Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog kúszni/mászni?

Mikor fog kúszni/mászni?

Figyelt kérdés
8 hónapos kislányom csak körbe kúszik és forog,előre nem kúszik,mászik.Nyújtott karral is ritkán nyomja ki magát,általában alkaron támaszkodik vagy repülőzik,Dévény tornára járunk 1 hónapja heti 1×1órát mert izomtónus eloszlási zavara van,néhol veszes,néhol meg túl laza!Tudom hogy minden baba más de mégis mikor számíthatok rá hogy beindul a mozgása?

2016. aug. 24. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
10 hónapos koráig ráér mászni. Kisfiam is már betöltötte a 10 hónapot amikor mászni kezdett. Lusta bébi volt. Kúszni nem igazán kúszott, forogva közlekedett kb. kb. 8-9hós korától.
2016. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy 8 hónaposan itt tartó hipotón baba kis eséllyel fog 10 hónapos korára maszni, de nem is baj, a legújabb szakmai elvaras, hogy 13 hónapos koraig teljesítse. Addig nem kóros, max.enyhén megkésett.


Egyébként kérdezd a gyógytornászotokat, ő látja, ő tudja leginkább megnondani!


Tudom hogy türelmetlen vagy, mi is átmentünk ezen szintén izomtónuszavaros babával. Ő egy hónappal még hátrébb járt, 9 hónaposan tudott ennyit. 10 hönaposan kezdett kúszni, az első szülinapja előtt kicsivel "kutyázni" és majdnem 13 hónaposan mászni.

2016. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,elég türelmetlenek vagyunk már.A gyógytornász azt mondta hogy 9 hónapos koráig másznia kell mert utána már sokkal lassabb és nehezebb a fejlődés és hogy lehet hogy kúszni nem is fog...mondta hogy vannak ilyen"gyűjtögető"babák akik később kezdenek mindent de akkor egyszerre.A kislányom amùgy is lassabban fejlődő baba,mindent később kezdett mint az átlag pl.a kanalas ételt is csak 6hósan fogadta el,előtte azt sem tudta hogy mire való,aztán egyik napról a másikra úgy ette mint a gép,én meg csak néztem!Nem lehet hogy ezekre a mozgásokra még nem ért meg az idegrendszere?
2016. aug. 24. 11:10
 4/5 anonim válasza:
Az én kislányom 7-8 hónaposan forgolódott hason, aztan pont a 9.hónapfordulóján elkezdett kúszni. Szépen eljátszik mindennel, így csak a játékokért kúszik max. 10 ütemet. Most 10,5 hónapos és még nem mászik. Én is aggódok már egy kicsit...de szerintem azzal is összefügghet a lassúság, hogy jól elvan a játékaival. (pl. nagyon hosszan lapozgat könyvet, újságot) Szerintem ne izgulj! Lányok kicsit később kezdenek el mozogni :)
2016. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem vagyunk egyedül ezzel,erre már gondoltam én is hogy lehet az az oka hogy az én kislányom is nagyon jól érzi magát egyhelyben,van hogy 2-3 órát eljátszik a játékokkal,szétszedi a habtapit stb...nem látom hogy késztetést érezne az előre haladásra:/ később ebből nem lehet gondja ugye hogy lasabb a mozgásfejlődése?!Egyébként amiket most tud,már régóta csinálja.
2016. aug. 25. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!