Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Pénzügyi...

Mit csináljak? Pénzügyi gondokkal küzdünk.

Figyelt kérdés

Van egy babám, aki még nincs 1 éves. Nem tervezett baba, nem volt annyi munkaviszonyom,hogy gyedre jogosult legyek, iskola miatt. Sajnos párom nagyon keveset keres, össz bevételünk 150.000 forint. Szereti a munkáját, sokat is tud otthon lenni, munkahelyet nem akar váltani, és én sem várhatom el tőle, hogy otthagyja álmai munkáját. Valahogy mindig kigazdálkodtuk, hogy elég legyen a pénzünk.

Van egy örökségből származó ház, amiben most élünk, de rajtunk kívül még van egy tulajdonos, akinek kisebb a része belőle, és most találta ki, hogy fizessük ki az 500.000 forintot. Persze tudja, hogy mennyire ki kell számolnunk a pénzt a megélhetéshez, csak nem érdekli. Oké, megértem, mindenki pénzből él, csak neki jól fizető állása van , nincs szüksége most pénzre. Mondtam neki, hogy mihelyst el tudok menni dolgozni visszafizetjük a pénzt, de mintha a falnak beszélnék. A legolcsóbb hitel is havonta 32.000 forint, nem tudom, hogy miből fogjuk megoldani.

Néztem babámnak napközi óvodát havi 44.000 forintért, ha mellette elmegyek dolgozni akkor megéri. Csak minimum ezt 4 hónap múlva tudjuk megoldani, mert csak 1 éves kora után veszik be. Otthon végezhető munkát nem találtam. Gondolkodtam, hogy csinálok egy diy vállalkozást, van kézügyességem, ötletem, tehetségem, csak tőkém nincs hozzá, plusz nagyon telített a piac is. Teljesen össze vagyok törve, ma is végigbőgtem a délelőttet, hogy mi lesz velünk. Szegény babámra sem tudok ez miatt 100%-an figyelni, pedig ő az életem. Szülők sem tudnak segíteni, lelki segítségem sincs. Nem látom a kiutat, és csak egyre mélyebbre süllyed az önbecsülésem és az élethez való kedvem.


2016. júl. 29. 12:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%

Ha megvan a párodnak az elmúlt két évben a biztosítási jogviszony, akkor azonnal intézze a gyed extrát.

Ezzel plusz pénzt nyertek.

Utána mondd meg kedvesen a másik tulajdonosnak, hogy vigye bíróság elé az ügyet, ezzel pedig időt nyertek.

Menj be a gyerekjólétibe, kérj segítséget, hogy felvegyék a kicsit bölcsibe, közben pedig keress munkát.

Megvan mindennek a megoldása.

2016. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%
Engem még mindig érdekelne, hogy hol éltek, ahol 2 éves kortól van bölcsi!
2016. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

hol az a nálunk?? be kell adni állami bölcsődébe és elmenni dolgozni.

és remélem az a "fiatal anyuka" is olvassa a kérdést, aki tegnap vagy tegnap előtt jött a témában, hogy érettségije van és milyen boldog hogy fiatalon lesz anyuka.

2016. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
79%

Lepontoztátok azokat a kérdéseket, amelyekben megkérdeztük, hogy hol él a kérdező. Miért? Ezt mindenki tudja csak mi nem? (már akik megkérdeztük)

Akkor áruljátok már el nekem, hogy hol van az, ahol csak 2 éves kortól lehet beíratni a gyereket bölcsődébe?

2016. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%

a magunk fajta "ro.hadékok" termelik az országnak az adót..igen, mi akik nem a gyedbe menekülünk 20 évesen, hanem dolgozunk 30 éves korunkig, egyrészt, hogy ne hozzuk hasonló helyzetbe a saját gyermekünket, másrészt hogy ne az állam tartson el minket, hanem mi magunkat...és mellesleg titeket is, akik fiatalon szültük, véletlenül vagy tudatosan.


egyébként nem bíráltam a kérdezőt (sőt védtem mert írtam hogy nem tervezte a gyermeket), nagyon halkan kérdeztem meg hogy miért nem adja állami bölcsődébe.

