Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes névadót tartani?

Érdemes névadót tartani?

Figyelt kérdés

Lassan másfél éves a lányom, nem vagyunk vallásosak. A "keresztszülők" állandóan nyaggatnak, hogy mikor lesz már megtartva.

Az elején rájuk hagytam, hogy majd ha nagyobb lesz, de mostanra belegondoltam, hogy minek is?

Nem is ismerek senkit akinek mostanában névadója lett volna... Ez régen volt "divat", de mostanában már nem szokás szerintem. Vagy mégsem?


2010. ápr. 19. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez miből áll? És hol?

Én régen voltam, ahol az esküvők is vannak, ott volt, ilyenre gondolsz?

2010. ápr. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocs, hogy "beleírok" a kérdésedbe, de ez engem is érdekelne, mert nálunk is ugyan ez a helyzet, csak a picikém 7 hetes, és még nem vagyunk sürgetve, de nálunk is "csak" egy névadó lesz jelképesen.

Én annyit tudok róla, hogy az önkormányzat csinálja és régen ingyenes volt!

Ha van rá pénzetek (az utána lévő ebédre, vendégsereg etetésére), akkor szerintem egyébként érdemes. Jó emlék lesz később.... :)

2010. ápr. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez az lenne, amit a házasságkötő teremben tartanak. Gyerekpezsgő, Süsü bevonulózene, fényképész stb.

Olvastam, hogy van ahol ingyenes, de egyébként pár ezer forint.

Most nem az anyagiak miatt vacilálok, hanem hogy van-e "értelme". Nem ettől lesz keresztszülő valaki, hogy egy ilyenen túl lesz.

Na meg aztán nem is nagyon hallani, hogy valaki tartana a gyerekének..

2010. ápr. 19. 14:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én nem vagyok a névadó híve, vallásosnak sem igazán mondhatnám magam de mi keresztelőt tartottunk. Bocs, hogy ezt írom, de a múlt rendszerből maradt ránk, ugyanis ha valaki párttag volt annak égbekiáltó bűn volt megkeresztelni a gyermekét. Viszont ha már a névadó mellett döntöttetek akkor a lakóhelyetek szerint illetékes önkormányzat anyakönyvvezetőjét kell megkeresnetek. Mi a névadó ceremóniát a babás család házánál tartjuk, az egész nem több 30-45 percnél, attól függ, hogy az anyakönyvvezető milyen szöveget ír. Elviekben a névadó teljesen illetékmentes, legalább is nálunk az volt. Az már más kérdés, hogy elfogad-e valamit érte. Én még a házasságkötésért sem fogadtam el soha pénzt a maximum egy pár szelet süti, elvileg ezért kapjuk a fizetésünket.

2010. ápr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!