Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babámnál elkezdtük...

6 hónapos babámnál elkezdtük a hozzátáplálást, de semmit nem fogad el. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Adok neki egy falatot,kirázza a hideg,forditja el a fejét és egyből elkezd nyűglődni.A nagyobb gond az,hogy egyik tápszert és tejpépet sem fogadja el,és lassan már kevés lesz neki a tejcsi.
2010. ápr. 21. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne légy türelmetlen vele!!! Ha csak 1-2 kanálnyit fogad el, akkor ennyi.. Néhány nap múlva majd lesz több is, ha most nem erőlteted. Persze, hogy fintorog, meg kirázza a hideg, hisz ezek az ízek számára ismeretlenek és nagyon erősek. Az ő ízérzékelésük még nagyon jó, nem rontották még el az erős fűszerek, a só, mint a felnőttekét. Miből gondolod, hogy kevés lenne neki a tej? Én 6,5 hónaposan kezdtem a kislányomat kóstoltatni gyümölccsel és 1 hónap után jutottunk el 8-10 kanálnyi mennyiségig... Utána mindig szopizott és gyönyörűen fejlődött.. A vasraktárak nem egyik napról a másikra fognak kiürülni, hanem lassan, fokozatosan. Amellett, hogy az enyémmel 1 hónap alatt se lehetett kiváltani étkezést (nem csináltam belőle ügyet), elkezdtem adni neki ebédre a főzelékeket is... Hát, az se volt diadalmenet, ezzel is 1 hónap alatt 1/3 üvegnyiig jutottunk... Ezt szívesen megette már akkor, de többet soha! Utána meg jóízűen szopizott... én úgy gondolom, hogy a hozzátáplálás nem verseny, sokkal jobb, ha maximálisan a baba igényei szerint csináljuk. Ha erőltetjük, azzal csak a teljes elutasítást érjük el. Annak meg nincs értelme. Hidd el, ha nem parázol, nem idegeskedsz azon, hogy más milyen gyorsan kiváltott egy étkezést és nektek miért nem megy, a babád sokkal kiegyensúlyozottabb lesz és egyre többet fog enni..ha majd szerinte is eljön az ideje :))
2010. ápr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez türelem játék. Próbálgasd, de ne erőltesd.Majd elfogadja. Annyit eszik amennyire szüksége van.
2010. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy türelem játék.A nagyobb gondom az,hogy egyik tápszert és tejpépet sem fogadja el,és már kétszer ki is hányta.
2010. ápr. 21. 09:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene a tejpép vagy a tápszer??? Én egyiket se adtam és a kislányom teljesen jól van.... Miből gondolod, hogy kevés a tejed???? nem értem... 1. voltam
2010. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is csak szoptatom a 6,5 hós lányomat. 3 hete próbálkozunk az evéssel, nagyon kicsi sikerrel, de igazából én nem vagyok ezen meglepődve mert a fiam 3 éve ugyanilyen rosszul evett, 7 hós volt mire egy fél üvegnyi gyümiig eljutottunk (ami 80 gramm).

Csak őnála az volt hogy ezzel párhuzamban nem akart tápszert enni viszont szopizott volna napi 8-10 szer.

Nálunk a banános tápszer lett a nyerő az jött be neki csak.

A lányomnál most szerencsére nem kell tápszer van tejem bőven és ő se akar többször szopizni de egyszerüen nem megyünk semmire a kajálgatással. Nem tudok mást csinálni csak türelmesen adom neki.

Ja egyébként 2 napja kipróbáltam hogy nem a sima almapépet adom neki (mert az nagyon folyós volt és egyből köpte ki) hanem alma-krumplit. Ez mintha jobban menne neki! Esetleg próbáljátok ki!

2010. ápr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert egyre sűrűbben szopizik abból gondolom.És most járok fogorvoshoz,és mondták,hogy egy evést ki kell hagyni az érzéstelenités miatt,de elég nehéz,hogyha semmi mással nem tudom megetetni.Az ilyen esetek miatt szeretném,ha legalább a tejpépet elfogadná egyszer-egyszer.
2010. ápr. 21. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért eszik sűrübben, mert 6 hós korban fejlődési ugrás van. Kisfiam 2-2,5 óránként evett.
2010. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!