Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós babám egész nap jön...

10 hós babám egész nap jön utánam, semmivel nem tudja magát lefoglalni, én meg képtelen vagyok öt egész nap cipelni meg szórakoztatni, ti mit csináltok egész nap ilyenkor télen bent?

Figyelt kérdés
Már unja a játékait,odaadom neki a fakanalat is,habverőt stb...se zene se mese nem köti le látom hogy unatkozik.Egész nap nem tudok vele játszani meg nem is tudom mit ,ö meg jön utánam és várja hogy játszunk,ha nem akkor meg hisztizik.Nagyon kimeritő.Séta nem jó, mert nem szereti a babakocsit,se az overált.
2015. jan. 21. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

én babám elvan a szobában ott az összes mindenséggel, vannak játékai, de érdekes még a porszívó is,parapett, függöny, simán elvan bent, szóval addiga konyhában ütyködhetek, csak sokszor rápillantok, csak ugye nyitva az ajtó, hogy figyelhessem, ha meglát engem, vagy figyelmébe kerülök akkor jön a konyhába a hideg kőre, meg stb


és anzon gondolkodtam nem ártana üvegajtó a szobára, akkor nem igaán vonnám magamra a figyelmét ellenne odabent és örző szemeim is figyelhetnék



de néha nem árt új dolgokat elé tenni

2015. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*szóval lehet utánad is azért megy mindig mert látószögben vagy
2015. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problemam...

Nem tudom mt kene csinalnom, de mar megorulok, hogy wcre se tudok kimenni, mert egybol uvolt es jonne utanam.Valoszinuleg mi rontottuk el...legalabbis en biztos megpedig azzal, hogy egy percre se hagytam magara, igy folyton igenyli a jelenletem.

Szinten 10 honapos baba anyukaja

2015. jan. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már unja a játékait.-pakold el őket, és minden nap csak pár darabot adj oda neki, egy hét múlva újra érdekes lesz.

Néha ülj le vele játszani.-építőkockázni, mesekönyvet nézegetni stb.

Hintázni is lehet odabent.

2015. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol laktok és ha megengedhetitek magatoknak akkor járhatok néha kerekítőbe vagy játszóházba.

Nyiss ki neki egy szekrényt (ahol nincsenek rá veszélyes tárgyak) hogy tudjon pakolni. Esetleg más tárgyakat is mutass meg neki, mondd el neki mire jók.

Ha tűri ültesd be az etetőszékbe, hogy lássa mit csinálsz a konyhában.

Az én fiam (16 hónapos) is igényeli, hogy sokat foglalkozzak vele. Most arra kapott rá, hogy ölembe kérezkedik és nézegetjük mik vannak a szekrényben időnként leveszek neki egy-egy dolgot és együtt megnézzük. Más most nem jut eszembe.

2015. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsiból kilát? Az én fiam, mikor már nem kellett benne feküdnie, nagyon szerette. Utána pedig kapott szülőkormányos triciklit, de szerintem a Tied még pici hozzá, talán tavaszra lenne az jó. Ha nem esik és nincs nyirkos, ködös idő, vagy szél, mi majdnem minden nap délelőtt és délután is vagyunk kint egy-egy órát. Különben nem fáradna le, szóval a levegőzést valahogy meg kellene oldanod.


Az tényleg beválik, hogy néhány játékot elpakolsz, aztán újra előveszed és ismét újdonság.


Közben üljél le hozzá játszani, aztán hagyd ott, utána megint. Jó ötlet a benti hinta is, fiam nagyon szerette, két ajtófélfába is fel volt fúrva, oda akasztottam, amerre én is voltam.

2015. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen korú babák pont a szeparációs szorongás időszakában vannak. Semmit sem rontottatok el, teljesen természetes, hogy anya nélkül egy pillanatig sincs el a baba. Ez kori sajátosság. Pont most nem szabad erőltetni az önálló játékot, ha igényli a közelséged, légy mindig mellette. Hidd el, sokkal hamarabb és zökkenőmentesebben túljuttok ezen az időszakon, hogyha most csak a baba igényeire koncentrálsz! Tapasztalatból beszélek. A fiamnál 8 hósan jelentkezett a szep.szorongás első hulláma, eltartott 2-3 hónapot is. Semmit nwm tudtam tőle csinálni, a gatyámba kapaszkodva jött utánam és üvöltött. A wc-re is bejött utánam, beengedtem. Igaz, hogy sokszor úszott a lakás abban az időszakban, a férjem és a nagyszülők próbáltak segíteni. Én csak a fiamra koncentráltam. Ahogy elmúlt a szep.szorongás, elkezdett önállóan játszani, én újra tudtam a háztartással is foglalkozni. Azóta álom Vele az élet, pedig akkor azt hittem én is, hogy valamit nagyon elrontottam. Most 22 hónapos nagyfiú.

Olvass utána a szeparációs szorongásnak! Bennevagytok a sűrűjében!

2015. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lepontoztátok az egyetlen normális válaszolót, aki a szeparációs szorongásról ír. Gratulálok!
2015. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!