2016. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%
Jogilag ez nem egészen igy mukodik, hogy o kitalalja fizessetek es nektek kutya kotelessegetek eleget tenni. Nyilvan o kozolte, hogy mennyiert adna el a tulajdonreszet, nektek ez nem felel meg. Ő annyit tehet hogy elmegy szepen a birosagra es keri a kozos tulajdon megszunteteset, a birosag meg mand eldonti ez hogyan es milyen formaban tortenjen.
2016. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 piroska és a farkas ***** válasza:
92%
Amit az egyik válaszoló javasolt, hasznos lehet : el kell adni a házat, kifizetni a másik tulaj részét és magatoknak venni egy kisebbet. Ès a jelen élethelyzetetkben èn is azt gondolom, hogy elvárható a párod jobban fizető munkát keressen, vagy ha annyira szereti a mostanit, akkor mellé plusszmunkát.
2016. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

Igen, 18-as és a közös tul. megszüntetése olyan formában is történhet, hogy elárverezik a fejük felől a házat, ha se az eladasban, se a kifizetésben nem együttműködőek.


Sokkal jobban járnak, ha megegyeznek.


Gyed extrából kijön a 32 ezres hiteltörlesztő.

De ha rá tudjátok venni a rokont, hogy menjen bele a részletben való törlesztésbe, akkir pár hónap alatt megvagytok a gyedet rászánva. Nem kell ezt túlbonyolítani.

2016. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Vilcsianyuja ***** válasza:
48%

Lehet, hogy igen tudatlan vagyok jogi téren, de miért kellene bármit is csinálni a kérdezőéknek? A rokon a tulajtonrészét el akarja adni. Nyilván erre nagyjából egy reális vevő van, a kérdezőék. Nekik elővásárlási joguk is van. De ha ők nem élnek vele, akkor adja el másnak... Ugyan ki a bánat venné meg? Szóval a kedves rokon maradjon addig szépen a seggén a tulajdonrészével együtt, míg a kérdezőék nem tudják megvenni. Nem tudom ezt a közös tulajdon megszüntetést bíróság részéről, szerintem a bíróság nem kötelezheti kérdezőéket erőszakkal a tulajdonrész kivásárlására. Akkor egyszerűen meg lenne osztva a telekkönyvben a tulajdon, nem? Aztán hogyan osztják meg? Az utcára néző szobából 5 négyzetméter a rokoné, vagy hogyan? Az meg megint más kérdés, hogy mire odajutna a bíróság, hogy ítélkezzen, addigra lehet, hogy már rég dolgozol, és tényleg meg tudjátok venni azt a nyomorult tulajdonrészt. Egyébként nem is muszáj 500ezerért megvenni, ha szerintetek nem ér annyit, ajánljatok alá. Egyébként, ha a rokon egyszerűen tényleg csak a tulajdonviszonyok tisztázása miatt akar megszabadulni a részétől, de a pénz nem sürgős neki, akkor vegyétek meg papíron, és egyúttal adja kölcsön a vételárat nektek, szintén lepapírozva. Aztán majd azt visszafizetitek, mikor tudjátok.

Egy biztos, emiatt nem kell őrületbe kergetned magad.

2016. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%

No, azért 500ezerre nem 32 a törlesztő - 1millióra fizetek húszat.. Egyébként van babátok, vegyétek fel a csokot, nem tudom pontosan mennyi jár egy gyermekre, de talán futja, hogy kifizessétek a másik részt. Vagy próbáljatok meg bérleti szerződést kötni vele, esetleg részletfizetésben megállapodni.

És igen, a párod apa, fel kell fognia ésszel, hogy havi 120-at keresni gyerek mellett majdhogynem nevetséges. NAgyon kevés pénzből éltek ahhoz, hogy ő most az álmait élje. Majd ha rendbe jöttök anyagilag, csinálhatja megint amit szeretne.

Tényleg igényelhet GYEDet, számoljátok ki, mennyivel jártok jobban.

Bölcsi - vagy nálatok, vagy ahol munkát akpnál - ha jobban keresnél egyébként mint a párod, maradjon ő otthon vele, gyeden, te meg menj vissza dolgozni. Mindent meg lehet oldani, a sírás meg abszolut nem használ. Fel a fejjel, beszéljétek át a lehetőségeket. És egyébként meg mi lesz, ha nem fizettek? Kirak a saját tulajdonotokból?

2016. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!