meg biopont-mert van néhány ajándék ruha is..aztán coccolino sensitív..az öblítés hossza azért lényeges, mert a mosószermaradványt jól kimossa.

Gőzzel vasaltam ki a ruhákat és szülésig becsomagoltam por ellen..ennél többet nem tehetünk!

Érdemes a clorox kímélőt is, de még nem kaptam a tesco-ba sem volt.

2008. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
40 fokon szoktam mosni, külön a mi ruháinktól.
2008. szept. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első kisfiamnál mindent külön, 40-60 fokon, sensitiv öblítővel mostam, a másodiknál már összeteszem a miénkkel is, de semmi baja, a vasalásnál amúgy is fertőtlenítődik.



Judy


3 hós és 2 éves kisfiúk anyukája

2008. szept. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én külön (csak a baba ruháit)40 fokon mosom a külső rugdalózókat,a body-kat és a ruha pelusokat 60 fokon folyékony mosószert használok kevés folttisztítóval és öblítővel.A fertőtlenítés a VASALÁS!!!

Én csak a Body-kat ,pelusokat vasalom. 4-5 hónapos koráig mosom külön a ruháit(utána is csak a minimálisan koszos fehér ruháinkkal mosom össze).

Sterilizálni csak az elején kell nagyon ,de utána nem kell mert akkor mindenféle betegségre hajlamos lesz.

Nem tudod úgysem mindentől megóvni és nem is szabad.

Kellemes babavárást

2008. szept. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!