Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy oldotta meg h ne...

Ki hogy oldotta meg h ne keljen cipelni egésznap a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni, hogy kinek mi vált be? 4 hónapos a babám és szinte egésznap csak kézben van el, meg néha baba kocsiban. Ha lerakom üvölt torka szakadtából. Nappal alig alszik és már eléggé ki vagyok főleg h van egy nagyobbik 2,5 éves gyerkőcöm is... És így már nagyon nehéz. Nektek mi vált be? Gondoltam kendőre vagy kengurura de ő már most 7kg, nem tudom hogy érdemes lenne e venni... Vagy valakinek valamilyen hinta esetleg bevált amiben el volt? Adjatok tanácsot kérlek:) mert már leszakad a kezem és a hátam is:D :(



2016. aug. 14. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Kendőztem. A kenguru egészségtelen és kényelmetlen. Ebben a korban kezdtük a hátra kötést és nekünk bevált.
2016. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Kendővel és ssc vel cipeltem 8 hós koráig a kicsit ( nálunk is van egy majdnem 3 éves tesó). Az eredmény? Iszonyatos derékfájás és egy még mindig üvöltő gyerek. Ha újrakezdhetném, ne cipelném. Így is úgy is az a vége, hogy meg kell tanulnia ellenni nélkülem is. Kisebb korban könnyebb rászoktatni. Rémálom az életünk miatta. Ne csináld!
2016. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Kezdettol nem cipeltuk otthon. Ha sir, nem magadra kotni kell, hanem az agyaban vagy a jatszoszonyegen megnyugtatni. Egyebkent az adamo hinta is bevalt es a rezgos pihenoszek is.


De egyebkent ha a 4 honapos ennyit sir es alig alszik, az mar nem trefadolog. Az orvosa szerint nem kell kivizsgalni, mi baja van?

2016. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém hasfájós volt, 3 hónapos korában vettem kendőt de valamiért nem fogadta el. Egyébként ő hasfájós volt, nagyon nagyon sokáig, bárcsak már akkor elvittem volna másik gasztroenterológiai rendelésre..
2016. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ööö elég érdekes válaszok...

Nincs semmi baja makk egészséges és amúgy vidám baba. Csak szeret a közelemben lenni, ha leteszem sír vagy csak pár percre van el.

Felveszem utána semmi gond, gagyog ezerrel, nézelődik stb.


Próbáltam az elején, hogy nem veszem fel egyből ha sír, de annyira rá kezdett hogy muszáj volt.

2016. aug. 14. 16:32
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A 3-as vèlemènyt osztom,hiába pontoztátok le.Nem cipelni kell,hátizsákot csinálni belőle,hanem megnyugtatni az aktuális helyen,ahol van.Tudatni kell vele,hogy ha nem vagytok összekötve,akkor is ott vagy.Biztos sírni fog,hiszen már hozzászoktattad a kezedhez,de pár nap,ès ellesz.
2016. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltam megnyugtatni egy ideig sikerül is, de ha pl fel állok vagy el megyek onnan már szól - sír - sírdogál- üvölt.
2016. aug. 14. 19:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az a javaslatom, hogy próbáld meg leszoktatni a cipeltetésről. Próbáld úgy, hogy leteszed, és mindig percekkel növeled a távolléti időt, de maradj látótávolságban.
2016. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

cipeltem. először előlbabaként, majd olyan 8 hónapos korától hátamra kötve.

nem lettünk tőle lelkisérültek.


kengurut valóban nem érdemes venni, de mei tai-jal, kendővel akár 3-4 éves koráig is magadra tudod dobni (egy fárasztó gyereknap után hazafelé pl még jól jöhet)

2016. aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az en babám is így volt. Sajnos mar akkor megkaptam, hogy hagyjam sírni, meg ne vegyem fel... Amikor hulla faradt voltam meg is próbáltam 0! eredménnyel. Ugy felhergelte magat, hogy utána 1/2 óra volt lenyugtatni. Szóval se nem kendőztem, se nem hagytam lent, se sírni. Akármennyire nehéz volt, ha ugy alakult cipeltem a kis segget, de mindig letettem, hogy probaljozzon egyedül is! 4 hosan meg nem volt olyan ügyes...persze fogott mar meg stb. de "fentről" jobban szeretett nézelődni :-) ahogyan fejlődött egyre többet volt el bárhol!! Most 7 hós kb 1 orat is elvan egyedül, ha jol alszik es jo a kedve ;-)


Annyit csinaltam ha elvolt magába de megunta, vagy új helyre raktam - hordozóba asztalra/ konyhába járókaba/ szobába szőnyegre - vagy kicsit szórakoztattam es ha ujra elmélyült, el tudtam jönni tőle.


Szerintem minden baba más, máshogy kell hozzáállni. Persze meg "kell" tanulnia sok mindent egyedül. Temperamentum függő, mi hogy sikerül. :-)


Nálam a fokozatosság jött be a kis uraságnak, semmi más!! Ja meg az idő ;-) Es nagyon örülök, hogy a saját fejem utan mentem. Az en fiam, en tapasztaltam ki, hogy neki mi jobb


Szóval sok sikert, remelem kicsit segített.

2016. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!