Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt mar gondotok az anyossal?...

Volt mar gondotok az anyossal? Hogy lehet ezt elviselni? Mar a valason is gondolkodom, mert ezt en keptelen vagyok egy eleten at elviselni

Figyelt kérdés

Sajnos a ferjem nincs mellettem ebben a kerdesben, nem tudom vele megbeszelni, probaltam mar, de o mas szemmel latja.. nagyon szoros a kapcsolata az anyjaval.. ot nem zavarja ha naponta 10 szer rankcsorog hogy mit csinalunk. engem a vilag vegere tud kergetni a nyomulasaval a mindenbe beleszolasaval.. nem birom! mar tobbszor kiirtam a kerdest de varom talan valaki ir valamit ami megoldja a helyzetet..

messze elek a csaladomtol es a baratoktol ., oket nem akarom traktalni, hisz nem akarom hogy szomorkodjanak hogy nem vagyok boldog.. emiatt irok itt


2010. nov. 10. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az elején kell a szabályokat lefektetni. Én eleve nem olyan jelenség vagyok, aki beleszólást tűr, irányítani lehet stb. Megmondtam, hogy amit én mondok a gyerekkel kapcsolatban stb, az szentírás, nem tetszik, nem kell hozzánk jönni. Nem is köt belém, hátam mögött sem, tudja, hogy nem érdemes velem tudja, hogy nem látná sem a fiát sem az unokáját. Sajnálom, hogy így kell viselkedni, de rajtam nem fog senki élősködni, főleg nem egy anyós.
2010. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon egyszerű a válasz: azt kell végiggondolnod (bár a kérdésed szinte meg is adja a választ), hogy együtt tudsz-e ezzel a dologgal élni. Ha nem, akkor konfrontálj. Ülj le a férjeddel nagyon komolyan beszélni, és mondd meg neki, hogy így nem tudsz élni, vagy segít, vagy te veszed a kezedbe a dolgot. Ha nem áll melléd, akkor ez a kapcsolat nem is ér semmit. Ne tűrd hogy ne legyen magánéleted. Ha 10-edjére megy az anyósod, mondd meg neki, hogy szükségetek van magánéletre, és tartsa ezt tiszteletben. Nem tudom ezt leírni mondatról mondatra, de felnőtt ember vagy, jogod van úgy élni az életed ahogy te akarod, mindenkinek nem tudsz és nem is kell megfelelned. De ha a férjednek Anyukája a fontosabb, akkor kezdj is új életet, mert örökre boldogtalanná teszed magad. Ha jól sejtem még gyerek nincs, még egyszerűbb lépni. De ha szereted ezt a férfit, akkor harcolj érte, ne add fel, ne add át a terepet, mert valószínű anyósod pont ezt akarja. Harcolj minden eszközzel, ha nem sikerül, még akkor is ráérsz feladni, mintha most minden harc nélkül tennéd ezt. Kitartás! Nekem sikerült, neked is fog!
2010. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vele még egyszer higgadtan beszélni.Amennyiben nem változtat az álláspontját mond meg neki,hogy nem bírod,és a váláson gondolkozol.Talán sikerül felnyitnod a szemét,hogy valójában milyen fontos ez a dolog neked.Ha nem változtat költözz el,ha csak pár napra is...
2010. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem értem: a házasodás ELŐTT nem ilyen volt? Ők változtak meg, vagy te?

Bár végülis mindegy, hiszen ha az anyós nem változtat akkor se, ha keményen beszélsz vele (megér egy próbát, nincs mit vesziteni) és a férjed nem áll melletted és te meg nem tudsz igy élni, akkor úgyis válás lesz a vége, max. húzod még egy darabig, amig teljesen meg nem utálod a férjdet és akkor könnyebb lesz elválni...

2010. nov. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van: naponta 5-1o-szer csörög, tipikusan vacsora közben kezdi és minden nap át kell mennie a férjemnek hozzá valamiért. Agyf.szt kapok tőle. Férjemnek évek óta magyarázom, h ez beteges és már azér látom némi eredményét nála.
2010. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt írom, de ha a férjed nincs melletted, akkor reménytelen. Ha neki természetes, hogy anyucinak mindenről tudni kell és mindig megmondja a frankót, akkor Te egymagadban semmire nem mész. Talán ha megkérnéd a férjedet, hogy gondoljon bele, neki hogy esne ha a Te anyukád azt csinálná, mint az anyós...


Egyvalami nagyon-nagyon fontos: amíg ez a helyzet SEMMIKÉPPEN NE vállaljatok gyereket. Anyós azt hiszi majd, hogy neki kell felnevelni a babát.

2010. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én lehet, hogy beavatnám anyukámat és a segitaégét kérném. Telefonáljon ő is naponta 10-szer, lehetetlen időpontokban, amikor TUTI zavarja a párodat. És ha letetted, akkor sorolj fel dolgokat, amiket anyukád szerint a párodnak máshogy kéne csinálnia...
2010. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Koszonom, nagyon aranyosak vagytok.. olyan jo olvasni ezeket, erzem a stressz kicsit oldodik legalabb par percre.

Van mar babank, 5 honapos. pont ez az.. Regebben nem tunt fel ennyire, hogy az anyos ilyen, de amiota megvan a baba.. igazatok van azt hiszi neki kell felnevelni

hogy egy uj pelda.. kozeleg a Karacsony.. Nezegeti a babaruhakat,hogy miben legyen a lanyom az Unnepekben , erre mondtam en szeretnem megvenni en szeretnem kivalasztani, O meg mit reagal?! Igen , Miert?? utalom hogy mindent O akar helyettem. MEgmondtam neki megveheti de en ott akarok lenni es kivalasztani. A sajat lanyomnak ha ket ruhadarabot vettem eddig. Az elejen bevasarolt egy csomo ruhat , na de persze ugy tunne , jajj de joszivu, de nem am, az egesz lenyege, hogy utana mondhassa, milyen edes a baba ebben a ... Anita ugye ezt EEEENNN vettem.. HUUUUU utalom utalom utalom

Azon gondolkodtam valahogy okosan kellene kijatszanom, mint pl. valaki irta anyum is felhivhatna stb.. ilyeneken gondolkodom en is.

2010. nov. 11. 17:48
 9/14 A kérdező kommentje:

mar attol hogy leirom felmegy a vernyomasom..

tiszta stresszes vagyok miattta

es a ferjem nem veszi eszre..

parszor belekezdtem hogy megbeszeljuk , de lehetetlen.

A valast meg nem hozhatom szoba, mert kulfoldon elunk es meg nincs papirom, igy ha elvalnek a babat is elvehetnek tolem.. ezt semmikepp nem akarom.

2010. nov. 11. 17:51
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha kicsit is kulturországban élsz, akkor olyan nincs hogy egy öthónapos gyereket elvesznek az anyjától. Ha tényleg komolyan válni akarsz, akkor nézz utána!


Különben az én anyósom is ilyen, nagyon meg tudlak érteni. Folyton "segítene". Persze a segítség ára az, hogy ő a nagy, okos valaki, akire fel kell nézni, mi meg a szerencsétlen , támogatásra szorulók. A "segítség" is csak egy módszer az uralkodásra egyeseknél.

2010. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!