Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá a másfél...

Hogyan vegyem rá a másfél évesem a szemüvegviselésre?

Figyelt kérdés

Kislányom rutin szemvizsgálatot követően +5 és +6 os szemüveget kapott. Már mindent kipróbáltunk de napi max 30 percnél tovább nem bírjuk rajta tartani. Szeretnék tippeket és tanácsokat kérni attól aki hasonló korú babával küzdött hasonlóval. A 3 mpként visszatétel hasztalan. El se éri a fülét és lent van a fejéről. Néha ugyan ő maga kéri hogy tegyük rá, valószínűleg játéknak gondolja amivel nem mindig akar játszani.

Maga a szemvizsgálat is rémálom volt, képtelenség volt rendesen megvizsgálni (ficánkolt és sìrt)Esetleg volt valaki hasonló helyzetben?



2016. aug. 11. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy ennyire rosszul lát és mégsem hagyja magán.

Mikor az unokahúgom kapott, ő le sem akarta venni, mert látszott rajta hogy élvezi hogy lát.

Esetleg ilyen gumis szemüvegpánttal a fejére erősìteni?

2016. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elmertek a szemét. Ha ilyen rossz lenne akkor nem venné le.

Ugye nem az sztkba voltatok? Ott az enyémet is el.tak gyerekként. Én elvinnem máshoz

2016. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem sztkban voltunk, hanem magánrendelőben. Három dokival is megnézettük. Távollátó a gyerek, mondták, hogy küzdelmes lesz másnak is az. Állítólag a rövidlátók egyszerűbben megszokják.Csak gondoltam tippeket kérek ki hogy oldotta meg. A gyerek jól lát szemüveg nélkül és mivel csak másfél éves nem tudom neki megmagyarázni hogy ha nem hordja a szemüveget nem fog egyszercsak jól látni mert ahogy tovább erőlködik a szeme úgy lesz rossz. Ennyi. Nem száras hanem pántos szemüvege van amilyen a babáknak kell.
2016. aug. 12. 07:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha 5-6-os szemüveget kapott akkor nem láthat jól.

Mozgása rendezett? Megfelelően nyúl a tárgyakért? Képeket nézeget, kérésre megmutat? Személyeket felismer?

2016. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy látom itt mindeneki szemorvos de kérdést értelmezni egyikük se tud. Tippeket tanácsokat kérek attól aki volt hasonló helyzetben. Tehát attól, akinek a másfél év körüli gyereke nehezen fogadta el a szemüveget. A három neves szemész gyermekorvosnál nem hiszem hogy itt bárki jobban meg tudná mondani hogy a gyereknek jó vagy rossz-e valójában a szeme, ezért ilyen elemzést nem kérek köszi. A gyerekek szeme egyébként ebben a korban több mint tíz dioptriát képes korrigálni a jó látáshoz. Nekem is +5-ös szemüvegem van kisiskolás korom óta és addig fel se tűnt senkinek, még nekem se, hogy szükségem van szemüvegre.
2016. aug. 13. 07:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy segíteni akartam.
2016. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!