Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a babámat...

Hogy szoktassam le a babámat a babakocsiban való alvásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2,5 hónapos kisfiam, nappal nem hajlandó máshol aludni, csak a babakocsijában. kb. 1,5 órákat alszik majd felkel elvan egy kis ideig aztán újra vissza a kocsiba és ott alszik. Próbáltam hogy a kiságyba aludjon, de csak szenved és elkezd sírni.

Az éjszakákat viszont a kiságyba alussza végig, egyszer sem kel fel, csak hajnalba a cumiját kéri.


Egy ideig úgy voltam vele hogy ha ott alszik hát legyen. De most már jobban örülnék ha a helyén aludna nappal is.


Valaki volt hasonló helyzetben?


2016. júl. 24. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Volt egy hasonló időszakunk. 2 hónapos korában kétszer voltam kinn vele naponta sétálni, mert igazán jót babakocsiban aludt, ha hazajövetel után betettem az ágyába, aludt tovább, de az esti két etetés között nem aludt benn. Ezért be kellett építeni egy harmadik sétát is.:D Mert ugye ha már beleteszem, megyünk sétálni, kihasználjuk az időt. Hát én úgy lefogytam pár hét alatt (3), mint egy versenysportoló:))


Aztán varázsütésre elmúlt ez a dolog nála.

2016. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Most fél éves a babám. Néhány hónapos korában én is próbáltam nappal a kiságyat, akkor nem ment, hiába nem volt gond az esti letevéssel, nappal nem aludt ott el. Ő is a mózesben aludt el nappal ringatással. Viszont mostanra kinőtte, le kellett cserélnünk, féltem, hogy mi lesz a nappali alvással. Szerencsére nem volt gond az átállással, ha látom, hogy fáradt, átviszem a kiságyba, simogatom a hátát, fejét, küzd 5-10 percet az elalvás ellen, aztán megadja magát. :) Lehet, hogy régen nem így próbáltam, azért nem ment. Illetve ami még különbség, hogy akkor még nem lehetett hasra tenni, annyira utálta, így lehetőségem sem volt a hátát simogatni.
2016. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
eleg sok baba van igy az elejen...ahogy idosodnek megjavul az alvokajuk, egyre konnyebbem alszanak el es egyre hosszabban tudnak durmolni..legy turelmes...minden nap probalkozz a kisaggyal azert, de ha nem sikerul ne feszulj ra, idovel elhagyja ezt a szokast. az enyem 2-4 honapos kora kozt a pihenoszekben volt hajlando csak alzdni nappal, aztan 5-7 honapos kora kozt csak a cicimen, es 7 honapos koratol sikerult a cumival beszoktatni a sajat agyaba...de ehhez kell egy erettseg
2016. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!