Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bukós babák anyukái válaszolná...

Bukós babák anyukái válaszolnátok egy pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Második fiam nagyon bukós.Nekem új volt ez,mert első kisfiam nem csinált ilyet. Doktornője antirefluxos tejet ír fel minden hónapban, néha jobb tőle,néha nem. Gyakran kell büfiztetni evés utá.Van,hogy 2 óra elteltével is visszajön neki a tej ha nem veszem észre a jeleket,hoyg büfiznie kell.

Mikor állt be változás nálatok?Mikor kezdett el javulni a helyzet és nem bukott tovább?Milyen tejet adtatok neki?


2016. aug. 13. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Első gyermekem napont többször, 10-15 x is bukott. Mivel szépen hízott nem cináltam semmit. Vettem 30 db textilpelust, aztán sztem olyan 8 hónapos korára elmúlt. Anyatejes baba volt.

Ami érdekes volt számomra, hogy utána 2 x hányt életében, most 6 éves.

Valamiért azt gondoltam, hogy bukós baba hányós gyerek lesz.

Brátnőmnél dettó, kisfia sokáig naponta többször bukott, de nem aztán 1/2 éves kora körül elmúlt.

2016. aug. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy őszinte leszek: első két kisfiam is durván bukós volt, de vagy 10 hónapos korukig... AR-es tápszert kaptak, bukásra valót, de nem használt. A hozzátáplálás sem segített, akkor még szép színes bukások is voltak, már majd' megbolondultam.

Állítólag ez lehet örökletes is, és mi tagadás, nekem és apjuknak is irtó renyhe gyomrunk volt állítólag.


Harmadik kisfiúnk viszont sosem bukott, ő anyatejes volt. Persze nem tudom, van-e összefüggés. Időre is érkezett, fejletten, a két nagyobb meg koraszülött volt, talán ez is számít.

2016. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bukás vagy reflux? Nem mindegy.

A refluxos nem csak a felesleget küldi vissza és nem csak azonnal, hanem a félig emésztett túróst is visszahányja. Gyarapodási probléma lehet. Marja az anyag a torkát, köhög, gyakran csuklik. Savvisszacsorgás. Sebes, fekélyes lehet a torka ha nem kezelik. Társuló emésztési problémák. Asztma, tüdőgyulladás járhat vele.

Van enyhe és súlyos.

Az 1-esé csak bukós, az semmi, fiziológiás bukás, ki is nőtte magától.


Nálunk fel kellett hagyni a szoptatással, mert olyan mértékben bukott, hogy a súlya fogyni kezdett. Sűrítő csak lefejt tejjel működött, de a fejő nem tartotta fent a mennyiséget, pár hét alatt elapadt.

Akkor Milumil HA start mellé kapta a Nutritont, plusz Losec, később Gastrotuss. Egy-egy etetés után min.fél órát volt függőlegesben, hogy minden levegő kijöjjön. Sokat volt ékpárnán pozicionálva vagy döntött hintában.

Gyarapodás beindult, bukások száma mérséklődött. 8 hónapos kora körül úgy tűnt, megszünt. Ekkor már csak a sűrítőt kapta, de utána újra felerősödött. Ő is szép színeseket hányt. Most 1 éves, de még mindig nem vagyunk túl.

2016. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kb 8-9 hónapos koráig bukott sokat. A hozzátáplálás nem oldotta meg mert a főzelék is visszajött. Aztán valahogy csak elmúlt, olyan hirtelen. Főzelék után már egyáltalán nem bukik, tápszer után nagyon-nagyon ritkán, 10,5 hónapos.

Tápszersűrítőt kellett használni és egyébként tejallergiás, 7 hónaposan álltunk át a Pregomin tápszerre. Nagy eséllyel tejallergia miatt bukott az enyém.

2016. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom bukós is és refluxos is volt, elég durván. AR-es tápszert írt fel az orvos, de nem javult, inkább rosszabb lett. Az orvos szerint normalis az ilyen, csak amikor légcsőre szaladt.... Így orvost valtottam és felirattam a humana babay fit tápszert és vettem Nutritont, azzal sűrítettem, 5 hónapos korától soha nem bukott többet.
2016. aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a tema most engem is erdekel.

Az En 4,5 hosom is rengeteget bukik.

Kaja utan bufizik es altalaban egy jo adagot ki is ad magabol,de utana is sokszor.meg van,hogy a kov etetes elotti pelenkacserenel is bukik :(

Folyton oltoztetnem kell,ha megyunk valahova es mar feloltoztettem eves elott akkor korbe kell tekernem a felso testet csak ugy merem lerakni bufizes utan.van 25 db textil pelusunk,napi 7-8 db siman elmegy csak a bukasok felfogasara,plusz 2-3 a feje alol,mert neha,ha nem vagyok eleg gyors akkor azok is kapnak boven.

Hetfon leviszem a gyerekorvoshoz,csak O meg annyira nem szeret tapszert irni.amit most eszunk is a hipp helyett csak ugy irta fel,hogy azt mondtuk a vedonovel,hogy a hippet nem akarja megenni.

Amugy atlag felett eszik,de hiaba probaltam kevesebbet adni akkor ordit mint a sakal es meg csinalnom kell.

A sulya egy jol taplalt 9 honapose,74es ruhakat hord mar.tehat o gyarapszik rendesen.

Es igen,sokszor olyan turos jon vissza amit valaki irt.

Az elso fiam refluxos volt,O kapott is ra tapszert.ha jol emlekszem humanat evett.a zzal el is mult szerencsere

2016. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy volt ilyen a háromból. Szilárd kaja is jött még vissza belőle, de azért ritkábban. Akkor lehetett kb egy éves, aztán megszűnt. De azóta is hányósabb, pl láznál, pedig már 9 éves.
2016. aug. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!