Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen következménye lehet az...

Milyen következménye lehet az idő előtti állítgatásnak, léptetésnek?

Figyelt kérdés
Hiába mondom anyósomnak, hogy ne, nem kellene még folyamatosan leteszi a kis lábát, hogy milyen erős, meg megtartja magát, meg próbálja, hogy lépjen. Nagyon félek, hogy megterheli a kis izületeit, de hiába beszélek.... Csak naponta kb. fél órát adom a kezébe, akkor szokta csináltatni vele, de nem mindig. Ennyitől is lehet baja?
2016. aug. 15. 12:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Én ezt komolyan nem értem...

Ha én nem akarom, hogy anyósom a lábánál fogva pörgesse a gyerekemet, akkor teszek róla, h ne csinálja. Megmondom neki szépen, de határozottan. Aztán ha nem érti meg, akkor közlöm vele, hogy ha látni akarja, akkor befejezi a h.lyeségeit.


Amúgy meg ahogy az ültetés, úgy az állítás sem tesz jót.

Saját ütemben kell, h csnálja.

Akkor, amikor az izületei, izmai készen állnak rá.


Ne engedd. Állj a sarkadra.

2016. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem tesz jót az izületeinek,a csontok sem elég erősek még, nem fejleszti egyáltalán ezzel, ráadásul nem az aktuális mozgásformát, izomcsoportot fejleszti. A talpai, a lábai, és a gerince sem erős ehhez, ha magától még nem csinálja.

És, ahogy az első írja, ne hagyd! Én egyből elvettem attól, aki a kérésem ellenére hülyeséget csinált vele, vagy helytelenül tartotta.

Milyen idős a babád? Nem tudom, hogy napi fél óra okoz-e maradandó kárt, de én nem kísérleteznék...

2016. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Én se értem, hogy hogy lehetnek ilyen pipogyak egyes anyukák. "Mit tegyek hogy ne tömje meg?, Mit tegyek hogy ne tegye kenguruba/kompba... ne ültesse, ne járassa....?"


Viselkedj a gyereked anyjaként!

2016. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen anyósom lenne, be sem engedném...

Állj a sarkadra!

Mennyi idős a pici?

2016. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Odameséz, kiveszed a gyereket a kezéből, kedvesen de határozottan azt mondod: "Anyuka, utoljára szólok, hogy ezt ne csinálja, mert nem tesz jót a gyereknek." Ha megérti jó, ha nem akkor szintén kedvesen de határozottan megköszönöd, hogy meglátogatott és kikíséred. A Te gyereked, neked kell rá vigyázni, a te felelősséged, hogy ne legyen baja, ne hagyd.
2016. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Én se értem, hogy hogy lehetnek ilyen pipogyak egyes anyukák. "Mit tegyek hogy ne tömje meg?, Mit tegyek hogy ne tegye kenguruba/kompba... ne ültesse, ne járassa....?"


Ez (jelen esetben) nem pipogyság, egyszerűen nem hallja meg, amit mondok... Csinálhatok bármit, elvehetem tőle, legközelebb akkor is csinálja....

kidobni, kikísérni nem tudom, mert sajnos itt lakunk vele egy házban....

6 és fél hónapos, ülni már próbál, általában el is veszem tőle, mikor látom, hogy a térdén/földön/mikor hol "rugóztatja" mert a baba "élvezi" "olyan jó neki" ja mondom nem élvezi, hanem mászni akar le kellene tenni...

Legközelebb megint csinálja, mondhatom szépen, csúnyán, határozottan, bárhogy...

csak remélem, hogy ezek a kis idők nem ártanak neki, mert megakadályozni nem tudom....

2016. aug. 15. 13:56
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor le kell ülnöd a pároddal, és megbeszélni, hogy költöztök (amit már rég meg kellett volna tenni).

És márpedig azért, mert anyósod ártalmas a gyerekre nézve, és nem ért a szép szóból.



Azért az durva, hogy nem azon agyalsz, hogy szüntesd meg ezt a "problémát", hanem hogy "milyen következménye lehet"...

2016. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
"csak remélem, hogy ezek a kis idők nem ártanak neki, mert megakadályozni nem tudom...." - de igen, meg tudod akadályozni. Ha kell összeveszel vele, vagy mit tudom én. Ilyen nincs hogy nem tudod megakadályozni..
2016. aug. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hidd el azon is agyalok, hogy hogy oldjam meg.... Csak az már egy másik témát megérne....


De ha legközelebb megint csinálja határozottabban szólok neki megint, de jó lenne, ha megértené....

De sajnos nem nagyon fogja, azt se érti, miért nem eszik még rakott krumplit, stb, pedig szépen elmagyaráztam, megmutattam a táblázatot, amit a védőnő jóváhagyott, és értetlenkedik...

2016. aug. 15. 14:03
 10/17 A kérdező kommentje:

8-as

igazad van

2016. aug. 15. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!