Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Találkoztatok már élőben...

Találkoztatok már élőben ősanyával vagy kötődően nevelővel? Mikről beszéltetek? Hol láttátok?

Figyelt kérdés
Fórumokon sokszor látom a kötődő nevelés, ősanya kifejezéseket, és nagyjából már látom, mik jellemzik ezeket a nőket. De milyenek a valóságban? Gondolom, tényleg vannak, ha az interneten is írnak véleményeket ők maguk és írnak róluk is. Tudtok róluk mesélni személyes tapasztalatból? Van esetleg itt ősanya vagy kötődő neveléses? Mesélnétek magatokról és az elveitekről?
2016. aug. 12. 08:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
76%

Kötődően nevelőt többet ismerek, lévén én magam is az vagyok - már ha muszáj így beskatulyázni a gyereknevelési elveinket.


De ilyen szélsőséges esetekkel, mint amiket írtok én nem találkoztam. A leghosszabban szoptató barátnőm 3 évesen szoktatta le a fiát, tandemszopist nem ismerek.

Hordozós kor kb addig tart, mint a babakocsis, utána nekem már furcsa a hordozás is, babakocsi is. Egyik barátnőmnek gerincműtétje volt, ő csak keveset hordozott.

Oltásokról megoszlik a véleményünk, megbeszéljük a tapasztalatainkat.

Együtt alvás szintén változó. Nálunk a férjem nem szereti, szóval mi csak az elején aludtunk együtt a gyerekekkel. De ahol ez a férjnek nem gond és jó az egész családnak, ott szerintem nem jó külön aludni csak azért, már mások azt mondják.

2016. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
36%
Találkoztam, de nem beszélgettünk semmiről, nagy ívben kerülöm az ilyet.
2016. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%

Elolvastam a többi választ: szerintem a kötődő nevelésnek nincs sok köze a mosipelushoz meg a bio-öko vonalhoz, mosószerfőzéshez stb.


A kötődő nevelés mindenkinek mást jelent. Én pl sosem tette "leső nyikkra" cicire a gyerekeim. Számomra a kötődő nevelés része volt hogy megismerem őket, figyelek rájuk és ez alapján reagálok az igényeikre.

2016. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként a 12-es tökéletesen megválaszolta a kérdést: ránéz valakire, eldönti hogy milyen és ő, mint felsőbbrendű szóba sem áll vele. Hát így lesz valaki szoptatásnáci, ősanya, szaranya.....
2016. aug. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
81%
nem olvasok vissza. a barátnőm kötődően nevel. hordozókendőzik, majdnem 2 évest óránként négyszer szoptat, vele alszik, nem kiabál rá sosem, nem ad cumit, szoptatja miközben fürdeti hogy ne sírjon fürdés alatt stb :) nekem ez kissé túlzás, én nem így nevelek. hogy ez így ugyanaz e mint az ősanya...szerintem nem. szerintem ősanya aki mindent háttérbe szorít és 100%ban átadja magát a gyerekeinek. akinek semmi más nem fontos a gyerekei boldogságán és fejlődésén túl. nekem is nagyon fontos természetesen a gyerekem boldogsága, de amellett a férjemé és a sajátomé is. Ezért - habár pillanatnyilag inkább a gyerekeknek szoktunk a döntéseinkkor kedvezni - nem hagyjuk azért azt sem hogy rabszolgák legyünk :) szerintem ez a normális, a középút, se nem az ősanyaság, se nem a kötődő nevelés, se nem az, amikor a szülő mellett csak úgy felnő a gyerek.
2016. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%

Én ismerek ilyen anyákat, és addig a pontig nincs velük gondom, amíg el nem kezdenek osztani azért, mert én nem csinálom azt és úgy, ahogy ők, mert ugye számukra nem elfogadható, ha a másik máshogy gondolja.

Volt már 2, akikkel ilyen miatt nem beszélek, és kerülöm őket.

2016. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
51%

Az "ősanya" kifejezést sajnos én is rögtön összekapcsolom a csapzott, nagyon természetes nőkkel, akik terhesgondozásra csak a nagyon alapokra jártak, otthon szültek, a védőoltás beadásáért fenyegetni kell őket, vegánok és a többi... Díszpéldánya az oltásellenes ass, aki a saját gyerekét is képes volt eltenni lábalól. Ilyet szerencsére csak keveset láttam, kerüljük egymás társaságát.


A kötődően nevelő meg valami különc szekta lehet, aki igazából a leírások alapján csak kicsit bizalmasabb kapcsolatban van a szüleivel, de rögtön elszeparálják őket. Na, valahogy így voltam én is nevelve, csak nem hordoztak. A gyerek igényeitől függően én is engedékenyebb lennék, bár biztos nem cipelném a négyévest az ágyamba, hogy márpedig itt alszol fiam.

2016. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%
Én nem cipelem az 5évest az ágyamba, hanem ő kéri, hogy maradjak az övében :) még jó, hogy franciaágy vagy a gyerekszobában is :)
2016. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
48%
Engem hívtak egy baba-mama klubba, ahová ilyen beállítottságú anyukák járnak, köszöntem a lehetőséget. Nem tudok azonosulni a nézeteikkel.
2016. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
88%

Egy kicsit szétcsúsztak a definíciók, próbálom helyretenni őket, persze, ha valakinek más meglátása van, ne tartsa magában!


A kötődő nevelés egy szakmai irányelv, ami alapvetően azt "diktálja", hogy a szülő legyen reszponzív, hangolódjon rá a gyermek igényeire.

De ez sokszor torzul, felszínes infókat szednek fel és túltolják a biciklit.


Az ősanya meg egy köznapi, pejoratív elnevezés, ami a fanatikus irányt képviselőket foglalja magában. Ha a kötődő nevelést is rosszul értelmezi valaki, akkor belecsúszhat ebbe a kategóriába.


Talán azzal tudnék párhuzamot vonni, hogy a vallásban vagy a politikában is vannak irányzatok és minden irányzatnak/felekezetnek van radikális, fanatista ága. A gyereknevelésben is van ilyen, ha nagyon fanatizálódik valaki és már az ésszerűség határait nagyon átlépi, akkor szokták ősanyának hívni.

2016. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!