Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14hós baba nevelése?

14hós baba nevelése?

Figyelt kérdés

Kisfiam 14hónapos és hát nagyon kényes ő irányít minket ha valami nem tetszik neki elkezd kényességből sírni igazából azvan amit ő szeretne nekem ezzel semmibajom ellentétben a párommal aki azt mondja hogyha így rá hagyjuk később rosszabb lesz nos tegnap volt egy olyan eset hogy párom rákiabált ami nekem nem tetszett és szépen össze kaptunk(mindig ilyenen veszünk össze)pl.ő hagyja sìrni én nem.

Anyukámnak ma reggel mondtam hogy mivolt rá kiabált a fiúnkra azt mondta hogy mégy egyszer nehogy merészelje mert hogy neki(anyumnak)rosszulesik mondtam neki hogy de ő az apja hagy nevelje mire ő hogy őt nem érdekli ne kiabáljon az unokájával én már nem szóltam semmit

Szerintetek ilyen kicsinek kell a szigor vagy tényleg állítsam le a párom?


2016. júl. 24. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Ez tipikusan az az eset, hogy "attól függ".


Mármint attól, hogy miben engedtek neki, ha akaratoskodik(én ezt még nem nevezem hisztinek).

Jól olvasom, hogy te engedsz neki, vagy úgy gondoltad, hogy nem zavar, ha nyühög, ha nem az ő akarata érvényesül?

Mert én is hagyom kicsit sírni, ha mondjuk a wc-t akarja nyitogatni, de rászolók, hogy 'nem szabad', és épp nem tetszik neki. Ilyenkor kicsit pityereg(kb 10 mp), ha rossz napja ordít. Ha nem hagyja abba rövid időn belül, akkor megvígasztalom. Ilyenkor jó a figyelemelterelés is, sok nyűgösséget meg lehet vele úszni. Szóval semmiképp sem a kiabálás a megoldás. Ha 1x-1x kicsúszik nem dől össze a világ, de rendszeresen nem ezzel kell ezeket a helyzeteket lekezelni. Mert ha ráhagyod/engedsz neki mindig az is baj, ahogy a párod mondja, ha kiabálsz az sem jó. E közt a két megoldás között sok lehetőség van.


Az én fiam is 14 hónapos, próbálkozik sokat ő is, rám ütött, kis akaratos. :)

Szigor? Inkább nevezzük útmutatásnak/korlátoknak. Az kell nekik, nem kiabálás.

2016. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem 14 hónapos "baba", hanem kisgyerek, aki elmúlt egy éves. Itt kezdődik a baj, hogy csecsemőnek akarod megtartani. Igen, kell neki korlátokat szabni, a gyerekeknek az egészséges fejlődéshez korlátokra van szüksége. Rengeteg szeretetre és következetesen meghúzott határokra ez az neki biztonságérzetet. De jó úton van afelé, hogy csinálj belőle egy kis kinyalt fenekű elkényeztetett pukkancsot. Ha most nem állítjátok fel az akarata határait, hamarosan késő lesz, pattogtatni fog benneteket.
2016. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát igen..már most olyan hogy ha pl.nem tetszik neki valami megüt vagy tépi a hajamat erőszakos igazábol csak olyan ennivaló imádom és nem akarom neki a rosszat nem tudom elviselni ha ő sír mert nekem az fáj nagyon szeretem de persze azt is tudom hogy kesőbb rosszabb lesz csak nem akarom megbántani párom nem rossz ember mert imádja a fiúnkat csak ő nem akarja hogy lusta kényes legyen
2016. júl. 24. 10:25
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha hagyod, hogy ő irányítson, akkor csak neki teszel rosszat. Nem baj, ha hagyod sírni és az sem, ha az apuka rákiabál. Ne ő irányítson benneteket, hanem ti őt.
2016. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne rövidtávon gondolkozz.

Oltást se kap, mert sír a tűszúrástól? Rövidtávon rossz neki, mert fáj. Hosszútávon meg nem fog gyermekbénulásban vagy tífuszban meghalni.


Valahogy így tekints erre is. Ha iskolás lesz és sír, hogy nincs kedve menni aznap, akkor nem fog iskolába járni?

Ha nincs külső kontroll, a belső fékek sem alakulnak ki. Ez később, amikor társaságba, közösségbe kerül, akkor fog visszaütni. Utálni fogják, kiközösítik érte. Na, akkor tényleg szenvedni fog. Ezt szeretnéd?

2016. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Kell nevelni, és nem szabad mindent ráhagyni.

De nyilván a kiabálás nem nevelés. Attól nem fogja megtanulni, hogy mit szabad és mit nem.

Szerintem a párodnak igaza van, hogy valamit kell tenni, csak nyilván nem így kellett volna reagálnia.

De neked meg nem szabad megsértődni, hanem tegyél valamit és ne hagyj mindent a gyerekre.

Az nem szigor, ha neveled. Ha nincs iránymutatás, nincsenek keretek, akkor honnan fogja tudni, hogy mit szabad és mit nem?

2016. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is 14 honaposom van, es igen kell mar most nevelni.

Ha mar most, 14 honaposan hagyod, hogy o iranyitson, utogessen, es tepje a hajad, akkor mi lesz kesobb ?

Es nem, a kiabalas nem neveles.

Mindkettotoknek elkellene egy szakkonyv.

Nem kell kibalni, de nem kell rahagyni sem.

2016. júl. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem ismerem a körülményeket, a gyermeked, a férjed, ezért fenntartásokkal mondanám ami elsőre eszembe jut: szerintem a férjednek igaza van, nálunk is a párom hasonló gondolkodású - mondja hogy ne a gyerek irányítson, ha hisztizik hagyjam rá stb. - és hát be kell valljam, most így visszatekintve a 14 hónapos lányomra, ha akkor hallgatok a férjem tanácsaira, most -2 évesen - kevesebb gond volna vele...a kiabálás nem tudom mennyire célravezető ennyi idős gyermeknél, nem rosszból kiabált rá nyilván, hanem nevelő célzattal, és abszolút el tudok képzelni olyan szituációt, ahol lehet helye még akár a kiabálásnak is...az anyukád lenne az utolsó akire hallgatnék a kérdésben - ő csak "nagymama" neki nem kell nevelnie a gyereket, elég ha szereti kényezteti..sosem fogja megérteni a párodat.
2016. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazából teljesen igazatok van köszönöm a tanácsokat tényleg sokat segített

Párom nem rosszinsulatból kiabált rá és persze nem dühből csak azt akarta hogy figyeljen rá és hagyja abba a kényeskedést

2016. júl. 24. 13:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Jò uton haladsz,hogy egy elkényeztetett majmot faragj a gyerekből!

Se neked,se a gyereknek nem fog használni a te "nevelésed"!

Ülj le pároddal és beszéljétek meg az alapelveket!

Anyukád meg hogy jön a képbe?? ő már felnevelte a sajátját, nem kéne beleszòlni a tovàbbiakban.

2016. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!