Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kenyér falatkát eszi, de ha...

A kenyér falatkát eszi, de ha darabos a főzelék, öklendezik. Miért?

Figyelt kérdés

9hónapos.

Probaljuk a darabos ètel bevezetèsèt de öklendezett tőle így nem eröltetem. De a vacsimból adtam neki kenyeret,azt a 3első fogával megrágja ès lenyeli szepen.

Kanálra ki se tátja a száját 1napja, ha darabosat nyújtok neki kèzzel azt kèr. Ez mitől van? Szeretne már falatkákat enni így?



2016. aug. 3. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is ezt csinálta. Én addig erőltettem smig nem rágta meg

Először azt hittem nem ozlik neki.

A frászt.

Kényelmebb turmixca enni.

Eőltettem. Ha éhesebb volt megette.

11 hós. Már mindent megeszik. Csak ami nem izlik csak azt löki ki :D

2016. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a kenyeret megrágja
2016. aug. 3. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Nekem us ez volt mondom. Ette a kekszet mindent garapott rágott. De a főzelékdarabokat kiköpte...visszaadtam hogy ezt is meg kell enni kincsem...és megette. Meg kell szoknia. Mikor lökte ki kanálkával elkaptan és visszaadtam xD
2016. aug. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dettó, de soha nem erőltettem.

Kis adagokban szoktattam hozzá. Kapott két kiskanállal, azzal elnyammogott, de mivel hamar elunja magát, kapta a pépesebbet. Következő étkezésnél is egy kis darabost... aztán megszokta.

2016. aug. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs, főleg az első válaszolót kérdezném... És mimkett volna ha egyszerűen hagyod hogy a saját tempójában ismerkedjen meg az állagokkal?!

Wgyben a kérdezőnek is ezt javaslom. Bizony erősen nehezményezném ha belém akarnábak tömni valamit amitől öklendezek. Ezt nem azért csinálja hogy kitoljon veled, egyszerűen még nem kész erre.

A nagyobbik fiam se fogadott el semmi darabosat, viszont a bulátát és társait remekül ette. Aztán kb 12-13 hónaposan fordult a kocka, és a főzeléket nem akarta megenni, csak egyedül volt hajlandó és olyat amit kézbe tudott fogni. Akkor jött a fasírtok, zöldséggolyók, lepények korszaka ;)

2016. aug. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Senki nem eröltette! Ezt oda is írtam.

Egy bolti bèbiètelbe voltak darabok,attól öklendezett.

A fogzás miatt most kb nem hajlando pèpeset enni, illetve a torka is piros.

Kanálra ne nyitja a száját, kenyer falatra tátog mint a halacska ès eszi.

Pedig azt h darabosat kóstoljon hetekkel ezelőtt volt,azóta evett jókat

2016. aug. 4. 10:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiköpte az enyém is. A kenyeret meg megette. Villával se tudtam összetörni semmit egy hónapja még. Hagytam a fenébe. Nemrég megpróbáltam újra, villával összenyomja megeszi ráadásul ha marad benne kockára vágott zöldség azt szépen megeszi már, 10 hónapos. Lassan próbálok neki újra adni kockára vágott dolgokat, hátha elfogadja, végülis így pépben már nem bánja.
2016. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!