Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Nem bírom, képtelen...

S. O. S. Nem bírom, képtelen vagyok már elviselni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem akarom részletezni a gondjaimat.Férjem és anyósom.

Sajnos csak az alap dolgokat kapom,családi,sima gyes.Már van egy fiam,és jön a tesó.

A sorozatos problémák miatt úgy döntötem,fogom a holmink és elmegyek.

De hova?Szüleimhez nem lehet,nincs hely.Barátnőm felajánlotta,de ott nem élősködhetek.Anyaotthon?

Mit csináljak??Rettenetessen félek elmenni,két pici gyerekkel maradni(bár eddig is egyedül voltam velük)

Nem kioktatást,leszólást várok,hanem kis segítséget hasonló helyzetekről,megoldásokról,és sikerekről.Köszi


2010. ápr. 19. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
húú hát nehéz dolgot kérsz,hiszen nem ismerjük a helyzeted és a sztorikat sem.De mivel 2 pici gyereked van,így saját magad érzéseit most egy kicsit háttérbe kell szorítani,mert ha el mész írtad nincs hová,kevés a pénzed is,hogy biztosítod a gyerekek alapvető szükségleteit?viszont ha bántanak veszélyeztetik a testi épséged és a gyerekekét is akkor muszáj lépned.keresd meg a helyi családsegítőt,és mond el a problémád.hátha kapsz segélyt,vagy ötletet mit kéne tenni,esetleg a védőnőnek is elmondhatod.Anyaotthonba is mehetsz,de ott sem maradhatsz örökké,hová mész onnan?albérlet lenne a legjobb de azt meg nem tudod fizetni.nem tudsz beszélni a férjeddel,hogy elég volt,nem bírod tovább.nézze a gyerekeit és segítsen nekik normális életet élni.ezt tartom a legjobb megoldásnak,hátha ők is változtatnak valamin.
2010. ápr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A védőnőd kérdezd ezühyben, ő segíthet az anyaotthonnal kapcsolatban!
2010. ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az anyaotthon helyett még mindig jobb a barátnődnél.A férjed pedig igenis adjon pénzt, hiszen az ő gyermekei is. Ha lepontoztok, ha nem....
2010. ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg elmész, gyerektartást is kérj, az is segít valamennyit, és én is a családsegítő szolgálatot javaslom.
2010. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni. Nálunk ugyanez a helyzet. És a gyerekek miatt én is le fogok lépni. Nálunk az a gond, h a lányomat most írattuk be itt suliba, és én hazaköltözök anyáékhoz. Ők több mint 200km-re laknak. Úgyh a gyerkőcöt át kell majd íratnom. De megadom magamnak az esélyt egy új, és jobb életre.

Nekem is anyós és férj-gondok....

2010. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy milyen idős a gyermek, és hány hetes terhes vagy.

Szerintem ha a barátnőd felajánlotta, hogy mehettek oda, akkor ideiglenesen jó megoldás. Aztán ha a férjeddel rendezed a dolgokat, válás-gyerektartás, akkor fizetsz neki valamennyit havonta.

Szerintem terhesen jól fog jönni a segítség, főleg ha meglesz a kistesó, akkor meg az elején. Ha elfértek, akkor miért ne mennél oda. De te tudod, hogy milyen a viszonyotok a barátnőddel, mennyire jó barátnők vagytok.

Tudom, hogy nem sok az, amit kapsz, én is annyit kapok, de meg lehetne beszélni, hogy havonta mondjuk 10-12ezret adsz neki, ezzel a rezsibe beszállsz, és marad nektek is, aztán ha kapsz majd gyerektartást, akkor fizethetsz többet is. Nem tudom, hogy nekik mi van otthon, de neki is biztos jól jön a segítség (nem megerőltető házimunkára gondolok, hanem mondjuk porszívózás, felmosás, főzésnél segítség), és a társaság. Ha meg majd kicsit jobban összeszeded magad, akkor meg keresel egy albérletet.

Fel a fejjel!

2010. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Nagyon félek a továblépéssel,de tudom ez nem mehet a végletekig,amit kapok rendszeressen.

Nem üt,nem ver,nem ocsáról a férjem "csak" iszik.

Minden áldott hétvégén berúg,és úgy beszél az emberel mint a kapca rongyal.

Ami már nem is érdekel(dehogynem) csak a fiára sincs tekintettel.

Nem törödik vele.

Nem ezt igérte,amikor elterveztük a babát.

Pici szíve szakad meg,mikor apa mégcsak rá se bagozik.

1,5 éves a fiunk,és 36 hetes terhes vagyok.

A terhességem végig szenvedtem ezektől a dolgoktól,és rettenetessen félek,ennek következménye lesz a pici fejlődésében.

Tanácstalan vagyok nagyon.

2010. ápr. 20. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!