Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészségügyileg nem gond 2...

Egészségügyileg nem gond 2 hónapos kisbaba mellé örökbe fogadni egy éves kutyát?

Figyelt kérdés
Szeretnénk örökbe fogadni egy kutyát, de a családunk, és barátaink java része nem tartott még lakásban kutyát, és nagyon ellenzik, mondván "a kutya nem szobába való" (hülyeségnek tartom ezt a véleményt) + a kisbabát megbetegítheti (szerintem nem, de nem értek hozzá). Hozzáértő véleményeket, ill. tapasztalatokat szeretnék kapni. Köszönöm!

2013. nov. 10. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én állatokkal nőttem fel. A tesóm is. Soha, semmi bajunk nem volt. Az állatok tiszták voltak, oltva, féregtelenítve. Nyilván nem kéne hagyni, hogy agyonnyalja a kutya, de nem lesz semmi baja.


Egyébként van olyan idióta ismerősöm is, aki a 14 éves szoba macskát kirakta a kertbe amikor terhes lett, mert beteg lesz tőle. Hiába mondta neki az összes orvos, hogy ha oltva, féregtelenítve van, nem lesz baja, ő inkább kidobta szerencsétlen macskát.

2013. nov. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem gond, sőt! A gyereknek nagyon jót fog tenni mindenféle szempontból. Az immunrendszere is sokkal erősebb lesz. Ahogy az első is írta, oltásai meglegyenek+3 havonta féregtelenítés és nem lesz semmi baj!
2013. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutyáról emberre a férgességen, meg a veszettségen kívül kb. semmi nem terjed, esetleg még a gombás fertőzés jöhet szóba.

Gyerek mellett annyi a lényeg, hogy figyelni kell, hogy tényleg háromhavonta féregtelenítve legyen a kutya.

2013. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen legyen szėles sprektumu fèregtelenítő készítménnyel kezelve,meg oltva.Alap higienes szabályokat be kell tartani és nem lesz gond.Viszont a gyerek miatt,érdemes a nevelésėre fokozottan ügyelni,mondjuk egy kutyasuli nem ãrt,ha nincs tapasztalat kutya nevelésében.
2013. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem lesz, ha odafigyeltek alap dolgokra. Gondolok itt állatorvosi vizsgálatokra, oltásra, féreghajtásra, élősködők (bolha, kullancs) elleni védelemre. Érdemes megfürdetni a kutyát ahogy hozzátok kerül, de túl gyakran nem szabad.

A lakásban persze gyakrabban kell porszívózni, felmosni, szóval ezzel számolni kell...

Amúgy meg a nővérem és én is benti kutyák között nőttünk fel, soha semmi bajunk nem lett ebből. Sőt, azt mondják ellenállóbb lesz a gyerek immunrendszere, ha állatok között nevelkedik.

Tesómnak pedig van egy 1,5 éves kisgyereke sok állat mellett és semmi baja nincsen. Nyilván azért bárhova nem mehetnek fel és nem hagyta hogy pl. bemásszanak a macskák a gyerek ágyába vagy a kutya összenyalogassa az arcát, de alapvetően nincs abból gond, hogy bent vannak.

Nem kell ezt annyira túlparázni.

2013. nov. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Állatok közt nőttem fel, mondjuk nálunk macskák voltak bent, de semmi bajom, szinte sose vagyok beteg. Rendesen legyen oltva, féregtelenítve, és mondjuk ne menjen be a gyerek szobájába, de nyugodtan tarthatod bent. Fokozottan figyelj a porszívózásra, szellőztetésre, ne engedd h a kutya nyalja a babát, vagy h simogassa majd a kicsi és a szájába nyúljon, stb., alapvető higiénés szabályok betartása, ahogy fentebb is írták. Tartsd bent bátran :) viszont a rangsor, falkavezérség kialakítására figyelj h ne legyen féltékeny a babára ;)
2013. nov. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem nem amiatt kellene meggondolni, hogy a babára valamilyen veszélyt jelentene, hanem lesz-e időd törődni mindkettővel.

Nekem is volt kutyám lakásban, tehát nagyon szeretem őket, és öröm, ha valaki megment egyet, de nagy felelősség is. Hiszen 1 évesen még ő is gyerek, nevelni, törődni kell vele. Kérdés, volt-e már kutyád? Ha mégsem tudnátok összeszokni, tudnád-e valakire bízni?

2013. nov. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!